Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Diablo II: Resurrected Duyuruldu

 
Gelmiş geçmiş en başarılı PC oyunlarından biri olan Diablo II geri dönüyor... Blizzard Entertainment, aksiyon-rol yapma türünün kurallarını belirleyen seriden Diablo II ile Lord of Destruction genişleme paketinin son teknolojiyle yenilenmiş hali olan Diablo II: Resurrected'ı duyurdu.
 
Diablo II, Time dergisi tarafından, “muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi rol yapma oyunu, en iyi zindan oyunu ve en iyi PC oyunu,” olarak gösterilmişti. Diablo II: Resurrected, son teknoloji oyun donanımlarının gücünden yararlanan modern görselliğiyle, deneyimli oyuncuların yanı sıra yepyeni bir nesli de Diablo'nun karanlık hikâyesini, heyecanlı ganimet mücadelelerini ve kanlı hack-and-slash oynanışını tecrübe etmeye çağırıyor.
 
Diablo II: Resurrected‘te oyunun klasik 2D grafikleri günümüzün fizik tabanlı 3D modellerine dönüşüyor. Bununla birlikte oyuna dinamik ışıklandırma eklenecek ve oyunun animasyonlarıyla büyü efektleri de tamamen elden geçirilecek. Üstelik bunların tamamı 4K çözünürlüğe kadar destek sunacak. Oyunda yer alan ve gizemli Dark Wanderer'ın macerasını gözler önüne seren toplam 27 dakikalık klasik ara sahnelerin her bir karesi yeniden tasarlanmakta. Sanctuary'nin ürkütücü sesleri ve hafızalara kazınan özgün müzikleri de Dolby 7.1 surround ses teknolojisini destekleyecek şekilde elden geçiriliyor. Klasik oyunun ses ve grafiklerini üst seviyeye çıkaracak olan Diablo II: Resurrected, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları bugüne kadar eğlendirmeye devam eden derin oynanış detaylarını ve kilit tasarım öğelerini koruyacak.
 
Blizzard Entertainment başkanı J. Allen Brack, “Diablo II, hem Blizzard hem de dünya çapındaki milyonlarca oyuncu için bir dönüm noktasıydı. Diablo II: Resurrected sayesinde bu klasiği PC ve konsollara geri getirecek olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Böylece eski oyuncular anılarını tazelerken yeni oyuncular da Diablo II'nin zamanının ötesindeki oynanışını istedikleri platformda ortak ilerleme desteği (cross-progression) imkânıyla ilk kez deneyimleme şansını elde edecek,” diyor. “Diablo II: Resurrected'ın yeni yüksek çözünürlüklü sesleri ve görselliği, oyunun yirmi yıl öncesini aratmayacak ölçüde eğlenceli ve ilgi çekici olacak.”

Daha nostaljik bir deneyim isteyen oyuncular, modern grafiklerle orijinal deneyim arasında istedikleri zaman tek bir tuşla geçiş yapabilecekler. Diablo II: Resurrected yepyeni bir oyun gibi görünebilir fakat Diablo II'nin kendine has oynanış mekanikleri bütün orijinalliğiyle aynen korunacak. Oyunda paylaşımlı zula (shared stash) gibi çok talep edilen bazı yenilikler de bulunacak.  
 
Diablo II: Resurrected'da geniş özelleştirme seçeneklerine sahip 7 karakter sınıfı bulunacak; bunlar ana oyundan Amazon, Barbarian, Necromancer, Paladin ve Sorceress ile Lord of Destruction genişleme paketinden Assassin ve Druid. Farklı beceriler ve yetenek dizilimlerini seçmek, eşya üretimi yapıp boş yuvalarına farklı öğeler yerleştirmek, eşya ve giysi setlerini tamamlamak, benzersiz silahlar ve zırhlar elde etmek, Rune Word kombinasyonları yapmak gibi pek çok farklı oynanış mekaniği Diablo II: Resurrected'da oyuncuları bekliyor.

