Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Blizzard Efsanesi Chris Metzen Masa Oyunu Şirketi Açtı

 
Blizzard Entertainment'ın eski başkan yardımcıları Chris Metzen ve Mike Gilmartin masa oyun şirketi açtı. Daha doğrusu, oyun kulübünü masa oyunu şirketine çevirdiler.

Chris Metzen Blizzard Entertainment'ta hikaye ve oyun serisi geliştirme başkan yardımcısıydı ve Warcraft, Diablo ve StarCraft'ın yaratıcılarından biri. 23 yılın ardından 2016'da şirketten ayrılmıştı. Mike Gilmartin ise Blizzard Entertainment'ta kalite kontrolden sorumlu başkan yardımcısıydı ve bu yılın başlarında emekli oldu.

Warchief Gaming 2018'de Orange County Kaliforniya'da kurulmuş ve üyelere özel bir masa oyunu kulübüydü. Artık kendileri de Warchief Gaming adı altında yeni masa oyunları üretecekler. İlk projelerinin detayları henüz açıklanmadı. Önümüzdeki aylarda daha fazla şey duymaya başlayacağız.
 
"Büyürken arkadaşlarla Dungeons & Dragons ve Warhammer oynarken masa oyunları benim yaratıcı olmayı öğrendiğim yer oldu." diyen Chris Metzen yeni bir şeyler yaratmak istediğini fakat bunu akıllıca ve yavaşça yapmak istediğini belirtti.
 
Resmi web sitesini warchiefgaming.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak VentureBeat
Fall Guys'a Godzilla Kostümü Geliyor Cloudpunk'a Kokpit Görüşü Eklendi

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)