Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Mass Effect: Andromeda Bir Açık Dünya Oyunu Değil

 
   Geçtiğimiz yıl Mass Effect: Andromeda'nın açık dünya oyunu olabileceğine dair bir takım haberler vardı. Mass Effect serisinin yapımcısı Michael Gamble, Resmi Xbox Dergisi ile yaptığı röportajında oyunun açık dünya olmayacağını ancak tamamen de çizgisel bir oynanış sunmayacağını doğruladı. 
 
"Kesinlikle, Andromeda'ya bir açık dünya oyunu diyemem. 'Araştırmaya dayalı oyun' terimini kullanmaktan hoşlanıyoruz. Hâlâ sağlam bir hikaye konseptine ve Mass Effect'ten beklediğiniz tüm harika şeylere sahipsiniz."
 
   Michael Gamble ek olarak araştırmanın oyunda önemli bir konumda olacağını, her zaman olmasa da zaman zaman Nomad ile gezegenlerin birçoğunda dolaşabileceğimizi ancak geleneksel bir sandbox oyunu türündeki gibi de olmayacağını ekledi. 
 
   Nomad, Andromeda'da kullanacağımız araç olacak. Orijinal üçlemedeki Mako'nun yerini alacak. 
 
   Uzayın keşfedilmemiş ve affetmeyen bölgesinde insanlığa yeni bir yuva arayışında liderlik edecek bir yol göstericinin rolüne gireceğimiz Mass Effect: Andromeda 21 Mart tarihinde Kuzey Amerika, 23 Mart tarihinde ise Avrupa bölgesi için çıkış yapacak. Oyunun çıkış yapacağı platformlar PlayStation 4, Xbox One ve PC.

Bu haberin bağlantısı
URL
Mass Effect Commander Shepard Mass Effect 4 BioWare EA PC PS4 Xbox One Andromeda
Crash Bandicoot Remastered için 4 Ekran Görüntüsü Apocalypse Now Oyunu için Ekran Görüntüleri Paylaşıldı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

ekremakrep

16.2.2017 21:34:44

0
Zaten hiç uğraşmasınlar açık dünya ile güzelim oyunu yakmasınlar boşa risk

BSC Misafiri

15.2.2017 21:00:59

0
Açık dünya ve hikayeyi mükemmel dengeleyen hatırladığım 2 başarılı örnek var: Witcher 3 ve GTA: San Andreas. Aklıma başkada gelmiyor. Kaç oyunu telef ettiler açık dünya uyarlaması yapalım diye..

d3vstator

15.2.2017 20:36:26

0
Tüm açık dünya oyunlar artık loop'a bağladı, hep aynı şeyler, hep aynı terane. Eskiden çok severdim açık dünya oyunları ama sağdan soldan kıl, tüy toplama ile senaryoya odaklanma arasındaki dengeyi sağlayan oyun sayısı az. Ki bunu sağlayan oyunlarda oradan, buradan size bir dünya gereksiz şey toplattırıyor. Uzun bir süre de bunun aşılacağına inanmıyorum. Bu açıdan bakınca, ME oyununun en güçlü yanı olan senaryonun, açık dünyaya kurban edilmesi korkutucu bir seçenek olarak orada duruyordu. Umarım senaryo ağırlıklı, diyalogları zengin, tercih hakkı yaratacak zor durumlarla bizi karşı karşıya bırakacak olaylarla karşı karşıya kalırız da, bu oyun serinin hakkını verebilir...

BSC Misafiri

15.2.2017 16:44:39

0
Açık dünya olmaması iyi olmuş. Açık dünya hikayeyi baltaliyor o çok ovdukleri witcher 3 te de gördüm senaryodan alakasiz yan görevlerle hatta ana görev diye yaptığım onlarca yan görev...

dinazorkulagi

15.2.2017 15:46:17

+1
quote:

Orijinalden alıntı: gokhanvai

Kesinlikle haklısın. Bir Dragonborn olmak ya da witcher'ın o muhteşem atmosferinde yaratık avlamak... bunlar yapılması kolay olmayan işler. Eski çağ oyunları her zaman daha çekiçi oluyor. Keşke TES serisinin 6. oyunu bir an önce gelse. :D
Dostum ben özellikle f2p rpg bekledim bir silkroad gibi mesela

BSC Misafiri

15.2.2017 15:21:28

0
Dragon age inqusition: space effect

gokhanvai

15.2.2017 12:43:19

+2
quote:

Orjinalden alıntı: dinazorkulagi Açık dünya oyunlarınlarında gördüğüm en iyi hikayeler skyrim ve w3 idi. Orta çağ temalı oyunlarda sanırım bunu başarmaları daha kolay görünüyor. Mass effect bu işi bu oyunla yapmaması daha mantıklı. Sağlam bir hikaye bekliyoruz.
Kesinlikle haklısın. Bir Dragonborn olmak ya da witcher'ın o muhteşem atmosferinde yaratık avlamak... bunlar yapılması kolay olmayan işler. Eski çağ oyunları her zaman daha çekiçi oluyor. Keşke TES serisinin 6. oyunu bir an önce gelse. :D

dinazorkulagi

15.2.2017 11:31:32

+1
Açık dünya oyunlarınlarında gördüğüm en iyi hikayeler skyrim ve w3 idi. Orta çağ temalı oyunlarda sanırım bunu başarmaları daha kolay görünüyor. Mass effect bu işi bu oyunla yapmaması daha mantıklı. Sağlam bir hikaye bekliyoruz.

serci244

15.2.2017 09:55:12

+4
güzel açık dünya oyunu yapmak oldukça zor bu işe bulaşmamaları iyi olmuş
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Mass Effect: Andromeda
+ TAKİBE
AL
22 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız