Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

LEGO Builder’s Journey PC Ray Tracing ve DLSS Karşılaştırmaları

 
 
LEGO Games dün PC'de LEGO Builder's Journey'i yayınladı. LEGO Builder's Journey'in PC versiyonu, çok sayıda Ray Tracing (Işın İzleme) efektinin yanı sıra DLSS desteğine sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle, bu Işın İzleme efektlerini karşılaştırmanın ve oyunun PC platformunda nasıl performans gösterdiğini görmenin vakti geldi.
 
Bu testler için 3600Mhz 16 GB DDR4 RAM'li, NVIDIA RTX 3080 ekran kartlı, Windows 10 64-bit ve GeForce 471.11 sürücüsüne sahip bir Intel i9 9900K bilgisayarı kullanıldı. 
 
LEGO Builder's Journey, Ambient Occlusion, Global Illumination, Reflections ve Shadows'u destekliyor. Oyunda yerleşik bir kıyaslama aracı olmadığı için kıyaslamalarda ikinci seviye kullanıldı. Bu seviye, tüm Ray Tracing efektlerini içeriyor.
 
DLSS olmadan, RTX 3080 ekran kartında oyun 1080p'de 60 fps ile çalıştı. 1440p/Yüksek ayarlarda ortalama 41 fps aldı. 4K'da ise 19 fps gibi düşük bir performans alındı. 
 
Neyse ki oyun DLSS 2.2 kullanıyor, bu yüzden onu kullanmanız şiddetle tavsiye ediliyor. Daha önce belirtildiği gibi DLSS 2.2, DLSS'nin en son sürümüdür ve DLSS 2.0'a göre bazı iyileştirmeler getirir. 
 
 
 
LEGO Builder's Journey, DLSS Ultra Performans Modunu desteklemiyor. Bunun yerine Performans, Dengeli, Kalite ve Otomatik'i baz alıyor. 
 
DLSS Kalite Modu en iyi görüntü kalitesini sunduğundan kullanmanız öneriliyor. Bu modu kullanarak oyunu 1440p/Yüksek Ayarlarda 60 fps'de çalıştırabilirsiniz. 4K/Yüksek ayarlarda ise bu mod ile 37 fps alındı. 
 
LEGO Builder's Journey, Ray Tracing efektleriyle harika bir görüntü sunuyor. 60 fps ile oynamak isteyenlerin DLSS 2.2'yi etkinleştirmesi gerekiyor. Aksi takdirde 1440p/Yüksek ayarlarda 60 fps'ye ulaşmak mümkün olmayacak. 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Dsogaming simulasyon
Tencent, Spec Ops: The Line Geliştiricisi YAGER'in Çoğunluk Hissesini Aldı NVIDIA GeForce 471.11 WHQL Yaması Oyunlar için Çeşitli iyileştirmeler içeriyor

BSC Misafiri

23.6.2021 15:21:38

0
RTX donanımı çok fazla yoran bir teknoloji, bu denli küçük bir oyunda yansıma, ışın izleme ne kadar olabilir ki diyorsun 3080 üzerindeki değerleri yerlerde, RTX için sistemi daha az yoracak bir hale gelmeli, DLSS teknolojileri nefes aldırıyor ama daha fazla iyileştirme olmalı, teknoloji yeni sayılabilir belki ama konsol bazlı bir oyun dünyası var, o yüzden daha fazla iyileştirmeleri duyursalar iyi olur...
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)