Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone'un Border War Kostümü Yeniden Adlandırıldı

 
Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone'un Birleşik Devletler Sınır Devriyesi'nden esinlenen kostümünün adı ve açıklama yazısı değiştirildi.

Önceden Border War (Sınır Savaşı) adını taşıyan ve açıklamasında "onlara hatalarını göster ve bedelini ödet" yazan kostümün adı Home on the Range olarak değiştirildi ve açıklama yazısına geyik ve antilop eklendi. Görünümü aynı kaldı.

Kostümün adı ve açıklama yazısı polisi yüceltmesi ve Meksikalılara yönelik göçmen karşıtlığı içermesi suçlamalarının ardından değiştirildi.
 
Yayıncı Activision ve geliştirici Infinity Ward, George Floyd'un ölümüyle birlikte artan Black Lives Matter protestolarından sonra oyunlarında ırkçılık ile ilgili önlemleri artırdı. Geçtiğimiz haftalarda da, normalde onay vermek için kullanılan fakat son yıllarda beyazların üstünlüğüne inanan ırkçıların sembollerinden biri haline gelen okay el işareti oyundan kaldırılmıştı.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak PC Gamer Call of Duty: Modern Warfare Activision Infinity Ward
Kill It With Fire 13 Ağustos'ta PC için Çıkacak Just Cause Filminin Yeni Yönetmeni Belli Oldu

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Call of Duty: Modern Warfare
+ TAKİBE
AL
3 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız