Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

PUBG: New State - İnceleme

 
 
Rekabetçi oyun dünyasının Battle Royale türü içerisinde yer alan PlayerUnknown’s Battlegrounds ilk olarak PC platformunda piyasaya sürüldü. Geliştirici Krafton ekibi, battle royale furyasının başlamasında önemli etkenlerden biri olan PUBG ile yoluna devam etti. Olumlu geri dönüşler alan PUBG, PC haricinde birçok platformda yerini aldı. Özellikle mobil
oyun dünyasına da ses getiren PUBG Mobile'ın şimdi ise yeni bir sürümü daha yayınlandı: PUBG New State.
 
Mobil cihazlara özel çıkış yapan PUBG New State, PUBG Mobile'ın mekaniklerini geliştirerek oyunculara sundu. Bunun yanı sıra oyun içerisinde yeni silahlar ve yeni bölgeler de yer aldı. Ayrıca oyun, ileri teknoloji içeriğe sahip olarak 2051 yılında geçiyor.
 
Oyun içerisinde neler barındırıyor?
 
Battle Royale türüne birçok oyun ile deneyimleme şansı bulan oyunculara hiç de yabancı gelmeyecek bir yapım olarak karşımıza çıkan PUBG New State'de temel amaç, hayatta kalan en son kişi olmaktır. Solo ve Takım olarak oynanabilen klasik modlar sunuyor. İçerisinde yeni araçlar, tramvay sistemi, drone sistemi, silahlar ve harita bulunuyor.
 
PUBG Mobile'dan farkı nedir?
 
İleri teknolojiyi oyunculara yansıtmaya çalışan oyunda Troi adlı ana bir harita bulunuyor. Bu alanı oldukça iyi şekilde süsleyen ekip, 2051 yılındaki teknolojik gelişmeleri aktarıyor. Bu haritaya özel olarak getirilen iki yeni araç da yer alıyor. Yeni teknoloji araba Volta ve iki tekerlekli araç Vulture. Pubg Mobile'dan farkı ise işte tam da buradan geçiyor: Yeni teknoloji araçlar, silahlar ve bölgeler.
 
 
 
Teknolojik içeriklere bakacak olursak Drone Mağaza sistemi ön plana çıkıyor. Drone sistemi ile çeşitlik ekipmanlar ve silahlar sipariş edebiliyorsunuz. Silahların en gelişmiş halleri bu sayede oyunculara rekabet içerisindeyken bile ulaşabiliyor. Drone mağazasında yer alan gelişmiş silahların yanı sıra keşif dronu ve açılabilir kalkan sayesinde de savunma hattınızı güçlendirebiliyorsunuz.
 
 
 
Gelişmiş silahları oyun içerisinde özelleştirme şansınız da bulunuyor. Oyun içerisinde yer alan özelleştirme kiti sayesinde mevcut silahınızın özelliklerini arttırabiliyorsunuz.
 
 
 
Bir diğer yeniliğe bakacak olursak daha önce etkinlik olarak getirilen ve birçok yapımda da yer alan ölen takım arkadaşını tekrardan çağırmaya yarayan sistem burada da yer alıyor: Yeşil işaret fişeği sistemi. Call of Duty Mobile'da da yer alan bu özellik artık birçok battle royale oyununda yer edinmiş durumda. Buradaki temel amaç, oyunculara birden fazla şans tanımak.
 
Ölen takım arkadaşını çağırma sistemine ek olarak New State burada yeni bir adım daha atıyor. Sadece kendi takım arkadaşını değil, rakip oyuncuyu da kendi takımına çağırabiliyorsunuz. Böylece rakip oyuncu ile artık aynı safta yer alıyorsunuz.
 
 
 
Pubg New State'in ana haritası olarak karşımıza çıkan Troi'de yenilikler sadece bunlarla sınırlı değil. Haritada yer alan tramvay sistemi de oyunculara büyük kolaylık sağlıyor. Bir yerden bir yere gitmek için uzun vakitler harcamanıza gerek kalmadan, kısa süre içerisinde daha hızlı yer değiştirmek adına getirilen yeniliklerden bir tanesi. Tramvay kurşun geçirmiyor. Bu yüzden bir nebze de olsa burada güvendesiniz.
 
 
 
Tüm bu yeni özelliklerin yanı sıra New State öte yandan gerçekçiliğe de önem veren bir yapısı bulunuyor. Gerek suda ilerlerken gerekse silah sesleri gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bastığınız yere ve zemine göre seslerde de değişmeler yaşanıyor.
 
Orijinal PUBG Mobile'ın temel yapısı üzerine gelişmiş özellikler sağlanarak geliştirilen PUBG New State oyun içi birçok etkinliği de oyunculara sunuyor. Battle Royale türüne aşina olanlar veya yeni giriş yapmak isteyenlerin eğleneceği ve vakit geçireceği bir yapım.
 
Play store linki
 
 
App store linki
 
 
PUBG: New State Android sistem gereksinimleri
 
- Android 6.0 ve üzeri işletim sistemi
- 2 GB bellek
- 1.4 GB disk alanı
 
PUBG: New State iOS sistem gereksinimleri
 
- iOS 13 ve üzeri işletim sistemi
- 2 GB bellek
- 1.5 GB disk alanı

Bu haberin bağlantısı
URL
PUBG: New State PUBG Corporation Fütüristik battle royale oyunu
Epic Games'in Bugünkü Ücretsiz Oyunu Belli Oldu: Mages of Mystralia Triangle Strategy için Karakter ve Hikaye Fragmanı Yayınlandı

JaReD22

30.12.2021 00:22:57

0
Keşke pcyede gelseydi
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
PUBG: New State
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız