Yeni LoL Oyunu Song of Nunu Bu Baharda Geliyor League of Legends Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi'nin 5. Haftası Tamamlandı!

Dota 2'de 40 binden fazla oyuncu hileden dolayı banlandı

22.02.2023 21:35 - Mehmet Tandoğan

 
 
Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan oynaması ücretsiz çok oyunculu moba oyunu Dota 2'de 40 binden fazla oyuncu hile kullandığı gerekçesiyle oyundan banlandı. Hilecilere göz açtırmak istemeyen Valve ekibi, Dota istemcisi tarafından dahili olarak kullanılan bir yazılım sayesinde hile kullananlara anında müdahale ettiğini belirtti.
 
Üçüncü taraf yazılımlarla haksız avantaj elde ediliyor
 
 
 
Çeşitli çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda hile kullanımı oldukça yaygın olarak karşımıza çıkıyor. Ekipler bunları engellemek için çeşitli programlar geliştiriyor ve bu sürekli olarak güncelleniyor. Dota 2'de şimdiye kadarki en büyük ban furyası olduğu bildirilen bu yeni duyuru kapsamında 40 bin oyuncu yasaklandı.
 
Bundan sonraki süreçte de Valve, hilecilere göz açtırmayacağını bildiriyor. Umuyoruz ki çevrimiçi oyunlardaki bu hileci dalgası yavaş yavaş azalır ve daha sağlıklı bir rekabet ortamı oyunculara sunulur. 
 
 

Kaynak Dualshockers
Tweet
dota dota 2 valve icefrog rts rpg pc Defence of the Ancients 2 oynaması ücretsiz free to play f2p ücretsiz oyun
Yeni LoL Oyunu Song of Nunu Bu Baharda Geliyor Paylaş League of Legends Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi'nin 5. Haftası Tamamlandı!
YORUMLAR 1
gokuba - 23.2.2023 13:40:09 0
Oyunu zaten mahvettiler, eski heroları mala çevirerek, ormanda kasmayı filan yok ederek oyuna denge getirebileceklerini sandılar, oyuncuları keyifleri nasıl isterlerse öyle oynamaya iterek iyi bir şey yaptıklarını sandılar, oysa ki dota yı insanlar oyundaki özgürlükten seviyordu, mahvettiler oyunu.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BSC KÜNYESİ
Dota 2
+ TAKİBE
AL
57 kişi bu oyunu takip ediyor.