Diablo II: Resurrected, size unutulmaz maceralar vaat etmekte! Oyuncular, orijinal Diablo II hikâyesinin dört ana bölümünde ölümcül Sanctuary dünyasına giderek Dehşet Lordu Diablo ve cehennemin diğer güçleriyle yüzleşecek. Ayrıca çok sevilen akıl hocası, bilge insan Deckard Cain ile bir araya gelecek, Archangel Tyrael'in yanında savaşacak ve oyun tarihine damgasını vuran diğer ilahi karakterlerle karşılaşacaksınız. Bu sürümde Lord of Destruction genişleme paketinin bütün içerikleri de yer almakta ve macera, Bölüm V'le devam ederek oyuncuları önce Mount Arreat'ın tehlikeleriyle yüzleştirip ardından da Yıkım Lordu Baal'ın karşısına çıkaracak.
 
Blizzard Entertainment ve dahili stüdyosu Vicarious Visions tarafından geliştirilen Diablo II: Resurrected, bu yıl Windows PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 ve Nintendo Switch platformlarına geliyor. $39.99 / €39.99
 
Yürekli savaşçılar, www.diablo2.com adresinden daha fazla bilgiye ulaşabilir ve yakında PC'de yapılacak teknik alfa testine kaydolabilir.  
 
basın bülteni

Bu haberin bağlantısı
URL
Diablo II: Resurrected Blizzard Entertainment
Blizzard Arcade Collection Duyuruldu Diablo IV – Rogue Sınıfı Duyuruldu
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Lonestalker

22.2.2021 14:12:20

0
@Bloo. editör bey fiyat 40 dolar değil 40 euro orayı düzeltin arada baya fark var nede olsa blizzard firması bize hep Euro kullanıyor.

batuhan06x

22.2.2021 13:29:42

+1
dediğinizi anladım haklısınız animasyonlarda ve skillerde farklılıklar var ama bir diablo 3 yeniliği yok animasyonlarda, yapabilirlerdi. farklı türlerde olsa benim için remake, resident evil2 örneğidir. blizzard, remake yapacak olsa çok daha iyisini yapardı. diablo 4 ü gölgede bırakmamak için diablo 2 yi cilalayıp önümüze koymuslar olay bu. ikinci bir ihtimal yazılımcı arkadaslar varsa daha iyi bilir; oyunun source kodlarının kayıp olduğu ancak orjinal assetlerinin ellerinde olduğu hakkında bir haber var. orjinalinden biraz uzakta olmasının sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

Jack Rabbit Slims

22.2.2021 13:09:21

0
Videoda kullanılan tabirin önemi yok. Oyunculuk jargonunda remaster demek aynı oyunu alıp dokuların çözünürlüğünü artırmak demek. Remake aynı oyunu yeni grafik motoruyla baştan yapmak demek. Remasterda eski görüntüyle yeni görüntü arasında oyunu 640x480 çözünürlükten 1920x1080 çözünürlüğe alınca göreceğin farka benzer bir farkın dışında bir fark göremezsin. Bu açıklamama göre videodaki oyun remastered mı remake mi sizce? Aynı sahneler doku çözünürlüğü dışında birebir aynı mı gözüküyor sizin gözünüze? Cevap hayırsa keşke oyun remake olsaydı şeklindeki yorumların mantığı nedir?

batuhan06x

22.2.2021 12:48:16

+1
youtuber falan bilmem ama bence sizin gözleriniz görmüyor oyun remastered. saniye 42 de yazanı okuyun

BSC Misafiri

22.2.2021 12:35:20

+1
Yaşım 37. Warcraft faciasından sonra ne yazık ki remake çöpü geliyor. Uzak durulması gerek. Ulu diablo adına hadsizliktir bu.

OldReview

22.2.2021 12:16:23

+1
Çöp diyen kitleyi mı istersin, ne izlediğinden bihaberleri mı istersin, maalesef oyun dünyası bu kitlenin zulmü altında resmen. 4k120 efpiesci kitleden daha fazlasını beklemiyorum...

Six Feet Under.

22.2.2021 11:46:26

+1
Activision'ın yeni çöpü hayırlı olsun şimdiden.

Jack Rabbit Slims

22.2.2021 11:08:13

0
Ya gözleri görmüyor, ya da remasterla remakein farkını bilmeyecek kadar cahiller ama her şeyi çok iyi biliyormuş gibi yorum yapıyorlar.

OldReview

22.2.2021 08:18:35

0
Koca koca YouTuber'ların ısrarla bu oyuna remastered demesini anlamiyorum. Acaba duyurulara büyük harflerle defalarca bu oyuna remake yazmak mı gerekiyor? Blizzard Resurrected diyerek aslında protein tüketme konusunda hassas davranmayan bir kitlenin olabileceğini hesaba katmamış gibi...

Dante

21.2.2021 23:35:13

+9
Yıl 2000. Ödevini yapmışsın yemekler yenmiş geçmişsin odana Celeron PC'ne 1280*1024 CRT monitöründe stereo everest hoparlöründe açmışsın D2'yi Tristram'a gelmişsin. Sabahlara kadar item identify edecem diye diye uğraşıp oyundan çıkınca Ejderha Mızrağı okumaya yatağına giriyorsun. Tansaş'tan aldığın 10 saatlik ixir koduyla çevir sesiyle internete bağlanıyorsun kazaa'dan mp3 indiriyorsun. Telefon meşgul diye çıkıyorsun internetten. Geforce 2 mx 400 hayallerini süslüyor. Bir yandan da PS2 geliyor, aldığın dergilerde okuyup öğreniyorsun. Onu da almak lazım hangisine harçlık biriktireceksin. Çok acayip nostaljideyim. Dünya öyle böyle değişmemiş be.

zed

21.2.2021 23:10:49

+1
Bu nesil Remastered nesli olacak diye korkuyordum, korktuğum başıma geldi... Ölmek üzere olanları remastered yapmaları yetmezmiş gibi mezardan çıkarıp önümüze koymaya başladılar.

DiLoN

21.2.2021 21:45:11

+1
Hâlâ d2 oynayan biri olarak gerçekten heyecanlandım. Yaşım 38. D3 çıktığında gece satışına gidip sonralarda hüsrana uğrasak da d2 benim için asla bitmedi çünkü d2 gibi bir oyun hiç bir zaman yapılmadı bana göre umarım berbat etmezler ve optimizasyon güzel olur.

kubillian

21.2.2021 10:15:52

0
Paladini görünce ağlayacaktım. Neredesin ey çakır gözlüm, parlak zırhlım, kara kaşlım. Zealot paladinle, 5 metrelik claymore ile vurucam mephistonun kafasına kafasına. Ah be blizzard. Çok geç kaldın şunu yapmak için. Oyun zaten başlı başına efsaneydi. Bir şey yapmana da çok gerek yoktu. 3d ye bile girmene yine gerek yoktu. Daha temiz arayüz, kaynak dokular bir elden geçerdi tekrar en azından hd olurdu. karakter animasyonlarına farklı kareler eklenirdi. tamamdı işte. Biz bu kadarını bile istemiyorduk yani. Neyse 2021 diyorlar bakalım.

alpalp84

21.2.2021 08:59:35

0
Diablo 1'i oynamamıştım. GOG'a geldiği zaman meraktan bakmak istedim. Oyun aldı başını götürdü. Bir çok şey metin tabanlıydı. Grafikleri kötüde olsa içine çekmeyi başardı. Ne varsa eskilerde var. Şimdi bu oyunu yapmak için 500 kişilik ekip, 5 milyon dolarla anca yapardı.

BSC Misafiri

21.2.2021 03:57:24

+1
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Çok temiz ve ayrıntılı duruyor.Ama Paladin karakter seçme ekranında iyice zenci gibi göründü gözüme.
Dünya 20 yıl önceki gibi değil, bence oyunda erkek ve beyaz karakterler varsa bu bile başarı :)

BSC Misafiri

20.2.2021 22:51:30

0
Karakterler olmamış...

OldReview

20.2.2021 20:29:57

+1
İnanılmaz güzel bir haber, ancak kafama takılan tek bir konu var. Orijinal oyunda level'ler oyuna her girişmizde baştan rastgele üretilir, her oynanışta, farklı bir harita çıkardı karşımıza. Acaba bu özellik remake'i yapılan bu oyunda da korunacak mı? Dileğim yaz aylarından sonraya kalmaması, bir an önce efsaneye kavuşalım. Hazır el atmışken ilk oyunu da arada çıkartsınlar...

BSC Misafiri

20.2.2021 19:40:02

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Çok temiz ve ayrıntılı duruyor.Ama Paladin karakter seçme ekranında iyice zenci gibi göründü gözüme.
rahatsız mı etti kardeşim öyleyse ne olmuş?

Deathcallsdeath

20.2.2021 18:06:49

0
Remasteredı napalım ya. Açar orjinalini oynarım nostalji yaparım. Remake olsa neyse. Anca gamepasse gelirse bi açar bakarım.

Furk23

20.2.2021 17:54:03

0
Yani iyi yoklukta yine saatlerimizi gömeriz. 2021 kurak geçecek gibi zaten.

brnbry

20.2.2021 16:57:10

0
Nolur Warcraft gibi batırmayın nolur ya..

Jack Rabbit Slims

20.2.2021 15:32:41

+3
Bu bir remake zaten. Şu görüntü: Şu görüntünün: Remasterı mı gözüküyor sizin gözünüze? İzometrik kamera oyun işte RDR2 grafiği mi bekliyordunuz anlamadım, şaka gibi yorumlar.

BSC Misafiri

20.2.2021 15:10:23

+2
Çok temiz ve ayrıntılı duruyor.Ama Paladin karakter seçme ekranında iyice zenci gibi göründü gözüme.

BSC Misafiri

20.2.2021 12:07:11

0
Başka bir warcraft faciası daha geliyor sakın ha paranızı ziyan etmeyin.

BSC Misafiri

20.2.2021 12:07:09

+1
Zaten klasikleşmiş olan oyunun çok fazla değişmemesi videoyu ilk izleyişimde beni üzmüş olsada sonrasında oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Bence bu hali ile klasik yapısını korumuş ve yeterli olmuş. Şans vereceğim.

Asetil Co A

20.2.2021 11:52:55

0
Uykusuz geceler geri geliyor. Özledik, bekledik ve en sonunda haberi aldık. Bu duyurudan sonra Diablo IV'ün yakın zamanda gelmeyeceği belli oldu. O gelene kadar eski günlere dönebiliriz.

encuni

20.2.2021 11:38:57

0
orjinal oynanışa sadık cok hoş gözüküyor

BSC Misafiri

20.2.2021 10:40:11

0
Remake beklerdim. Bu modcuların yaptığı grafik yamasından ne farkı var? Oyunu günümüz grafiklerine kavuşturamamışki.

BSC Misafiri

20.2.2021 10:39:59

0
grafikler orjinaline sadık kalmış.

JackTim

20.2.2021 09:33:45

0
Sonunda istediğim oyun bu lütfen batırma Blizzard.

untypicalgemini

20.2.2021 05:30:44

0
tam çıkış tarihinin açıklanacağı tarih belli mi peki?

Angel of the Lord

20.2.2021 03:14:07

0
"Diablo II: Resurrected, son teknoloji oyun donanımlarının gücünden yararlanan modern görselliğiyle..." Abartmışlar sanki. Güzel görünüyor ama bu kadar abartı cümleden sonra gerçek daha iyi görünmesini beklerdim. Tabi bu sefer Diablo 4'ün satışlarını etkilerdi sanırım.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Diablo II: Resurrected ÇOKLU PLATFORM
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız