Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Oyun Muhabbeti - Konsollar PC'ye mi Dönüşüyor?

Alkan Adakaner 97 İzlenme Sayısı: 23148 Video süresi: 36:41 Oyun Muhabbeti
Video otomatik başlamasın
URL
Embed
YouTube Kanalımıza Abone Olun

Microsoft'un Xbox One hakkındaki açıklamalarını ve Playstation markasının geleceğini konuştuk.

BSC bolumsonucanavari Bolum Sonu Canavarı PC PS3 xbox 360 DS PSP Wii IPhone PS4
İlk İzlenim: Superhot Eskimeyen Oyunlar Bölüm 1: Grand Theft Auto IV
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

SellYourSoul

9.3.2016 17:21:55

0
quote:

Orijinalden alıntı: alihancetintr Araldan alan düşünsün hocam nerede ucuzsa oraya yöneliyorum. Gamepad çok rahat hocam, alışma süresi 1 hafta oldu. BF4 gibi oyunlarda. Diğer FPS-RPG oyunlarda hiç rahatsızlık çekmedim. Yarış zaten gamepad ile show yapıyorsun. Alışmaya bağlı yani her şey. Maalesef klavye-mouse takılmıyor. Sadece internette dolaşırsan takarsın onun haricinde oyunlarda etki etmiyor. Alalı 4 ay oldu yaklaşık 10-12 tane dijital oyunum var. Her hafta %50 %60 indirimli güzel oyun oluyor. Onun yarı sıra oyun yapımcıları kendi oyunlarında %50 indirim yapıyor. Mesela şuan Ubisoft'un tüm oyunları indirimli ayın 17'sine kadar. Geçenlerde Electronic Arts %50 indirim yapmıştı. Call Of Duty oyunlarında %50 düşüş olmuştu. Yani oyunlar çok pahalı değil, indirimler oluyor çok makul fiyatlara geliyor. Çalışan kişiler için oyunlar koymuyor pek, sadece ileride çıkıcak oyunların durumu ne olacak onu merak ediyorum ama adamlar her türlü optimize edip bir şeyler yaparlar. Grafik takıntısı olanlar zaten konsola yönelmemesi lazım. PC bana göre film-diz için diğer ihtiyaçlar içindir. Konsolda oyun içindir her zaman ( gerçi konsolu aldığımdan beri filmleri-dizileri ordan izliyorum )
klavye maus olmamasi kotu olmus hocam, asistle adam vurmasi bana pek keyif vermez galiba 2 side guzel platformlar soyledigim gibi begenen istedigini kullanir :)

Sic Parvis Magna

9.3.2016 16:45:51

0
Araldan alan düşünsün hocam nerede ucuzsa oraya yöneliyorum. Gamepad çok rahat hocam, alışma süresi 1 hafta oldu. BF4 gibi oyunlarda. Diğer FPS-RPG oyunlarda hiç rahatsızlık çekmedim. Yarış zaten gamepad ile show yapıyorsun. Alışmaya bağlı yani her şey. Maalesef klavye-mouse takılmıyor. Sadece internette dolaşırsan takarsın onun haricinde oyunlarda etki etmiyor. Alalı 4 ay oldu yaklaşık 10-12 tane dijital oyunum var. Her hafta %50 %60 indirimli güzel oyun oluyor. Onun yarı sıra oyun yapımcıları kendi oyunlarında %50 indirim yapıyor. Mesela şuan Ubisoft'un tüm oyunları indirimli ayın 17'sine kadar. Geçenlerde Electronic Arts %50 indirim yapmıştı. Call Of Duty oyunlarında %50 düşüş olmuştu. Yani oyunlar çok pahalı değil, indirimler oluyor çok makul fiyatlara geliyor. Çalışan kişiler için oyunlar koymuyor pek, sadece ileride çıkıcak oyunların durumu ne olacak onu merak ediyorum ama adamlar her türlü optimize edip bir şeyler yaparlar. Grafik takıntısı olanlar zaten konsola yönelmemesi lazım. PC bana göre film-diz için diğer ihtiyaçlar içindir. Konsolda oyun içindir her zaman ( gerçi konsolu aldığımdan beri filmleri-dizileri ordan izliyorum )

SellYourSoul

9.3.2016 16:17:40

0
quote:

Orijinalden alıntı: alihancetintr Yok hocam ben fanboyculuktan yana değilim zaten sadece 1100 liraya aldığım cihazı, 1100 liraya alınan pc ile karşılaştırması yaptım. Bir Pc'ye 3000TL üzeride veremem konsol bana göre daha avantajlı geliyor. Full Ultra takıntım yok yani. Açması, kasmaması, optimize edilmesi bunlar olduğu için kafam rahat. Oyunlarada gidip 250 liraya almıyoruz, kardeşlik var, indirimleri takip ediyoruz felan bazı arkadaşlar ps4 çok pahalı gereksiz demesine karşıyım sadece kullanmayı bilmeyen yorum yapıyor.
tabikide daha ekonomik oluyor konsol, kimi oyunlar baktigimiz zaman uyduruk uyduruk fiyatlardan cikmaya basladi sanirim aral yuzunden. konsolda hack slash tarzi oyunlar, futbol, yaris vs. guzel gitsede fps konsolda olmuyor usta ya. fps icin klavye maus sart. ps ye takilabiliyor tabiki :)

ahmetaksoy1985

9.3.2016 00:30:08

0
Arkadaşlar fiyat, grafik, oyun desteği vs gibi kriterleri bir yana bırakalım. Konsol ile PC'nin aynı özellikleri sunması konsol'a olan ihtiyacı ortadan kaldırmaz. Konsol vizyonu genelde oturma odasında televizyon ile beraber konumlandırılmış kompakt bir cihaz olmaktır ve arayüzü kontrolcüyle rahat çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Microsoft da bu bilinçten ayrılmadan konsola bilgisayara has özellikler kazandırmak için belirli adımlar atmak üzere. Konsola klavye fare desteğinin gelmesi, Windows mağazasındaki uygulamaların çalışması gibi yenilikler ile birlikte konsolu daha güçlü ve daha fazla ihtiyacı karşılayabilecek hale getirecekler. Böylece konsol daha cazip hale gelecek. Belki de ilerde Xbox alınca artık masaüstü bilgisayar almaya gerek kalmayacak. Önümüzdeki senelerde Xbox ile Windows'un yaklaşmasının sinyallerini geçen sene verdiler. Tek ürün ailesi, tek platform, tek mağaza sloganıyla çıktılar. O nedenle Xbox oyunlarının Windows'a çıkmasından doğal bir beklenti olamaz. Artık oyun firmaları PC platformunu es geçmek istemiyor. Bir şekilde oyunları PC'ye çıkartmak istiyorlar. Eğer Xbox oyunları Windows Mağazasında yeralmaya başlarsa ve bu trend devam ederse Playstation tarafında da exclusive oyunlar giderek azalacaktır. Zaten yeni nesil konsollarda elle tutulacak kadar oyun exclusive yapabildiler. Rise of the Tomb Raider uzun süre sonra PC'ye gelecek dendi. Bir süre sonra çıktı. Çünkü oyunun modası geçip PC'de az satış oranı yakalama riskini göze alamadılar. Online oyunların ise PC pazarını es geçmesi söz konusu olamaz. Zaten oyun pazarı online oyunlara yöneldiğine göre uzun vadede exclusive diye bir şey ortada kalmayabilir. Bence Microsoft bütün bu gelişmeleri öngördüğü için bu atılımları gerçekleştiriyor. Donanım konusuna gelirsek Xbox konsoluna Surface tabletlerdeki gibi sınıflandırma yapmak istiyorlar. Xbox ve Xbox Pro gibi bir isimlendirmeyle daha güçlü donanım sunup konsoldan kazandığı kar oranını arttırmak istiyorlar. PC pazarında daralma yaşansa da niş denilen donanımların satış oranı artmaktaymış. Onlar da konsolda niş pazarı oluşturmak istiyorlar. Nvidia bu konuda başarı sağladı. 970, 980, 980Ti gibi sınıflandırma yapıp tüketicinin tercih noktasında zorlanmadan yüksek ücretler vermesini sağladı. Oyunların konsola optimizasyonu aşamasında oyunların grafik ayarları donanıma göre ayarlanıyor. Konsolda zaten düşük donanımda yüksek grafik almıyorsunuz. Bilgisayarda ise halihazırda gelişmiş grafik ayarları kullanıcıya sunuluyor. Grafik ayarlarını ekran kartınıza göre ayarlarsanız zaten sıkıntı çekmiyorsunuz. Konsolda da grafik ayarlarıyla oynanarak yüksek donanımli konsolda daha iyi grafik sağlanacak. Optimizasyon noktasında sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum. Nvidia Geforce Experience ile PC'de oyuna göre size optimum ayarları sunuyor. Değişen bir şey yok. Sonuç olarak herkesin aynı grafiklerde oyun oynadığı konsol devrinin sonuna geliyoruz.

Venomstr

8.3.2016 23:05:30

0
quote:

Orijinalden alıntı: Tiny Titan

35 fps aldığın zaman oynanmayacak derecede kasar diye bir şey yok o fanboyluğunu yaptığın konsol bir çok oyunu 30 fps oynatıyor hatırlatırım,eğer fps sürekli dalgalanırsa kasar gibi olur misal 60 fps oynarken bi anda 35 civarına düşerse kasıyor gibi gelir ama stabil olarak 35-40 fps civarı oynarsan gayet de oynanır.Ayrıca 60 a sabitleme denen olay ekran kartın çok güçlüyse yırtılmaları önlemek amacıyla açılan v-sync dir ekran kartının 60 fps e gücü yetmiyorsa 60 fps e hiç çıkamaz zaten 60 a sabitledim diye bir durum yok.Cahil cahil konuşma yani
PC'de FPS dalgalanır zaten. Niye sürekli oyunlara optimizasyon sorunu var diyorlar sanıyorsun. Konsolda ise oyunun tamamı sorunsuzdur. Akıcı bir şekilde oynarsın. Sadece nadir olarak anlık FPS düşüşleri olur. PC'de ise kontrol sende değildir. Dalgalanma varsa direk suçu oyuna atıp "Optimizasyon Özürlü" denir. ***** Diyaloğa girdiğim PC fanı bile (Rise of Tomb Raider)'ın PC versiyonu için optimizasyon özürlü demiş. (Path of Exile)'a optimizasyon özürlü demiş. Neden, çünkü FPS hep dalgalanır, hep düşer. Kasan oyunu 30'a sabitlesen de kasar. Salak salak işler. Konsolda böyle mallıklar yoktur. Oyunun tamamı sorunsuzdur.

Tiny Titan

8.3.2016 22:41:28

+1
quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

Troll müsün? Terbiyeni takın. Hiç mi PC kullanmadın? PC'de 35 FPS aldığın zaman oyun oynanamayacak derecede kasar. İşkence çektirir. PC'de sabit 60 FPS'ye ayarlarsın, ama 40'lara, 35'lere düşerse kasmaktan oynayamazsın.
35 fps aldığın zaman oynanmayacak derecede kasar diye bir şey yok o fanboyluğunu yaptığın konsol bir çok oyunu 30 fps oynatıyor hatırlatırım,eğer fps sürekli dalgalanırsa kasar gibi olur misal 60 fps oynarken bi anda 35 civarına düşerse kasıyor gibi gelir ama stabil olarak 35-40 fps civarı oynarsan gayet de oynanır.Ayrıca 60 a sabitleme denen olay ekran kartın çok güçlüyse yırtılmaları önlemek amacıyla açılan v-sync dir ekran kartının 60 fps e gücü yetmiyorsa 60 fps e hiç çıkamaz zaten 60 a sabitledim diye bir durum yok.Cahil cahil konuşma yani

BSC Misafiri

8.3.2016 21:31:47

0
Ps4 h1z1 tarzı oyunlar total war serisi gibi oyunlar çıkarsın bir 60mio daha satarlar Konsola oyniyanlar bıktı her sene aynı tarz oyunlar karakterler fakli oyun tarzı aynı vallaha 1ben 3-4ps aldım yok çıkmıyor pc alaçam ondanda habire şunu yükle bunu yüklemelerde biktim ama ne yapalım oyun çıkmıyor mision oyunlarından bıktık stadiji oyunlar daha çok tutuluyor benim tanıdığım yüzlerce arkadaş var hepsi de aynı fikirde ler

Sic Parvis Magna

8.3.2016 19:57:09

0
Yok hocam ben fanboyculuktan yana değilim zaten sadece 1100 liraya aldığım cihazı, 1100 liraya alınan pc ile karşılaştırması yaptım. Bir Pc'ye 3000TL üzeride veremem konsol bana göre daha avantajlı geliyor. Full Ultra takıntım yok yani. Açması, kasmaması, optimize edilmesi bunlar olduğu için kafam rahat. Oyunlarada gidip 250 liraya almıyoruz, kardeşlik var, indirimleri takip ediyoruz felan bazı arkadaşlar ps4 çok pahalı gereksiz demesine karşıyım sadece kullanmayı bilmeyen yorum yapıyor.

SellYourSoul

8.3.2016 19:36:56

0
quote:

Orijinalden alıntı: alihancetintr Yok fanboyculuk yapmadım sadece 1100 liralık cihazla, PC karşılaşması yaptım. 1100 liraya Celeron PC kullanırsın onu demek istedim.
tabikide pc daha pahali, ama yuksek grafik istiyorsna pc alacaksin. bir ps4+1080p full hd televizyon alsan hemen hemen ortalama bir pc nin fiyatina yaklasir zaten. pc konsol karsilastirmasi yersizdir bence. 2 sininde kendine gore yanlari var. boyle gereksiz tartismalar judas priest mi iron maiden mi gibi, surer gider bir sonucada varmaz.o yuzden kurcalamamak gerek.yanisi herkes oyununa baksin iyi aksamlar

Rizeli55

8.3.2016 18:53:53

0
Bence MS de tam olarak karar vermedi...İhtimaller üzerine düşünüyorlardır.....Ama 4K nın kullanıldığı ufukta 8K nın gözüktüğü bir piyasada mevcut bu donanımlarla devam edilemez...

Venomstr

8.3.2016 18:53:34

0
quote:

Orijinalden alıntı: Tiny Titan

Pcdeki 35 fps ile konsoldaki aynı değilmiş güldürdün la anten
Troll müsün? Terbiyeni takın. Hiç mi PC kullanmadın? PC'de 35 FPS aldığın zaman oyun oynanamayacak derecede kasar. İşkence çektirir. PC'de sabit 60 FPS'ye ayarlarsın, ama 40'lara, 35'lere düşerse kasmaktan oynayamazsın.

Tiny Titan

8.3.2016 18:48:49

+1
quote:

Orijinalden alıntı: venomstr @Final Getsuga Tenshou PC oyuncuları, konsol oyuncularını anlamıyor diyorsun ya... İyi de bunu an baştan kendin yapmışsın. Hayatında hiç konsol kullanmamış ve saçma saçma şeyler yazmışsın. ****** 1- Oyun dediğin zaten Gamepad ile oynanır. Gamepad kullanan bir insan bir daha asla Klavye ile oynamak istemez. Gamepad keyfini almıştır. Onu artık kandıramazsınız. 2- Monitörde oynama gibi saçma sapan bir sevdanız var. Genelde zevksiz bir şekilde sandalyeye oturarak Monitörde oyun oynuyorsunuz. Rezillik. 3- Konsolda hile yok. 4- Özel oyunlarının kalitesini hala anlayamamışsınız. Bunları, Multiplatform oyunlarla veya PC oyunlarıyla kıyaslayamazsnız. Oyun, tek bir bir platforma çıktığı zaman kaliteli olmak zorundadır. (Last of Us, Uncharted, Zelda, Heavy Rain....) 5- PC'min özellikleri yetmedi gibi saçma sapan şeylerle uğraşmazsınız. Ayarlarla uğraşmazsınız. Optimizasyon sorunlu oyunlar sizi ilgilendirmez. Oyunu başlatır ve oynarsınız. Kafa rahattır. 6- Oradan buradan okuduğunuz ve deneyim etmediğiniz aletler hakkında saçma sapan şeyler yazmayı bırakmalısınız. İnsanlar keyifli bir şekilde konsollarını kullanıyorlar. Şunu artık anlayın; biz hem PS4'ü, hem de PC'yi kullanıyoruz. Siz ise sadece PC kullanıyorsunuz. PC'den başka bir şey bilmiyorsunuz, bilginiz yok. 7- Senin o, (35 FPS)'de PC'de kasıyor dediğin oyunlar konsolda kasmıyor. Bilmediğiniz nokta bu. İki değeri de aynı sanıyorsun. Kullanmamışsın, etmemişsin.
Pcdeki 35 fps ile konsoldaki aynı değilmiş güldürdün la anten

Sic Parvis Magna

8.3.2016 15:12:19

0
Yok fanboyculuk yapmadım sadece 1100 liralık cihazla, PC karşılaşması yaptım. 1100 liraya Celeron PC kullanırsın onu demek istedim.

SellYourSoul

8.3.2016 14:26:22

+1
quote:

Orijinalden alıntı: alihancetintr Arkadaşlar bunu yazıyorum çünkü, her zaman PS4 ile PC kavgası yapan internetten yoksun insanlarımız var. Çoçuk gibi '' heehhe '' benim alet daha iyi diyip kendini avutanlar var. Bunları onlar için yazıyorum umarım iyi bir örnek olur. Neden PS4? 1. Rahatlık, yayıla yayıla misler gibi oynamak. 2. Tüm oyunların optimize edilmesi, crack yok, ayar yok, mis gibi. 3. Gamepad rahatlığı, alıştıktan sonra klavye çok saçma geliyor. 4. Kutulu oyunların rahatlığı, tak çalıştır bak keyfine 5. Hile yoktur, herkes eşittir. 6. TV rahatlığı uzaktan oynuyorsun, göz bozukluğu bu yüzden olmuyor. ( yakından oynayanlar için geçerli değil tabi ) 7. Türkiye'den 200-250 lira oyuna vermek zorunda değilsin. Kardeşlik vardır misler gibi en kral oyunları 50-60 liraya alırsın. Daha ucuzada bulabilirsin. Koleksiyon yapanlar (Amazon, Ebay ) gibi yerlerden getiriyor. 8. Film izlmek, Dizi izlemek istediğin her şey yapabiliyorsun. (Sadece oyun değil) 9. Türkiye fiyatına bakmazsak bu cihaz 1100 lira, ve 1100 liraya hiç bir PC böyle kaliteli yapamazsın imkanı yok adamlar size misler gibi makina sunmuş. Hala grafik derdindesiniz, oyunları açıyor mu? gerisi boş.. 10. PS4'ün özel Exc oyunları, alma sebeplerimden ( çoğu kişi bu oyunlar için alıyor genel anlamda ) Daha aklıma gelmedi yazacaklarım bu kadar. PC? 1. Monitörün dibinden oynuyorsun, kambur oluyorsun. Göz bozuklukları çıkıyor. 2. Çoğu oyunda buglar vardır. Oyunların crackleri ile uğraşırsın, ayar yaparsın, sıkıntı çıkarırır. 3. Sistemi her 1-2 senede bir yükseltmen gerekmekte ( ps4 bu yüzden daha avantajlı ) 4. Oyunları ultra oynamak ile takıntın varsa 3500-4000 lira gibi bir fiyatta kaliteli toplama pc yaptırmak zorundasın. Şuanlık aklıma gelen bunlar, varsa şöyle ekleyeceğim şeyler ekleriz her zaman.
oyunu orijinal al ne cracki, alttan alttan konsolculuk yapmissin he bilgisayardan film dizi izlenmiyor zaten degil mi yazdiginizin tamamini okumadim ama okudum bikac yerinden bunlar cikti

SellYourSoul

8.3.2016 14:20:41

+1
fanboylari bloklayin gecin ugrasmayin

Port Valdez

8.3.2016 03:32:15

0
Ya aga oyunu oynamak önemli nerede oynadığın önemli değil bu neyin kavgası yahu. Şahsen pcye baba firmaların habire yeni kart mart çıkarmasına acayip kıl oluyorum 3 senede pert oluyor pc resmen.Haa konsollar da böyle 3 senede bir yenilenirse zaten konsol da bi daha almam mecburen dandirik de olsa pcden devam edersin maaşı teknolojiye yatıracak halimiz yok.

BSC Misafiri

7.3.2016 22:38:44

0
@Final Getsuga Tenshou, Kardeşim bende yıllardan beri konsol ve bilgisayar kullanıcısıyım ama sana tavsiyem platform değil oyun tutkunu olman yönündedir. Şimdiye kadar konsollarda oynadığım kaliteli özel oyunları başka bir platformda olmadıkları için tercih ettim. Aynı şekilde bilgisayar üzerinde de birbirinden kaliteli özel oyun deneyimim var. Yani konsola çıkan özel oyunlar gerçektende özeller, puanlamalarına bakarsan 9-10 kalite seviyesinde ve en azından Nintendo ve Sony konsollarında büyük rağbet görmeye devam edecekler. Legend of Zelda Wii U, Bayonetta 2, Xenoblade Chronicles X, Splatoon, Fatal Frame, Last of Us, God of War, Uncharted serisi, Beyond Two Souls, Heavy Rain gibi pek çok oyunu bir şekilde denemeni öneririm. Deneyim sonrası fikrinin değişebileceğini düşünüyorum.

mementopolis

7.3.2016 15:01:54

+1
quote:

Orjinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou
Sikayet edilecek bir durum yok tabi. Sikayet oldugunu varsayanlar düsünsün ne diyelim. edit : ps1'den beri pc ve konsol oyunlari oynuyorum sikayetci degilim. Fps ve cözünürlük sacmaliklarida ps3 döneminin ortalarinda falan cikmaya basladi . yani böyle bir kavram yoktu.

Venomstr

7.3.2016 14:59:01

+1
@Final Getsuga Tenshou Saydığım oyunların hiçbirini oynamamışsın. En ufak bir fikrin yok. Yazdığın yorumların da hiçbir anlamı yok Bu oyunlar hakkında yazacağın şeylerin hepsi geçersiz ve ciddiyetsiz olacak. "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak."

Final Getsuga Tenshou

7.3.2016 14:53:12

+1
@venomstr Oynamadığın oyunlar derken? Ortak platform tüm oyunları oynadım. Oyunun sadece konsola özel çıkması onu özel yapmaz. Onun özel olduğunu aşılamaya çalışırlar sizlere. Sonuçta bu bahsettiğiniz oyunlar da aynı donanımı kullanıyor. Aynı performansı veriyor. Ayrıca ben sizin de dediğiniz gibi bir çok sebep yazdım yukarıda. Ama siz tutturdunuz bir Exclusive diye. Yani öyle bir savunuyorsunuz ki bu oyunları 10 fps ile çıkarsalar yine de güle oynaya oynayacaksınız. Neyse ne diyeyim zorla sizin fikrinizi değiştiremem. Seviyorsanız da bir şey diyemem. Sizin kişisel tercihiniz sonuçta. Umarım konsol firmaları ders alıp bir sonraki nesli daha güçlü donanım ile çıkarırlar diyeceğim ama bu durumu savunanları gördükçe pek öyle bir şey yapacaklarını düşünmüyorum. @mementopolis Güzel bir yorum yapmışsınız hocam. Seviyor ve mutlu iseniz gerisi pek fazla önemli değil gerçekten. Benim anlatmaya çalıştığım nokta konsol firmalarının, gözleri kör olmuş kullanıcıları kullanması. Bak ne güzel oyunlar saymışsın. Bu saydığın oyunları oynamak için konsol alıyorsun, oyunlara para veriyorsun sen kullanıcı olarak elinden geleni yapıyorsun. Ama onlar sana ne sunuyor? 30fps oyun deneyimi. Bu saydığın oyunları 60fps oynamak istemez miydin? Verdiğin paranın karşılığının gerçekten 30fps olduğunu mu düşünüyorsun? @madiko Merhabalar hocam. Sitede yeni değilim de konsol bölümüyle ilgilenmemiştim. Açıkça gördüğüme göre şu anki durumdan şikayetçi konsol kullanıcısı yok. Demek ki hallerinden memnunlar. O yüzden ne yazsam boş. Ne diyeyim iyi oyunlar diliyorum ben tüm platformlara.

Nostromo-

7.3.2016 14:47:30

+1
quote:

Orjinalden alıntı: venomstr
quote:

Orijinalden alıntı: madiko

Hocam merhabalar. Sitede yenisin galiba, deminden beri yazıştığın kişiler sitenin en azılı konsol fanatikleridir haberin olsun. Bence oradan hemen uzaklaş
Hayatında hiç konsol Exclusive oyunu oynamamış PC bebelerini ciddiye almıyorum, adam yerine koymuyorum. Hatta yorum yapmasını yasaklıyorum Bilginiz olmadığı konular hakkında yorum yapmayın Yasak oğlum
Kimsenin adamlığı kimsenin iki dudağının ucunda değil. Ağzını topla düzgün konuş ben senin oğlun değilim. Ben senden hayli büyüğüm yaşıtlarınla böyle konuşursun

Venomstr

7.3.2016 14:30:36

+2
quote:

Orijinalden alıntı: madiko

Hocam merhabalar. Sitede yenisin galiba, deminden beri yazıştığın kişiler sitenin en azılı konsol fanatikleridir haberin olsun. Bence oradan hemen uzaklaş
Hayatında hiç konsol Exclusive oyunu oynamamış PC bebelerini ciddiye almıyorum, adam yerine koymuyorum. Hatta yorum yapmasını yasaklıyorum Bilginiz olmadığı konular hakkında yorum yapmayın Yasak oğlum

Nostromo-

7.3.2016 14:20:56

+1
quote:

Orjinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou Belki farkında değilsiniz ama ben burada aslında konsolcuları savunuyorum. Gözleriniz o kadar kör olmuş ki gerçekten 1080p 30fps'i savunur hale gelmişsiniz. Ben sadece kendi düşüncelerimi belirttim ve eğer aksini düşünüyorsanız seviyeli bir tartışma şeklinde sebepleri ile cevaplarınızı beklediğimi yazdım. O deneyim dediğiniz olay nedir anlayamadım açıkçası? PC'de 60fps oynarken konsolların 30fps oynaması mı o deneyim? Durum o ise 2 dakika da 30 fps e sabitleyebilirim ben oyunları. Peki siz 60 fps oynayabilir misiniz? Bahsettiğiniz oyunların çoğunu sevmem ve oynamadım zaten. Gerçi konumuz ile ilgisini de kuramadım. 1080p Ultra'dan bahsediyorum ben siz grafikleri malum seviyede olan oyunlardan örnek vermişsiniz. Ben sizin tipinizi anlayamadım açıkçası.
Hocam merhabalar. Sitede yenisin galiba, deminden beri yazıştığın kişiler sitenin en azılı konsol fanatikleridir haberin olsun. Bence oradan hemen uzaklaş

mementopolis

7.3.2016 14:17:32

+1
quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou Belki farkında değilsiniz ama ben burada aslında konsolcuları savunuyorum. Gözleriniz o kadar kör olmuş ki gerçekten 1080p 30fps'i savunur hale gelmişsiniz. Ben sadece kendi düşüncelerimi belirttim ve eğer aksini düşünüyorsanız seviyeli bir tartışma şeklinde sebepleri ile cevaplarınızı beklediğimi yazdım. O deneyim dediğiniz olay nedir anlayamadım açıkçası? PC'de 60fps oynarken konsolların 30fps oynaması mı o deneyim? Durum o ise 2 dakika da 30 fps e sabitleyebilirim ben oyunları. Peki siz 60 fps oynayabilir misiniz? Bahsettiğiniz oyunların çoğunu sevmem ve oynamadım zaten. Gerçi konumuz ile ilgisini de kuramadım. 1080p Ultra'dan bahsediyorum ben siz grafikleri malum seviyede olan oyunlardan örnek vermişsiniz. Ben sizin tipinizi anlayamadım açıkçası.
Oynamadigin oyunu, izlemek ile oynamak arasindaki ince bir cizgiden bahsediyorum :D . 60 Fps - 1080p ile 30 Fps arasindaki farki bende cok iyi biliyorum ve Oyun seni tatmin ediyor ise faso fizo diyorum. yani sirf baskasinin donanim fetiscisi olmasi benim alacagim keyiften ali koyamaz. Birisine, sirf en iyisi Pc diyip cep telefonunda oyun oynama da demiyorum :D . Fanatiklik bu ülkede hastalik gibi. Sirf PC iyi diye gidip Unchardet 4, Detroit , Horizon Zero, The Last Guardian, veya Nontendo Nx'e cikacak olan : Beyond Good and Beyond 2, Zelda Wiiu - yeni Zelda- , Dragon Quest , Oynamim mi ? . Xbox , oyunlarida PC 'e cikiyor artik :D en Avantajli konumdan kendimi ali mi koyayim. Oyun beni tatmin etmedikten sonra ne yapacaksin 4k 120FPS olsa ne yazar.

Venomstr

7.3.2016 14:12:01

+1
@Final Getsuga Tenshou Bahsettiğimiz oyunlar? Hiçbirini oynamamışsın... Ne anlamı kaldı o zaman? İşte ben bu tip PC'den başka hiçbir bilgisi olmayan kişileri sevmiyorum. Ciddiye almıyorum. Niye o zaman o kadar şey yazdın? Oynamamışsın, bilmiyorsun. En ufak bir fikrin yok, deneyim etmemişsin. Niye boşuna yazdın?

Final Getsuga Tenshou

7.3.2016 14:04:04

+2
Belki farkında değilsiniz ama ben burada aslında konsolcuları savunuyorum. Gözleriniz o kadar kör olmuş ki gerçekten 1080p 30fps'i savunur hale gelmişsiniz. Ben sadece kendi düşüncelerimi belirttim ve eğer aksini düşünüyorsanız seviyeli bir tartışma şeklinde sebepleri ile cevaplarınızı beklediğimi yazdım. O deneyim dediğiniz olay nedir anlayamadım açıkçası? PC'de 60fps oynarken konsolların 30fps oynaması mı o deneyim? Durum o ise 2 dakika da 30 fps e sabitleyebilirim ben oyunları. Peki siz 60 fps oynayabilir misiniz? Bahsettiğiniz oyunların çoğunu sevmem ve oynamadım zaten. Gerçi konumuz ile ilgisini de kuramadım. 1080p Ultra'dan bahsediyorum ben siz grafikleri malum seviyede olan oyunlardan örnek vermişsiniz. Ben sizin tipinizi anlayamadım açıkçası.

mementopolis

7.3.2016 13:27:01

+1
quote:

Orjinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou 7- Şöyle izah edeyim hocam PC'de FPS düşmeleri sistemin yetersiz geldiği yerlerde olur. (Oyunun optimizasyonunu iyi olarak kabul edelim.) 60-50 fps arası düşüşü hissetmezsiniz. 50'den aşağıya düştüğü zaman ise kasma hissini yaşarsınız. Fakat PC'de FPS sabitlemek 1 dakikalık iş, siz bu kasma hissini yaşamamak için FPS'i 30'a yada 40'a sabitleyebilirsiniz. Bu sayede sistemin yetersiz geldiği yerlerde zaten düşük FPS'e sabitlediğiniz için FPS'de düşme olmayacağı için bir kasma hissi yaşamazsınız. Benim anlatmaya çalıştığım şey 60 fps'e alışmış bir bünye 30 fps'i görünce bu oyun ona kasıyor gibi görünür. Ama uzun süre bu ayarlarda oynar ise aslında kasmadığını görür. Gözün alışması gerekiyor sadece. Ben konsollardaki oyunların kastığını söylemedim zaten ama 60fps de oyun oynamak varken bir oyun platformu olan konsolların 30fps de oyun çalıştırması? Bilemiyorum şahsen. Youtube'a gelirsek zaten oradaki videolar 24-30 FPS'dir. Daha yeni 60 FPS özelliğini getirdi Youtube. 2- İşin içine profesyonelliği kattığın zaman monitörler devreye giriyor zaten. Tepki süreleri olsun, Hz değerleri olsun önemli bir nokta olduğu belirtiliyor profesyonel turnuvalarda. Fakat amacın keyif almak stress atmak ise dediğim gibi istediğin yere bağlayabilirsin platformu. Evet ben monitör kullanıyorum çünkü PC dediğim gibi sadece oyun platformu değil. Web de gezerken veya yazı yazarken vs... TV'nin pek kullanışlı olduğunu söyleyemem. Öte yandan gerçekten gözüme hoş gelen bir oyun olursa TV'ye bağlayıp oynadığımda oldu. Ama bunlar biraz da bütçe meselesi ben 2. bir TV alıp, monitörün yanına koyabilirim mesela. Oyun zamanı da ona geçebilirim. 6- Bahsettiğiniz oyunu oynamadım ama duymamak mümkün değil. Her yerde konuları, haberleri var. Kaldı ki Nintendo oyunlarının PS4 yada Xbox One'a nazaran daha özel olduklarını düşünüyorum. Oynamaz olur muyum oynadım elbette ki eski konsolların özel olduğunu bende yazdım zaten mesajımda. Fakat günümüz yeni nesil konsollarının o özelliği kalmadı, oyunların çoğunun PC oyunlarından bir farkı yok kanımca. XB1 platformuna pek yakın değilim ama PS4 oyunlarının hepsini izleme şansım oldu. Şu ana kadar, sizlerin deyimi ile konsol aldıracak kadar özel farklı bir oyun görmedim ben. Sadece Until Dawn oyunu bana farklı ve güzel geldi ve PC'ye çıkmasını isterdim. Ama gidipte PS4 almam bir oyun için.
Konuya tekrar bakayim dedim kim ne yazmis , ömrümden 2 dakikami caldiniz :D . o deneyimi sen tatmadiktan sonra sadece izleseniz ne yazar . 30fps imis 1080p imis viz gelir tris gider. ayrica ; Youtube, Twitch izleyen , -belki mmo,f2p- moba ve Cs:go oynayan bir tip oldugunuzu anliyorum.

Venomstr

7.3.2016 12:57:59

0
@Final Getsuga Tenshou 6- PC oyunlarından farkı yok mu? Konsol oyunlarını bilmeyenleri görünce gerçekten sinir oluyorum Yahu "Last of Us" diye bir oyun var... Uncharted var, God of War var, Bloodborne, Until Dawn, Heavy Rain, Beyond Two Souls, Gran Turismo, Driveclub, Killzone, Red Dead Redemption... Şimdiki nesilde ise çıkıyor ve çıkmaya devam edecek. Uncharted 4, Detroid, Horizon, Last of Us 2, The Last Guardian, God of War 4 .... Bu oyunları oynamamış olan PC oyuncularını ciddiye almıyorum. Oyunlardan habersiz, bilgisiz. Oyunların videosunu izlemek nedir yahu?

Final Getsuga Tenshou

7.3.2016 12:30:56

+1
7- Şöyle izah edeyim hocam PC'de FPS düşmeleri sistemin yetersiz geldiği yerlerde olur. (Oyunun optimizasyonunu iyi olarak kabul edelim.) 60-50 fps arası düşüşü hissetmezsiniz. 50'den aşağıya düştüğü zaman ise kasma hissini yaşarsınız. Fakat PC'de FPS sabitlemek 1 dakikalık iş, siz bu kasma hissini yaşamamak için FPS'i 30'a yada 40'a sabitleyebilirsiniz. Bu sayede sistemin yetersiz geldiği yerlerde zaten düşük FPS'e sabitlediğiniz için FPS'de düşme olmayacağı için bir kasma hissi yaşamazsınız. Benim anlatmaya çalıştığım şey 60 fps'e alışmış bir bünye 30 fps'i görünce bu oyun ona kasıyor gibi görünür. Ama uzun süre bu ayarlarda oynar ise aslında kasmadığını görür. Gözün alışması gerekiyor sadece. Ben konsollardaki oyunların kastığını söylemedim zaten ama 60fps de oyun oynamak varken bir oyun platformu olan konsolların 30fps de oyun çalıştırması? Bilemiyorum şahsen. Youtube'a gelirsek zaten oradaki videolar 24-30 FPS'dir. Daha yeni 60 FPS özelliğini getirdi Youtube. 2- İşin içine profesyonelliği kattığın zaman monitörler devreye giriyor zaten. Tepki süreleri olsun, Hz değerleri olsun önemli bir nokta olduğu belirtiliyor profesyonel turnuvalarda. Fakat amacın keyif almak stress atmak ise dediğim gibi istediğin yere bağlayabilirsin platformu. Evet ben monitör kullanıyorum çünkü PC dediğim gibi sadece oyun platformu değil. Web de gezerken veya yazı yazarken vs... TV'nin pek kullanışlı olduğunu söyleyemem. Öte yandan gerçekten gözüme hoş gelen bir oyun olursa TV'ye bağlayıp oynadığımda oldu. Ama bunlar biraz da bütçe meselesi ben 2. bir TV alıp, monitörün yanına koyabilirim mesela. Oyun zamanı da ona geçebilirim. 6- Bahsettiğiniz oyunu oynamadım ama duymamak mümkün değil. Her yerde konuları, haberleri var. Kaldı ki Nintendo oyunlarının PS4 yada Xbox One'a nazaran daha özel olduklarını düşünüyorum. Oynamaz olur muyum oynadım elbette ki eski konsolların özel olduğunu bende yazdım zaten mesajımda. Fakat günümüz yeni nesil konsollarının o özelliği kalmadı, oyunların çoğunun PC oyunlarından bir farkı yok kanımca. XB1 platformuna pek yakın değilim ama PS4 oyunlarının hepsini izleme şansım oldu. Şu ana kadar, sizlerin deyimi ile konsol aldıracak kadar özel farklı bir oyun görmedim ben. Sadece Until Dawn oyunu bana farklı ve güzel geldi ve PC'ye çıkmasını isterdim. Ama gidipte PS4 almam bir oyun için.

Sic Parvis Magna

7.3.2016 12:04:42

0
Arkadaşlar bunu yazıyorum çünkü, her zaman PS4 ile PC kavgası yapan internetten yoksun insanlarımız var. Çoçuk gibi '' heehhe '' benim alet daha iyi diyip kendini avutanlar var. Bunları onlar için yazıyorum umarım iyi bir örnek olur. Neden PS4? 1. Rahatlık, yayıla yayıla misler gibi oynamak. 2. Tüm oyunların optimize edilmesi, crack yok, ayar yok, mis gibi. 3. Gamepad rahatlığı, alıştıktan sonra klavye çok saçma geliyor. 4. Kutulu oyunların rahatlığı, tak çalıştır bak keyfine 5. Hile yoktur, herkes eşittir. 6. TV rahatlığı uzaktan oynuyorsun, göz bozukluğu bu yüzden olmuyor. ( yakından oynayanlar için geçerli değil tabi ) 7. Türkiye'den 200-250 lira oyuna vermek zorunda değilsin. Kardeşlik vardır misler gibi en kral oyunları 50-60 liraya alırsın. Daha ucuzada bulabilirsin. Koleksiyon yapanlar (Amazon, Ebay ) gibi yerlerden getiriyor. 8. Film izlmek, Dizi izlemek istediğin her şey yapabiliyorsun. (Sadece oyun değil) 9. Türkiye fiyatına bakmazsak bu cihaz 1100 lira, ve 1100 liraya hiç bir PC böyle kaliteli yapamazsın imkanı yok adamlar size misler gibi makina sunmuş. Hala grafik derdindesiniz, oyunları açıyor mu? gerisi boş.. 10. PS4'ün özel Exc oyunları, alma sebeplerimden ( çoğu kişi bu oyunlar için alıyor genel anlamda ) Daha aklıma gelmedi yazacaklarım bu kadar. PC? 1. Monitörün dibinden oynuyorsun, kambur oluyorsun. Göz bozuklukları çıkıyor. 2. Çoğu oyunda buglar vardır. Oyunların crackleri ile uğraşırsın, ayar yaparsın, sıkıntı çıkarırır. 3. Sistemi her 1-2 senede bir yükseltmen gerekmekte ( ps4 bu yüzden daha avantajlı ) 4. Oyunları ultra oynamak ile takıntın varsa 3500-4000 lira gibi bir fiyatta kaliteli toplama pc yaptırmak zorundasın. Şuanlık aklıma gelen bunlar, varsa şöyle ekleyeceğim şeyler ekleriz her zaman.

MALTHAEL

7.3.2016 12:03:35

+2
GTX 980 - 980ti ile DSR ile oynarsın 4k hatta panelin yetiyorsa da açarsın da performans olarak seni tatmin etmez . Ancak bu dönem çıkacak olan kartlar polaris ve pascal mimarili kartlar 4k nın altından rahat kalkacaktır zira şuandaki kartları ile 4k ile oynamak mümkün ancak dediğim gibi 4k bir şey ifade etmiyor önemli olan fps yi sabit verebilmesi . Bu nedenle benim öngörüm bu gelecek kartlar 2k da 90 fps yi güle oynaya verebilecek kartlar olacak 1k ile 2k arasında bile uçurum gibi fark var en azından köşe yumuşatma anlamında otomatik filtreleme yapmış gibi oluyorsunuz 4k da çok daha iyi oluyor da PC de henüz her kesim bunu yaşayabilmiş değil . Bakarsınız dediğim gibi bu nesil kartlar çok iyi gelir ki teknolojileri aldı yürüdü . Konsolda genelde 30 fps veriyor ya oyunlar sabit ama ona insan alışıyor burada farklı fps derken ondan bahsediyor galiba . Düşük FPS nin bir açıklaması olamaz kimileri film tadı veriyor yazadı kayboldu gittiler uğramıyorlar foruma artık Hatta bu elemanlar 30 FPS yi savunurlardı şimdilerde grafiklerden ve FPS nin 60 olmamasından yakınıyorlar . Aklı başında bir oyuncu 60 FPS varken 30 FPS diye diretir mi ? Kim ister düşük FPS de oyun oynamayı . Kim ister düşük grafiklerde oyun oynamayı daha iyisi varken ? Ben istemem şahsen . Gamepad konusunda haklı ama bak ama biraz haklı diyebilirim bende PS4 gamepadı da var çok iyi farede var . Oyunun türüne göre gamepad kullanıyorum misal dark souls oynarken gamepad kullanıyorum . Ama FPS oynayacksam asla takmıyorum çünkü bildiğin rezillik . Adama headshot atayım anında arkaya döneyim istediğim noktaya nokta atışı yapayım dersen ağlatırlar seni Rahatlık konusunda şöyle hepsi elinin altında tık tık yapabiliyorsun ama farenin ve klavyenin verdiği hassasiyet ve hazzı vermiyor . Kişiye göre değişir gerçi benim koltuğum çok çok rahat kullandığım monitörde günümüz 1080p TV lerinden daha kaliteli aldığım detay ve grafikler çok daha iyi . TV ye bağlayıp çok uzaktan oynama gibi bir takıntım yok yaklaşık 30-50 cm uzaktan arkama yaslanarak hiç bir detaydan ödün vermeden en ince ayrıntılara bakarak oyunları oynayabiliyorum . Oyunu geç filmlerde dizilerde animeler de bile filmlerde bile çok fark ediyor . Yakından bakmak ile uzaktan bakmak arasında çok fark var detay olarak söylüyorum . Ha belki benim gözler bozuktur orası ayrı Konsola özel oyun lafı bu jenerasyon XB tarafında patladı da PS4 tarafında da öyle kafayı yedirtecek oyun göremedim ben . Bana göre alırsam PS4 ü tek oyun var oda BB bunun dışında God of War isterim ondanda haber yok . Uncharted 4 desen meta puanı 85 in altında çıkarsa bana göre büyük hayal kırıklığı olur o oyun çünkü çok büyük beklentiye soktular milleti kaç kere erteleme aldı vs .

Venomstr

7.3.2016 11:58:35

+2
@Final Getsuga Tenshou Yazında yine düzeltmek zorunda hissettiğim kısımlar var: 7- PC'de 35, 40 FPS değerlerinde oyunlar inanılmaz kasar, oynanmaz. Bu farkı önce bir anlayın. Konsolda sabit ve optimize şekilde yapıldığı için asla PC'deki gibi kasmaz. Youtube'da milyon tane konsolda oynanmış oyun var. Hangisi kasıyor? Konsol kullanmadığın için anlamıyorsun bu farkı. Kullanmadığınız aletleri oradan buradan duyduğunuz şeylere yorumlamayın. PC'deki oyunların kasmalardan nefret ederim. Yıllardır konsol kullanıyorum. Oyunlar kassa neden konsolda oyun oynayayım? Konsoldaki oyunlar hiçbir zaman kasmaz. Nadir aralıklarla anlık FPS düşmesi yaşanır sadece. PC'de kastığı zaman resmen işkence çekersiniz. Oyunu oynayamazsınız. 2- TV'ye bağlarsın bağlamasına da, (yok bilmem profesyonel oyuncuyum vs.. ayağına "Oyuncu Monitörü" diye saçma sapan bir şey türettiniz. Çok saçma. Senin imzanda bile 23" monitör kullandığın yazıyor. Monitörde oyun mu oynanır? 6- Bunlar hep yeni nesil oyuncuların uydurması. Konsol her zaman daha keyiflidir. (Zelda) diye bir oyun var mesela... Sürekli PC dediğine göre bence adını bile duymamışsın. Oyuncu kişi hem konsolu, hem de PC'yi kullanır. Konsol bugün çıkmış bir şey değil. Sanki ilk kez görüyormuş ve duyuyormuşsunuz gibi acayip yorumlar yapıyorsunuz. (Nintendo, PS1, PS2, PS3... vs...) Mükemmel oyunlara sahip konsollar. Bunlara çıkmış oyunların hiçbirini oynamadınız mı?

Final Getsuga Tenshou

7.3.2016 11:27:35

+3
Evet bu sistemi anlamadığımı belirtmiştim zaten mesajımda. Ve benim kendimce haklı bulduğum eleştirileri eğer doğru bulmuyorsanız kendi fikirlerinizi belirtmenizi istemiştim. 1- Benim klavye yada fare kullanırken savunduğum nokta rahatlık yada konfor değil. Pratiklik idi. Bir farenin hassasiyeti gamepadin padlari ile asla ölçüşemez. Bu bence tartışma götürmeyecek bir gerçek. Bir insan istediği kadar usta veya tecrübeli olsun izlerken bile gamepadin o yumuşak ve düz bir çizgide ilerleyen nişangahı çok belli oluyor. AMA konsollarda karşıdaki rakip de gamepad ile oynadığı için bu durum pek bir sorun yaratmaz. Bana göre sadece alınan keyfi etkiler bu durum. 2- Monitörde oynama gibi zorunluluk yok pc dünyasında. Bilgisayara TV bağlamak 2 dakikalık bir iş. Hatta aynı anda hem monitörü hemde TV'yi bile bağlayabilirsin. Onu geçtim 3 monitörü yan yana koyup daha geniş açıyla bile oyun oynamak mümkün. Bu savunduğunuz noktayı mantıklı bulmadım o yüzden. 3- Bu konuda katılıyorum size. Kapalı kutu olmanın dejavantajları olduğu gibi avantajları da var. Hile konusu da o avantajlardan birisi. Fakat bu diğer dejavantajlar karşısında ne kadar yeterli? 4- Günümüz konsol dünyasındaki özel oyunların çoğunun pc oyunlarından bir farkı yok. Konsolların PC'ye çok benzediğini düşünüyorum bu bakımdan. Eski konsollarda bu durum yoktu gerçekten oyun olarak farkını ortaya koyuyorlardı. 5- Bu konuda haklısınız. PC'ye göre daha az uğraş isteyen bir platform olduğu doğru. Gerçi yeni nesil konsollar da PC'de ki gibi saçma sapan hatalar verdiği durumlar oluyor. Tamamen problemsiz diyemeyiz o yüzden. Ama PC ile karşılaştırılamaz tabi ki. Gerçi PC biraz da tecrübe isteyen bir platform sistemi doğru toplayan, gerekli yazılımları doğru kuran kullanıcılar da hata görmüyor. Ama konsola özel optimizasyonlar yapılmadığı için zaman zaman optimize özürlü oyunlar görmek mümkün. Gerçi konsol oyunlarının da 30 fps'nin altına düştükleri zamanlar olmuyor değil. 6- İşte sıkıntı burada. PC'yi oyun için kullanmayacak olsanız bile ona ihtiyaç duyuyorsunuz. Peki neden aynı işi aynı makineden yapmak varken bunu 2'ye ayırıp da ekstra masraf ve zahmete girelim. 7- 30 FPS heryerde aynıdır. PC, Konsol, Telefon yada Tablet farketmez. 30 FPS sabit oynadığın bir oyunda FPS'de dalgalanma olmaz ise kastığını anlamazsın. Fakat 60 FPS'e alışmış bir PC oyuncusuna aynı oyunu 30FPS'e sabitleyip açarsan bu oyun kasıyor der. Ayrıca PC'lerin fiyatları konusunda da bir kaç şey eklemek istiyorum. 1080p ve 60fps oyun oynamak için atıyorum 4000 liralık bir sistem almanız lazım. 1080p 30 fps için ise bunun yarısı yeterli olacaktır yani 2000 liralık bir sistem. Hatta 900p 30 fps için ise daha da makul bir fiyatlı PC yeterli olacaktır. Diğer bir eklemek istediğim nokta ise PC kullanıcılarının savunduğu 4k mevzusu. PC'de 4k oyun falan oynanmıyor. 4k 60fps oyun oynatacak bir donanım günümüzde hala yok. 4K 30 fps belki ama PC oyuncuları için yüksek FPS önemlidir. 2 senedir falan 4k oyun muhabbeti dönüyor ama çıkan neredeyse tüm ekran kartı incelemerini izlemiş birisi olarak en baba kart bile baya zorlanıyor 4k oyunda. 20.000-30.000 liralık sistemler ile belki ama onları da mantıklı bulmuyorum zaten. Cevabınız biraz hararetli olmuş ama bu konuları tartışarak anlayacağımızı düşünüyorum.

kepler05

7.3.2016 11:16:48

0
Arkadaşlar kimse remastered oyunlardan söz etmemiş. Biraz buna değinmek istiyorum. Sony remastered konsol oldu diye yakınan çok, dalga geçen de çok. Yeni oyunlarda konsol düşünülerek kalitenin düşürüldüğü de ortada. Konsollar teknolojiye yetişemedi çıktıklarında bile düşük güçle çıktılar şimdi güncellenmesi gerekiyor ancak bu büyük bir sıkıntı. Bence bu konuda phill spancer haklı ancak sistemin düzgün kurulması şartıyla. Bir oyun düşünün hem xbox versiyonu var hem pc neden iki kere satın alınsın ki? Eğer sistemi düzgün kurarlarsa bence kullanıcı olarak daha rahat ederiz ve Sony kendine çeki düzen verir.

Nostromo-

7.3.2016 10:58:26

+1
quote:

Orjinalden alıntı: eskhioyuncu
quote:

Orijinalden alıntı: madiko 2si1'de konusu geçmişti burayada yazayım. Ben pc'ciyim ama şahsen konsolların sık sık upgrade olmasına karşıyım. Çünkü konsol mantığına ters. Adam o konsolu alıyor en az beş sene onu kullanmak onun en doğal hakkı. Upgrade isteyenlerin zaten pc alması lazım. Böyle bir düşünce çok saçma, konsolda üst düzey grafik beklemek çok daha saçma. Bizim ülkemiz için geçerli değil ama aslında konsollar ekonomik oyun makinalarıdır. Oyun pc'si toplamak için lazım olan minimum 1000 doları olmayan bir insan (dünya için geçerli) gidiyor ucuz olan konsol alıyor. Ayrıca şunu da söyleyeyim şu anki konsolların grafik kalitesi iyi bence
Iyide PS4/XO eskisi gibi bir konsol degilki.Bildigin tamamen 30 yillik PC mimarisi olan x86 tabanli ve bu mimari altinda istedginin gibi konsol cikartirsin engel teskil etmez.Konsol mantigi 360/PS3 ile bitti simdi PC mantigi konsol var artik
Ne yani x86 mimarisine geçildi diye 2 - 3 senede bir yeni konsolmu çıkması lazım. Bak güzel kardeşim tekrar ediyorum aynı şeyleri ama siz olayın mantığını anlayamıyorsunuz.Türkiye'de her şey pahalı o yüzden biz farkında değiliz ama konsollar ekonomik oyun makinalarıdır ve belirli aralıklarla çıkar.Ve donanımına göre oyunlar optimize edilir. Zırt pırt güncellenirse o makina konsol olmaktan çıkıyor. Sen oyun yapımcılarının piyasada aynı markanın adı altında bir kaç tane konsolu olunca oyun yapımcılarının o makinaya has ince ayar yapacağınımı sanıyorsun. Oyunların pc'nin gücünden neden tam faydalanamıyorun cevabıda bu aslında. Piyasada onlarda ekran kartı ve işlemci var. Belirli bir donanım standartı olmayan modüler yapıya sahip bir sisteme herhangi bir yazılımı o sistemin tam gücünden faydalanılacak şekilde programlayamazsın. Buna ne mühendislik gücü ne de zaman yeter.Böyle bir hamlenin oyunsevere zarardan başka getirisi olmaz. Tamda kapitalizmin istediği şey, aynen telefonlarda ve diğer tüketim eşyalarında olduğu gibi zırt pırt yenisini al dur. Tamam bir süre sonra mecburen yenisine geçmek lazımdır ama bu süre minimum 5 sene olmalıdır. Haaa, üstün grafikli oyun oynamak tabi bir haktır sonuçta. Ama pc'de bu yüzden var, konsol görselliği kesmiyorsa pc'de oyna. Bende pc'de oynuyorum ne olmuş yani. Bırakın artık bu marka fanatizmini. Firmaların yöneticileri jakuzide para sayarken onların mücadelesini yapmak bizemi kaldı. Ne microsoftcuyum ne sonyciyim arkadaş, ben tüketiciyim. Firmaların bizi kazanması için kavga etmeleri lazım

Venomstr

7.3.2016 10:39:34

+6
@Final Getsuga Tenshou PC oyuncuları, konsol oyuncularını anlamıyor diyorsun ya... İyi de bunu an baştan kendin yapmışsın. Hayatında hiç konsol kullanmamış ve saçma saçma şeyler yazmışsın. ****** 1- Oyun dediğin zaten Gamepad ile oynanır. Gamepad kullanan bir insan bir daha asla Klavye ile oynamak istemez. Gamepad keyfini almıştır. Onu artık kandıramazsınız. 2- Monitörde oynama gibi saçma sapan bir sevdanız var. Genelde zevksiz bir şekilde sandalyeye oturarak Monitörde oyun oynuyorsunuz. Rezillik. 3- Konsolda hile yok. 4- Özel oyunlarının kalitesini hala anlayamamışsınız. Bunları, Multiplatform oyunlarla veya PC oyunlarıyla kıyaslayamazsnız. Oyun, tek bir bir platforma çıktığı zaman kaliteli olmak zorundadır. (Last of Us, Uncharted, Zelda, Heavy Rain....) 5- PC'min özellikleri yetmedi gibi saçma sapan şeylerle uğraşmazsınız. Ayarlarla uğraşmazsınız. Optimizasyon sorunlu oyunlar sizi ilgilendirmez. Oyunu başlatır ve oynarsınız. Kafa rahattır. 6- Oradan buradan okuduğunuz ve deneyim etmediğiniz aletler hakkında saçma sapan şeyler yazmayı bırakmalısınız. İnsanlar keyifli bir şekilde konsollarını kullanıyorlar. Şunu artık anlayın; biz hem PS4'ü, hem de PC'yi kullanıyoruz. Siz ise sadece PC kullanıyorsunuz. PC'den başka bir şey bilmiyorsunuz, bilginiz yok. 7- Senin o, (35 FPS)'de PC'de kasıyor dediğin oyunlar konsolda kasmıyor. Bilmediğiniz nokta bu. İki değeri de aynı sanıyorsun. Kullanmamışsın, etmemişsin.

Chirrut Imwe

7.3.2016 10:16:56

0
quote:

Orijinalden alıntı: madiko 2si1'de konusu geçmişti burayada yazayım. Ben pc'ciyim ama şahsen konsolların sık sık upgrade olmasına karşıyım. Çünkü konsol mantığına ters. Adam o konsolu alıyor en az beş sene onu kullanmak onun en doğal hakkı. Upgrade isteyenlerin zaten pc alması lazım. Böyle bir düşünce çok saçma, konsolda üst düzey grafik beklemek çok daha saçma. Bizim ülkemiz için geçerli değil ama aslında konsollar ekonomik oyun makinalarıdır. Oyun pc'si toplamak için lazım olan minimum 1000 doları olmayan bir insan (dünya için geçerli) gidiyor ucuz olan konsol alıyor. Ayrıca şunu da söyleyeyim şu anki konsolların grafik kalitesi iyi bence
Iyide PS4/XO eskisi gibi bir konsol degilki.Bildigin tamamen 30 yillik PC mimarisi olan x86 tabanli ve bu mimari altinda istedginin gibi konsol cikartirsin engel teskil etmez.Konsol mantigi 360/PS3 ile bitti simdi PC mantigi konsol var artik

Final Getsuga Tenshou

7.3.2016 10:09:48

+3
Konsol oyuncuları PC'yi PC oyuncuları da konsolcuları anlamıyor sorun tam olarak bu. Ben bir PC oyuncusuyum ve bana konsolda oyun oynamak bana çok saçma geliyor. Bunu nedenleri ile birlikte yazacağım. Konsol kullanıcılarının da bana veya bizlere bu şekilde açıklamalı olarak cevap yazarsa birbirimizi daha iyi anlayabileceğimizi düşünüyorum. - Sadece Oyun Oynamak İçin Bir Platform Almak ve Bu Platform'un Yetersiz Donanımı En başta sadece oyun oynamak için bir sistem almak bence çok saçma. Konsol fiyatları; kısıtlı platform, oyun fiyatları ve aylık online sistemine verilen paraları düşününce bana hiç uygun gelmiyor. PC oyunculuğu sadece oyun değildir. Sistemin kontrolünün birebir sizde olmasıdır. Birden fazla ve birbirinden çok farklı işlemleri aynı anda ve pratik bir şekilde yapabilmenizi sağlayan bir makinedir. Oyun ayarları olsun, klavye fare kişileştirmesi olsun, arka planda müzik açıp dinlemek bunlar gerçekleşirken yeni aldığınız bir oyunu arka planda indirmek, belki daha önce çektiğiniz bir videoyu youtube a eklemek, oyundan sıkılınca alt+tab ile aşağıya inip twitter da gezinmek, oyunları tamamen değiştirme olanağı sağlayan mod desteğinden yararlanmak ki bu modların aktifleşmesi çoğu zaman zor ve uzun bir yol ister bu yol sürecinde karşılaşacağınız sorunlar ve hataları tek tek arayım mutlu sona ulaşmak ve bunu başarmanın verdiği his, kazandırdığı tecrübe ve daha fazlası.... PC ile yapılabilecek şeylerin bir sınırı yok. PC için oyun oynamak bunlardan sadece biri. Ben burada Steam Machine'leri de eleştiriyorum. Onları bir pc olarak değil konsol olarak görüyorum. Ve konsollar gibi oyunların özel olarak optimize edilmeyeceği bir platform olduğu içinde konsollar yada pc karşısında işe yaramaz saçma bir ürün. - Konsol Oyun Fiyatları Bence çok büyük bir etmen. En azından bizim ülkemizde. 200-250 gibi fiyatlara çok iyi headset, klavye, fare yada ssd alıp sisteminizi daha da kişileştirebilir ve güçlendirebilirsiniz. Üstelik bu yapacağınız yatırımı sadece 1 oyunda değil pc'nin genelinde hissedersiniz. - Online Oynamak İçin Aylık Ücret Alınması. Bence konsolcuların, konsolları sıkı savunmasının bir sebebidir. Konsol firmalarının ellerine bir koz verdiler ve onlarda bunu kullandı. PC de daha ucuza aldığınız oyunları oynamak için ekstra para vermiyorsunuz. Bu tamamen büyük bir saçmalık ve konsol oyuncularının sert bir tepki göstermesini beklerdim bu duruma. Ama herkes halinden memnun görünüyor. - Düşük Donanım Bence şuan ki konsolların en büyük sıkıntısı düşük donanım ile çıkması. Bunlar milyon dolarlık firmalar belki de milyar. Bu donanımın götürmeyeceğini bilmemeleri imkansız bir şey. Ana amacı oyun oynamak için alınan bir makine ve çoğu oyun 1080p'yi zor görmekle beraber 30 FPS'de anca çalışıyor. Üstüne üstlük grafikleri de pc'ye göre düşük seviyede. Ki bunu bu şekilde çalıştırabilmek için çok detaylı optimize ettiklerini de tahmin ediyorum. Tam rezalet. Ve bu rezaleti göstermemek için çoğu zaman bahaneler uyduruyorlar. Örnek vermek gerekirse Order 1866. Konsol kullanıcıları oyunun grafiklerini öve öve bitiremediler. Yahu oyunun zaten yarısı siyah ekran. Tepede ve altta sözde "Sinematik bir deneyim için yaptık" dedikleri siyah kısımları çıkarınca oyuna zaten 720p lik bir alan kalıyor. O mantıkla gidersek orta seviye bir pc'de koy arka plana siyah bir resim oyunu windows mode ile 720p'ye ayarla grafikleri al sona ve kasmadan oyna. FPS olayına gelirsek, 30 FPS ile 60 FPS arasında devasa bir fark var. Tabi bu fark TV karşısında uzaktan oynarken ne kadar belli olur bilmiyorum ama ben eski bilgisayarımda 35 fps'de çalışan oyunu kasıyor diye oynamadığımı biliyorum mesela. - Ortak Platform Oyunları Özellikle FPS, TPS Türü Bana göre gamepad ile oynanacak oyunlar kesinlikle değiller. Şahsen o gamepad'in yumuşak ve düz gidişini görmek bana çok komik geliyor. Şimdi gamepad ile çok güzel oynanıyor falan demeyin bariz bir fark var arada yapmayın. - Konsola Özel Oyunlar Konsol kullanıcılarının neden bu kadar kıskanç olduğunu bilmiyorum. PC'ye çıkan bir oyunun konsola da çıkacak olması beni zerre etkilemez. Sonuçta platformlar ayrı herkes kendi kitlesi ile oynayacak. Aklıma gelen tek mantıklı sebep kötü grafikler ve 30 fps de oynadıkları oyunun pc de daha güzel görünmesini kaldıramıyor olabilirler. Şahsen bende aynı tepkiyi verirdim bu durumda ama konsol kullanıcılarından bu sebeple istemiyoruz diye bir açıklama görmedim henüz. Çünkü pc'ye çıkmazsa oyun herkes de aynı çalışacak ve üzülmeniz gereken bir nokta olmayacak. - Sınırsız Oyun Seçeneği Bugün bile konsollara bir önceki versiyonların oyunları bile yeni yeni geliyor, gelecek. PC'de online oyunlardan tut, flash tabanlı oyunlar olsun, 10-15 senelik oyunlar olsun hatta ve hatta Emulatorler ile atari, nintendo ve bazı konsol oyunlarını bile oynayabilmeniz mümkün. - Sistemi Kişileştirme İmkanı: Hem Fiziksel Hem Yazılımsal - Donanım Desteği Bugün bir telefonu bile pc ye bağlama ihtiyacımız doğuyor çoğu zaman. PC'ye bağlanan donanım sayısını konsollar ile karşılaştırmak saçma olur herhalde? Konsollar kapalı kutu olduğu için onlara özel donanımların çıkması gerekiyor. Bunlar da iki elin parmağını geçmediği için fiyat konusunda rekabet olmuyor ve çoğu zaman pahalı ürünler almak zorunda kalınıyor. Değinmek istediğim başka bir konu ise "Grafikler Önemli Değil" algısı. Bu algı hem konsolda hemde PC'de olan bir algı ve oyuncuların bu algıyı savunmalarını kesinlikle ama kesinlikle anlamıyorum. Bu algıya sahip kişilerin genel düşüncesi oyunlarda oynanış veya konusu iyi ise grafiklerin çok önemli bir rol oynamadığını söylemeleri. Grafik her şey değildir fakat bir oyunda en az oynanış ve konu kadar da önemli bir yere sahiptir. Örnek vermek gerekirse Witcher 3 yada Uncharted 4'ü ele alalım. Grafikleri fena oyunlar değiller. Şimdi birde Lego'nun oyunlarını yada Minecraft'ı düşünün grafik olarak ve bu iki oyunu öyle hayal edip oynadığınızı düşünün. Aynı zevki alacağınızı iddia edebilir misiniz? Bir oyunu daha iyi grafikler ile oynamak varken ve yapımcılara bu yönde baskı kurmak varken, neden bunun önemli olmadığını söylüyorsunuz? Böyle yapınca ortaya Fallout 4 gibi bir oyun çıkıyor. 4 sene öncesinin grafiklerine sahip bir oyun. Oynanış veya konu olarak iyi bir konumda olabilir. Fakat Witcher 3 gibi bir gerçek var karşısında grafik, oynanış ve konu olarak iyi konumda olan. Şahsen ben Witcher 3 oynarken yeni nesil bir oyun oynadığımı hissediyorum ama Fallout 4'de bu hissi alamıyorum. Ayrıca grafiklerin kötü çıkmasının sebebinin her pc de çalışması olduğunu söyleyenlerde var. PC oyunlarında yer alan grafik ayarları neden var o zaman? Mesela Rainbow Six. Şuanki en yüksek ayarı orta ayar olarak sun. Ve daha gerçekçi grafikleri ise yüksek yada ultra olarak sun. Bu firmaların daha az para harcamak için oluşturduğu bir bahane ve buna inanan oyuncuları görmek beni gerçekten üzüyor. Şu anda aklıma gelen ana başlıklar bunlar. İllaki unuttuğum yada hatalı olduğum kısımlar vardır. Yorumlar ile beni düzeltirseniz sevinirim.

mehmetelmas82

7.3.2016 07:49:58

+1
Oturma odasına girecek mini pcler yaygınlaşırken Microsoftun bunu yapmak istemesi çok normal. Sony de böyle yapacak hiç şüphem yok. Bir konsol çıkar 10 yıl kullan devri xbox one ve ps4 çıktığında bitmişti zaten.

BSC Misafiri

7.3.2016 06:55:44

0
quote:

Orjinalden alıntı: TheHobits67 PC master race uleeeeeeeen :)
Ahahhah Hayaller master,gerçekler zurnanın son deliği race be

BSC Misafiri

7.3.2016 06:54:58

0
öncelikle tam türk kafasında düşünüyoruz. her gelişmeden bir tatminsizlik bir mutsuzluk açın steam çıktığında kopan tartışmaları bir okuyun..avrupadaki kuzenlerim hepsi konsol sahibi neden pc almadıklarını sorduğumdaysa pahalı olduğunu söylüyorlar.bizde konsola ÖTV ekleniyor ve dikkat ederseni asla fiyatı düşmüyor bu kurla vs de alakalı ...ama 500 dolara çıkan xbox şuan 300 dolara bulanubiliyor abd veya avrupada... anlatmak istediğim 1500 tl ye bir giriş seviyesi pc yaparsanız çoğu olmasada bir çok oyunu oynarsınız fakat 1800 tl konsolu sadece exsler için alıyoruz biz türkiyede abd ,avrupa bu şekilde düşünmüyor. dipnot:konsolculara abd ve avrupada köylü demelerinin sebebi performansları değil fiyatı ucuz olduğu için herkesin ulaşabilmesi...

Nostromo-

7.3.2016 05:59:46

+1
2si1'de konusu geçmişti burayada yazayım. Ben pc'ciyim ama şahsen konsolların sık sık upgrade olmasına karşıyım. Çünkü konsol mantığına ters. Adam o konsolu alıyor en az beş sene onu kullanmak onun en doğal hakkı. Upgrade isteyenlerin zaten pc alması lazım. Böyle bir düşünce çok saçma, konsolda üst düzey grafik beklemek çok daha saçma. Bizim ülkemiz için geçerli değil ama aslında konsollar ekonomik oyun makinalarıdır. Oyun pc'si toplamak için lazım olan minimum 1000 doları olmayan bir insan (dünya için geçerli) gidiyor ucuz olan konsol alıyor. Ayrıca şunu da söyleyeyim şu anki konsolların grafik kalitesi iyi bence

Port Valdez

7.3.2016 04:07:22

0
İlk defa izledim arkadaşları bir kaç yorum yapayım. Talha ile Alkan bey çok samimi çok içten ve çok güleryüzlüler.Ortamın yıldızı kesinlikle Talha bey.Hal hareket diksiyon ve tonlamalarından söylediklerinin hiç birinin boş olmadığı hissine kapılıyorsunuz.Alkan bey daha çok moderatörlük vasfında olduğu için bu kadar intiba uyandıramadı. Gökhan bey çok cool takılıyor biraz kendini kasıyor gibi vücut dili, bakışları sanki benim burada ne işim var der gibi ama en iyi ses rengi onun bana göre.Sabaha kadar konuşsa dinlenir. Tunahan bey çok konuşmadı ama biraz troll gibi durdu.İlk 10 dakika falan dedim herhalde adamı süs diye oraya çağırdılar.Hazırcevap, dobra oluşu hoşuma gitti.

BlackBeasT

7.3.2016 02:42:02

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Cep telefonları ile konsollar aynı durumda değerlendirilebilecek ürünler değiller. Cep telefonlarının 5-6 ayda bir üst modeli çıkabiliyor ama konsollar geçmiş nesillerde en az 6 yıl aynı donanımla devam etmişlerdi, bu nesil bu süreç büyük ihtimalle kısalacaktır ama dediğin gibi 3 yıla inmesi hayal gibi geliyor. Bazı kaliteli oyunların geliştirilme süreleri bile bazen 3-4 yılı bulabiliyor, herkes ubisoft değil. Şu an telefon modelleri 3 yılda bir yenilense kullanıcılar da telefonlarını 3 yılda bir yenilemek zorunda kalırlar. Ayrıca telefonlar dayanıklı tüketim malları da değiller, milyonlarcası yere düşürülmeleri veya başka nedenlerle kullanım dışı kalabiliyorlar, aynı şeyi diğer teknolojik ürünler için söylemek mümkün değil. Sanırım konsol kullanmadığın için tuzun kuru o yüzden ''3 yılda bir konsol çıkması neden rahatsız ediyor'' diyebiliyorsun. Tabii ki bir konuda deneyimin olmazsa söylediklerinde sığ oluyor ne yazık ki!
Katılıyorum Konsol kullanmadığımdan tuzum kuru
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
Konsolar geçmişde yeni kendilerine özgü mimariyle varolan grafik teknolojisnin 3 adım önünde kopya oyunlara karşın sıfırdan kendi geliştirdikleri mimarinin AR-GEsinin parasını 6-8 yılda çıkarıp kar ettikten sonra yeni konsolu pazara sunmadıkları ne malum?... PS3 TR resmi yollardan gelmeden 8 yıl önce kaçakları Tahtakalede 1800-2000TLye satıldığını biliyormusun? Bilmiyorsun ve MS'dan aylar önce SONYnin başkanı kendi söyledi "Shuhei Yoshida, said in an interview with Recode that the future of the PS5 is in the hands of the developers. If they want more performance and graphics, Sony will have to provide." Cep Tilifonu; millet benchmark kasıyor telefon olmaktan çıkmış yazdıkların sadece sıvama, .::Birde olan hesabınla alıntı yapsan::.

0quz28

7.3.2016 01:35:02

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Xbox'ın hatalarını genellemeyin başlık yakışmamış. Ayrıca esas PC konsollaştı. Steam machine nedir? sürekli konsol portu beklemek nedir? Hayaller HL, gerçekler xbox portları ve Steam machine... Kendi yolunda yürüyüp başarılı olabilen tek platform PS4'tür. Jenerasyonu kazandı
benim konsol görüşüm sadece korsan oyunların oynanmasının engellenmesi ve 2.side multi oyunlarda hacker gibi sorunlarla karşılaşmamak konsolun tek +sı bu bence başkada pek birşeye yaramıyor açıkcası

Persona_Non_Grata

7.3.2016 01:15:14

0
Sony nin ne yaptığı beni ilgilendirmiyor ki, ben Playstation markasını seviyorum, bazıları gibi Microsoft ne yaparsa taparcasına savunan tipler gibi de değilim, Sony tv kullanıyorum sadece, ne telefon ne kamera, ne başka ürününü kullanmadım. Oyun sektöründe Sony nin microsoft, nintendo dan başka rakibi yok ki, diğer alanlarda sürüne bereket yerli yabancı rakipleri var piyasada, aynı şey değil yani. Konsol sektöründe gelmiş geçmiş 1 numara Playstation dır. Bunu bu sektördeki herkes kabul edecektir. xbox ise sadece 360 döneminde rakip olmaya çalışmış ve gerçekten başarılı olmuş bir konsoldu. Başka hiç bir nesilde Playstation dan daha başarılı olamamıştır. Bu nesilde konsol ölüm fermanını imzalamış pc sektörünü hedef almıştır. Hayırlı olsun. :)

Chiehsheshuai

7.3.2016 00:58:21

0
Nabarsanız yapın pc ve konsolum var dert 0

Chirrut Imwe

7.3.2016 00:50:03

0
quote:

Orijinalden alıntı: Bloodborne

Playstation ı bitirecek adam daha anasından doğmadı sen raat ol
Bir ara Sony elektronik alaninda Dünya devi ve lideri idi fakat Samsung ve LG gibi markalar geldi darmadagin oldular. Hic bi markanin hic bi garantisi yok. O degilde Siny su an oturmus ne yapmayi planliyor:)

WHITE_Wolf

7.3.2016 00:37:38

0
Ps ve xobx fanboylarının tartışmaları dışında başka bir açıdan baktığımda bence microsoft en doğru adımı attı Sony nin burda yaptığı en büyük hata özel mimari bırakıp x86 mimarisine geçmesi oldu burası microsoft un oyun alanı istediği kadar farklılık yapmaya çalışsın(apu sistem gddr5 ram kombinasyonu ile) temel aynı olduğu için fark çok fazla açılmayacak çünki ps4 ün içindeki gpu(7850) nin gücü belli shader sayısı belli doku doldurma oranı belli bu sistemle çoklu platform oyunlar bir i3 4130 gtx750ti kombinasyonu kadar güç ortaya çıkıyor(bknz https://www.youtube.com/watch?v=CJCLEym3kfI ) Asıl nokta ise konsolları konsol yapan oyunlar çok uzağa gitmeye gerek yok uncarted 4 çıkacak ps4 toplamda 20 milyon yakın satış yapmış bu kadar yüksek satışa rağmen uncharted 4 5 milyon ancak satacak ee ben burda düşünürüm madem ps4 exc leri için alınyor öyle ya en az bir 10 12 milyon satması gerekmez mi bu belki biraz havada bir örnekti bu ama başka ps3 exc last of us bakalım ps3 te 6 milyon satmış ps3 kaç adet satmış neden bu kadar güzel oyun çok satmamış Bunları yazmamın sebebi şu eski sistem oyunculuk geride kaldı artık oyuncular grafiğe ön plana alıp bakıyorlar ve bu görselliği görmek içinde donanım kısmının iyi olması gerekiyor Başta belirtiğimgibi microsoft çok iyi bir adım attı eğer Talha abinin söylediği gibi bir abonelik sistemi eskisini getir yenisi götür konseptiyle bir çalışma yaparsa çok güzel bir sistem olur xbox ın hala satma şansı var nedeni ise şu steam os aynısı denerken valve elini taşın altına sokmadı nasılmı yani beyler biz steam machineleri 500 dolardan çıkarıyoruz ama içinde gtx 960(yada bir tık altı) gpu dan aşağısı olmayacak bütün oyunları fhd belli bir kalitenin üstünde oynatacak demedi ha ne olacaktı başta zarar edecekti ama apple nasıl her sene 600 dolara telefon satıyorsa sende 500 dolar steam machine satacaktın o zararını kapatacak ve kara geçecekti microsoft burda bunu göze alabilir her 2 senede bir bir üst versiyon çıkarıp normal alırsan 500 dolar abonelik ile 300 dolar diyerek satarsa ps4 karşısında çok zor duruma düşecek gine başta verdiğim örnekler açısından düşünürsek konsol sahiplerinin exc oyunlara ilgisi az hangi konsolda daha iyi görsellik varsa zaten birden çok platforma çıkan oyunlarda o platformda alacaklar(burda diyebilrsiniz o zaman pc de alır diye ama konsolcuların çoğu zaten pc ile uğraşmak istemedikleri sadece oyun oynayayım dediği için konsol alıyor yani sen bunu pc yede çıkarsan konsolcular gine konsolda oyun alacak. Edit:imla

BSC Misafiri

7.3.2016 00:09:05

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Xbox'ın hatalarını genellemeyin başlık yakışmamış. Ayrıca esas PC konsollaştı. Steam machine nedir? sürekli konsol portu beklemek nedir? Hayaller HL, gerçekler xbox portları ve Steam machine... Kendi yolunda yürüyüp başarılı olabilen tek platform PS4'tür. Jenerasyonu kazandı
Ben PS4'ün başarısını kendi yolunda yürümesiyle elde ettiğini düşünmüyorum. Doğru dürüst özel oyunu yok piyasada çıkanlardan da en çok satanı 2 milyon ile Bloodborne. Infamous, Killzone ve The Order: 1886 gibi oyunlar ne satış ne de puanlama bakımından iyi değiller. Sony PS4'teki stratejinin aynısı Vita'da da kullandı, orada teslim olalı uzun zaman oldu ve artık el konsolu üreteceğini sanmıyorum. Sony Uncharted 4'ün E3 2014 fuarındaki konsolun hakkından gelemeyeceği grafik reklamıyla çok iyi hayal sattı. Bu sene de öyle bir Last of Us 2 videosunu yayınlayacağını düşünüyorum. Sonuçta 1. partinin sırtlaması olmadan başarıya ulaşan bir konsoldur PS4. PS3'teki kaliteli özel oyunlara bakıyorum birde PS4'tekine, arada çok fark var. Yine de PS4 neden bu kadar satıyor mantıklı bir açıklaması yok benim için.

BSC Misafiri

7.3.2016 00:08:39

0
Xbox one win10 entegresi ve dx12 destegi ile çok iyi durumda

Persona_Non_Grata

6.3.2016 23:43:14

+3
quote:

Orijinalden alıntı: eskhioyuncu

Bi zaman sonra PS Efsanesinin ipini ceken adam olarak tarihe gececek az kaldi
Playstation ı bitirecek adam daha anasından doğmadı sen raat ol

Chirrut Imwe

6.3.2016 23:41:13

0
quote:

Orijinalden alynty: Bloodborne xbox y bitiren adam; , te?ekkürler Uncharted fany Phill Reyiz. ;)
Bi zaman sonra PS Efsanesinin ipini ceken adam olarak tarihe gececek az kaldi

Persona_Non_Grata

6.3.2016 23:39:12

+6
xbox ı bitiren adam; , teşekkürler Uncharted fanı Phill Reyiz. ;)

Chirrut Imwe

6.3.2016 23:32:55

0
quote:

Orijinalden alıntı: venomstr @eskhioyuncu Hahaha, bu eskhioyuncu Tomb Raider Exclusive olacak diye kendini parçalıyordu. Şimdi de XBOX oyunları PC'ye çıkacak diye yalandan sevinmiş numarası çekiyor. Çakal...! Yer miyiz bu numaraları?...
Yaninda tuz da istermisin .Ben senin gibi gtx980 sahibi olupda millete "PC bebesi,mahsum PC köylüsü,PS4 alinda oyun görün" demiyorum .Ne oldu korktun mu Xbox daha güclü olacagi icin @BSC Misafiri Fena korkmussun be birader.

simbolmina

6.3.2016 22:25:25

0
xbox one sertifikalı oyuncu pc'si/laptopu işi hem pc hem de oyun isteyen ve fakat bu işten anlamayan milyonlar için çok güzel olur bana kalırsa.

Venomstr

6.3.2016 21:53:44

+3
@eskhioyuncu Hahaha, bu eskhioyuncu Tomb Raider Exclusive olacak diye kendini parçalıyordu. Şimdi de XBOX oyunları PC'ye çıkacak diye yalandan sevinmiş numarası çekiyor. Çakal...! Yer miyiz bu numaraları?...

BSC Misafiri

6.3.2016 21:45:52

+2
@eskhioyuncu, 1. bölümde yazdığın konuda sonuna kadar haklısın. Ancak konsolları başarılı veya başarısız yapan özel oyunlarıdır, yani rakiplerine göre albenisini bu oyunlar belirliyor. İstediğin kadar Microsoft'un bu hamlesinin seni rahatsız etmediğini söyleyebilirsin ama sadece Rise of The Tomb Raider oyununun Xbox One'a özel olacağı hakkında aylarca ne çileler çektin ve sonunda acı gerçek sadece o oyunu değil konsolun satın alma sebebi olan diğer tüm özel oyunları da paylaşarak mutlu(!) olmana olanak sağladı. Microsoft Xbox One'nın geliştirilme ve reklam giderlerine 2 yıl önce 2.1 milyar dolar para harcamıştı. Şimdi ise o zaman söylediklerinin tam tersini söylüyor. Bir fıkra ile özetleyeyim; Ağa ile marabası köyden çıkıp şehire giderlerken yolda bir hayvan boku görüyorlar. Ağa marabasına o bokun yarısını yerse malının yarısını ona vereceğini söyler marabası da ağasının dediğini yapar. Ama ağasının malının yarısından olduğu için üzülmüş olduğunu da farkeder. Ağasına geri kalan boku yerse malların hakkında vazgeçeçeğini söyler. Ağa da gider sevinçle kalanı yer. Sonra yolda yürümeye devam ederler, marabası ağasına dönerek ''Ağam köyden çıkarken de sen ağa bende marabaydım, peki biz o boku niye yedik'' diye sorar. Yani Microsoft o kadar milyar dolar yatırımdan sonra neden çark ederek bilgisayara kaydı çünkü oyun ve konsol satışlarında istediğinin yarısını bile alamadı, steam tarzı market kurup denuvo korumalı oyunlarla altında ezildiği çözünürlük ve FPS değerlerinin etkisini azaltmaya çalışacak. Sen istediğin kadar herkeste yüksek donanımlı bilgisayar yok diyebilirsin. Xbox One'ın üstündeki grafik kartı HD 7850 ayarında birşey yahu. Bugün oyun oynama amaçlı alınan tüm bilgisayarlarda zaten denk ve üstü ekran kartı var. Microsoft kesinlikle kaybettiğini anladı ve bundan sonra nasıl Sony el konsolu üretmeyi düşünmediği gibi Microsoft içinde konsol devri bitmiştir.

BSC Misafiri

6.3.2016 21:45:41

+2
Xbox'ın hatalarını genellemeyin başlık yakışmamış. Ayrıca esas PC konsollaştı. Steam machine nedir? sürekli konsol portu beklemek nedir? Hayaller HL, gerçekler xbox portları ve Steam machine... Kendi yolunda yürüyüp başarılı olabilen tek platform PS4'tür. Jenerasyonu kazandı

Emirhan_Asar

6.3.2016 21:35:13

0
Londra'da PCGamer, takipçilerine MB II: Bannerlord'la ilgili canlı yayın yaparak içerik sunuyor. Türk haber sitesi olarak bir çalışma yapacak mısınız?

TheHobits67

6.3.2016 20:15:05

0
PC master race uleeeeeeeen :)

Uncle Trevor

6.3.2016 19:19:03

+6
Mesut Çevik ve her programda en az 27 kere bahsi geçen "güçlü pc'si" olmadan muhabbet tatsız olmuş

ObjektifPoint.Net

6.3.2016 19:13:23

+2
Cep telefonlarının her sene çıkması ve insanların alması, her zaman yanınızda taşıyabildiğiniz akıllı cihazlar olmasıdır. iletişim cihazıdır sizi tanıdıklarınızla konuşturur oyun oynatır müzik dinletir, video ve film izletir gittiğiniz yere sizle gelir. ama konsol evinize alırsınız evinizde kalır sadece konsol olarak düşünmeyin Televizyonlarda çok hızla gelişen cihazlardır ama kim her sene gidip televizyon alıyor ya da dizüstü bilgisayarlar benim kullandığım dizüstüyü 2009 da almıştım ama cep telefonlarının özel bir durumu vardır bu özel durum ise sadece cep telefonlarının yanınızda olmasıdır. Tabletlerde cep telefonuna çok yakın sistemlerdir ama hiç bir tablet cep telefonu kadar çok satamaz. iphoneların satış rakamlarına bakın ipadlarin satış rakamlarına bakın. Apple 85li yıllarda da vardı ama apple bu gün kü günlerini iphone'a borçlu. Telefonlar gene satacak her sene insanlar alacak ama bir oyuncu her sene yeni konsol almaz yeni konsol mu alsın yeni oyun mu alsın. ? Yeni konsolu alırsa bile gene uzun yıllar kullanmak isteyecek.

Painteam

6.3.2016 19:00:17

0
Microsoft un PC pazarında hiçbir zaman Valve gibi söz sahibi olamayacağının gerçeği işte bu: https://gaben.sexy/

manesfirst

6.3.2016 18:44:23

0
hocam bazı noktalarda çok çok yanlış düşünüyorsunuz "adam konsol aldı özel hissetmek ister ona çıkan diğerine niye çıksın" tarzında bir yaklaşım hiç doğru değil ve bence bencilce. bir PC oyuncusu olarak iki konsola da sempatim yok ama sırf bir konsolu kullanıyor diye niye tüm oyunları oynayamayasın. biliyorum konsolların tüm anlamı bu ama bu bence aşırı saçma. ne yani şimdi 1500 tl + oyunun parasını vermezsem bu oyunu oynayamayacak mıyım? ben PC ye çıkan exclusive oyunlar için şöyle bir şey demedim hiç "zaaa konsol kullanıcıları oynayamayak bu oyunu ohhhh canıma değsin". hayır. çıksın onlar da oynasın herkes oynasın. ben açıkçası microsoft'un hamlesini mantıklı buluyorum. donanımdan zaten fazla bir gelirleri olduğunu sanmıyorum. genellikle yazılımdan kazanıyorlardır. ama katılmadığım nokta apple gibi kapalı kutu yapmaları. eğer steam gibi bir DRM çıkarıp açık kaynak kodlu yaparlarsa müthiş. + bence steam'e adam akıllı elle tutulur rakip gerekiyor. şunu unutmayın: tek el hiçbir zaman iyi değildir. eğer AMD olmasa biz şu an nvidia ya muhtaç olsak bakın bakalım ne oluyordu. steam e rakip olabilecek kimse yok origin ve uplay rezalet zaten. sadece kendi oyunlarıı içeriyor. rekabet son kullanıcı için her zaman iyidir farklı seçenekler sunar.

mösyö liquid

6.3.2016 18:40:50

0
cep telefonu ile konsolu kıyaslamak yalnış bence, örn insanlar her sene yenisi çıkmasına ragmen tv ve buzdolabı da almıyorlar. Konsol telefon değilde tv tarzı bir cihaza daha yakın. Artı update edilen konsol sega daha önce yapmış ama patlamış.

There goes your life

6.3.2016 18:24:42

0
rafta bir ps2 vardı bu sabah pc olmuş, endişeliyiz umarız bu yıkım sona erer

BSC Misafiri

6.3.2016 18:15:08

0
quote:

Orjinalden alıntı: BlackBeasT Talha eski kafayım diyorda iphone 6'ya 2.500tl gömmeyide ihmal etmiyor iphone6 alınca statümü yükseldi hayırdır? 800-1000tl olan telefon taşımakmı rahatsız ediyor? e o zaman 3 yılda oyun konsolu çıkması neden rahatsız ediyor. 2-3M'da oyun konsoluna öde nede olsa iphone 6 statüsünde adamsın üzmez seni
Cep telefonları ile konsollar aynı durumda değerlendirilebilecek ürünler değiller. Cep telefonlarının 5-6 ayda bir üst modeli çıkabiliyor ama konsollar geçmiş nesillerde en az 6 yıl aynı donanımla devam etmişlerdi, bu nesil bu süreç büyük ihtimalle kısalacaktır ama dediğin gibi 3 yıla inmesi hayal gibi geliyor. Bazı kaliteli oyunların geliştirilme süreleri bile bazen 3-4 yılı bulabiliyor, herkes ubisoft değil. Şu an telefon modelleri 3 yılda bir yenilense kullanıcılar da telefonlarını 3 yılda bir yenilemek zorunda kalırlar. Ayrıca telefonlar dayanıklı tüketim malları da değiller, milyonlarcası yere düşürülmeleri veya başka nedenlerle kullanım dışı kalabiliyorlar, aynı şeyi diğer teknolojik ürünler için söylemek mümkün değil. Sanırım konsol kullanmadığın için tuzun kuru o yüzden ''3 yılda bir konsol çıkması neden rahatsız ediyor'' diyebiliyorsun. Tabii ki bir konuda deneyimin olmazsa söylediklerinde sığ oluyor ne yazık ki!

Chirrut Imwe

6.3.2016 17:54:39

+1
1) Valve kendi cebini düsünüp bi sistem olusturdugunda kullanici dostu oluyor,Apple kendi sisteminde kullanici dostu da MS kendi cebini düsündügünde niye canavar oluyor? 2) Aldigim hic bir MS ürününde hic bir problem yasamadim.Hepsi on numara kaliteli ürünlerdi.Almanya da yasiyorum diger ülkeler üzerinden konusamam ki adamlarin muhtesem bir servis ve destek alt yapisi var.Bi üründen sorun yasayip destege basvurdugunuzda sizi asla memnuniyetsiz sekilde yollamazlar. 3) Bir Xbox kullanicisi olarak oyunlarin PC platformuna cikmasi beni hic ama hic rahatsiz etmiyor aksi sekilde bu döngüyü cani gönülden destekliyorum.Bu sistemin Xbox satislarina büyük bir darbe vuracaginada inanmiyorum. Herkes de Gaming PC (Rig) yok.Sifirdan kurmaya kalktiginizda 3-5 Xbox parasi.Bugün bir PS4 sahibi W10 oyunu oynamak istediginde ilk tercihi cok daha ucuz olan XO olacaktir... 4) MS yeni daha güclü modeller cikarttiginda,o konsolun O.S'i,mimarisi ve kodlama dilleri ayni olacagindan hic bir sorun yasamadan eski ve güncel oyunlari daha yüksek detay seviyesinde oynatacaktir. 5) MS E3 de cikip "al bu yeni konsolum.Uzun süre oyunlari yüksek detay seviyesinde 1080p/60fps de oynama garantisi veriyorum" dedigi anda PS4'ün düstügü pozisyonu bi göz önüne alin.Dediginiz gibi yeni Xbox la PS4 arasinda yapilacak grafik ve performans karsilastirmalarindan sonra zaten olay bam baska bir boyuta tasinacaktir."The most powerful Console" slogani yerle bir olucak.PS diye kendini öldürenleri Xbox kuyruklarinda görmek gayet normal olucak.Dediginiz gibi artik oyunlar degil,donanimlar önemli ve bu pozisyonda MS,Sony üstünde büyük bir üstünlük kurmus olucak.Asla bu sisteme yönelmez diyen Sony ya MS'un yolunu izleyecek ya da piyasadan silinecektir... 6) NX'in ele gecen semelarinda Local Cloud Computing destekli olucagi söyleniyor yani konsola PC nizi ve Telinizi vb...bagladiginizda cihaz o donanimin gücünü sisteme ekleyip o sekilde görsellik ve performans sunmaya basliycak... http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1150086

MALTHAEL

6.3.2016 17:43:48

0
PC döver hepinizi !

BSC Misafiri

6.3.2016 17:32:00

+2
quote:

Orjinalden alıntı: themeggem
Tatmin olduğun şey bu mu? Herkesi kendin gibi donanımla yatıp donanımla kalkan insanlar mı sanıyorsun yoksa? Microsoft çok büyük yatırımının karşılığını hiçte alamadığı için belki de bir sonraki nesil konsol üretmeyecek ama konu Sony ve Nintendo tarafında oldukça iyi durumda. Bakma Wii U az satıyor, konsolda 1. parti oyunlar çok üst düzeyde satış oranına sahip ve en az %80 pazar oranına sahip olduğu 3DS gibi bir el konsolu da var. Aynı şekilde Playstation markası da sadece adıyla bile daha pek çok kaliteli özel oyunu duyurulmadığı halde bile zirvede. Bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğunun sahip olmadığı 4K ve 60 FPS destekli kasa parçaları ve hatta multi monitörlerle övünmen şahsen beni dumur etti. Hani görende sanır bilgisayar kullanıcılarında 4K 60 FPS standart hale gelmişte başkalarını küçümser olmuşlar, daha geçtiğimiz aylarda steam kullanıcılarının ne tür işlemci ve ekran kartları gibi donanımları kullandıklarını yüzdelik oranlarıyla açıklamış BSC'de haberini girmişti. %48'lik kısım çift çekirdekli işlemci(%4'ün 4 çekirdek üstü işlemcisi var) kullanıyor ve ekran kartlarında en yüksek kullanım oranı %5 ile GTX 970 idi. 4GB ve altı ram kullanan kişilerin sayısı %51,24, 8GB ram kullanıcılarının oranı %31.85 ve ikisinin toplamı %85. Şimdi o övündüğün 4K 60 FPS özelliklere % kaçlık bir kesim sahip yada kaç yapımcı kaç oyunda o desteği verebiliyor. Normal değerlerde bile stabil bir şekilde piyasaya sürülemeyen pek çok adı sanı büyük oyun var, ayrıca şu an piyasada kullanılan grafik motorlarının eti budu belli, hani detay olarak 4K ile görsel şölen yapacak veya çığır açacak bir tane grafik motoru var mı? İşte bu tür sebepler yüzünden oyun yapımcıları oyunların PC sürümlerini ne şiş yansın ne kebap misali piyasaya sürüyorlar. Ama senin gibiler bu durumu konsolların donanımına bağlıyor nedense. Zamanında nasıl Crysis oyunu ile Crytek haklı bir şekilde oyun dünyasını sarstı ise bugünde gücü yeten varsa içerik, detay ve fizik olarak kendini ispatlamakta özgürdür. Tabii ki bu yazdıklarım sen ve senin gibiler için kabullenmesi zor şeyler, o yüzden oyunlarla ilgili başlıklarda konsol sahiplerine ''babanın aldığı konsol'' veya ''fakirsin anca konsola gücün yetiyor'' türünde insanlıktan nasip almamış yorumlar yazılıyor. Aşağıdaki BSC haberini ve kaynağını iyi irdemeni öneririm, 4K oyunların önünü konsollar mı tıkıyor yoksa genel bilgisayar kullanıcılarının öyle üst düzey sisteme sahip olmayışları mı? Steam istatistikleri bunlar. Donanımsal olarak konsolları küçümseyenler konsol donanımlarının çok büyük kesiminin sadece oyuna odaklı olduğunu da unutuyorlar sanırım. Daha geçtiğimiz günlerde PS4'ün denk bilgisayar donanımına nazaran %60 daha iyi olduğu haberini de BSC yapmıştı. PS3'ün 256MB rami ile Last of Us, God of War, Uncharted, Beyond Two Souls ve Red Dead Redemption gibi açık dünya bir oyunu nasıl yaptığını anlamanız konsollar için güzel bir örnek. Bilgisayarda bu oyunlara denk oyunları 256 ram ile medya oynatıcıdan videosunu bile izleyemezsiniz. Yani bakmak var, görmek var. PC Master Race diyenleri çoğu oyun değil donanım sevdalısıdır. http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Steam_Kullanicilarinin_En_Cok_Kullandigi_Ekran_Karti_GTX_970_Oldu-82609.htm

BlackBeasT

6.3.2016 17:03:05

+6
Talha eski kafayım diyorda iphone 6'ya 2.500tl gömmeyide ihmal etmiyor iphone6 alınca statümü yükseldi hayırdır? 800-1000tl olan telefon taşımakmı rahatsız ediyor? e o zaman 3 yılda oyun konsolu çıkması neden rahatsız ediyor. 2-3M'da oyun konsoluna öde nede olsa iphone 6 statüsünde adamsın üzmez seni

BSC Misafiri

6.3.2016 16:49:50

+3
Bu oyun muhabbetleri seriye bağlandı süper oldu <33

Prequel

6.3.2016 16:14:29

0
quote:

Orjinalden alıntı: alito Bence STX form faktörler geleceğin PC tabanlı konsolları olabilirler. Önlerinde çok az engel var, onları da birkaç sene içinde aşacaklardır.
O ne ya? 1 tane anakart çıkmış PCI-E girişi bile yok. Gerçekten az engel varmış. ITX anakartlar zaten yeterince küçük. Asıl sorun küçük alanda soğutmanın zorlaşmasından ve biraz da güç kaynaklarının boyutlarından dolayı kasaların yeterince küçülememesi. PS4'ün hacmi 4 litre, GTX 970 takılabilen satıştaki en küçük ITX kasa hacmi 10 litre.

mementopolis

6.3.2016 16:13:28

+7
Microsoft herseyden pay kapma derdnde , nerede bir havuz var bir parcasi onun olmasi icin cabaliyor , her BBQ den yemek istiyor. Medem baska bir sey yapmak istiyor Microsoft neden Windows'u Öldürmüyor yavas yavas ? . Xbox 'ta Apple Tv olma derdinde. Acikcasi Xbox'un hic bir albenisi kalmadi. Grafik manyaklarida sevinsin ne diyelim , Uncharted 4 ve Tee Last Guardian , Last of Us gibi oyunlar oynarken bizler. Senki Tek ovuntulari bunlarmis gibi , Windows hirzi yüzünden -Miki'nin ki bu rekâbet icin oluyor tabi-, bize yaradi demekten birsey diyemem, simdi Xbox oyunlarini Pc'imde oynamak var. Steam , Bence kendini kurtarma pesinde baskabirsey degil. Oyun Muhabbeti icin tessekürler. Sunu da suraya koyayim :
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın

lllmag07

6.3.2016 16:04:15

+1
sanki mevcut nesle çok ahım şahım oyun yaptınızda donanım güncellemeniz eksik kaldı. siz adam gibi oyun yapın yeter. sorun aslında grafik sorunu, donanım sorunu değil yeni ip sorunu. her yeni donanımla birlikte artık bize iyice remake oyun kustururlar. aha bunda daha iyi gözüküyor diye. ah ah nerede ps3 te her ay yeni çıkan ex oyunlar. bu ms kendini bozduğu gibi sony nin ayarınıda kaçırdı. inşallah birde mum dikmezler...

söny

6.3.2016 16:02:21

0
Yalniz talha nin dedigi cok mantikli Xbox live uyeligine yeni xbox ciktiginda yenisini bedava vermek gibi bir durum cok mantikli aslinda benim sahsi dusuncem bence yenilenmesinden cok ic donanimin degismesi daha mantikli geliyor. Kasa yapisinin her 2senede bir degismesi eski kullanciyi uzer xbox one adi altindaki tum serilerin donanimsal olarak degisitebilir olmasini isterdim taa ki ne zaman xbox one markasi biter tamamen yeni bir konsol gelir o zaman kasayi degistirsinler. Eger cuzsi miktarlarda veya xbox live uyeligi karsiliginda boyle bir donanimi bize sunarlarsa bence gayet mantikli. Grafik delisi arkadaslar her 2sende bir yeniler benim icin sorun yok ha 1080p de oynamisim ha 720p de piksel piksel grafiklerde oyun oynayan nesiliz biz aa kaplama kalitesi muhtis olmus golge effectleri muazzzam olmus bunlar benim icin sorun degil. Cuzsi bi miktar karsisinda bana bu yeni donanimi sunarsa hic cekinmem gider alirim ama bana 500dolar derse elestiririm. Ve bu olayin bence apple in yaptigi gibi olcagini hic sanmiyorum guncelleme sonrasi eski xbox one yavaslar falan boyle bir sey yaparsa cok cok buyuk bir kitle kaybi yasar hatta xbox markasina cok zarar verir ve kullanici bir daha markaya guvenmez ps4 alir basini yurur ki zaten su anda bile farklar bariz ortada. Ben yinede arayuz olarak xbox live olarak gamepad olarak xbox 360in bana verdigi zevkler olarak xbox one kullaniyorum su anda memnunum. Konsola ozel oyunlarin pc'ye tamamen cikmasina katilmiyorum ve taktik olarak kesinlikle cok yanlis bir taktik oldugunu dusunuyorum. Kardesim sen cikar yinede windows 10nunuda destekle xbox one ninida destekle ama sen su ozel oyunlarinin hepsini verme xbox a cikan oyun sayisi belli 100oyundan 10u xbox a ozel oyun 90 oyun yeter artik marketmi kurucak ne kurucaksa. Gelismeleri bekliyorum ama uprage olayina karamsar bakmiyorum bence bu gerekli bu donemde bir konsol cikartip 10sene satmasini bekleyemessiniz malasef. Bunun adimi atan microsft olucaktir belki ama sony kanadida zorunlu olarak ayni seyi uygulucaktir. Ozellikle xbox uprage alip 4k destegine falan cikarsa. ps4 tamamen satis olarak durabilir 2017de olucak seyler bunlar daha erken ama bakalim gorelim

36

6.3.2016 15:39:03

0
Güzell

alito

6.3.2016 15:37:44

0
Bence STX form faktörler geleceğin PC tabanlı konsolları olabilirler. Önlerinde çok az engel var, onları da birkaç sene içinde aşacaklardır.

rambocuk

6.3.2016 14:45:30

0
Her yıl çıkmasına gerek yoktu sadece 1080 p 60 fps çalıştıraa yetecekti 2020 ye kadar şimdi 4 k 60 fps tüm oyunları çalıştırıcak bir makine çıksa 10 yıl götürür zaten Herşeye rağmen en çok konsol oyuncuları oyun dünyasını ayakta tutuyor

- The Stig -

6.3.2016 14:44:51

+1
Ağzınıza sağlık sohbet güzeldi. Ben Microsoft'un doğru bir hamle yaptığına inanıyorum. Tutar mı tutmaz mı kimse bilemez? Bazı insanlar düşünemiyor diye hemen kötülüyor ama en doğrusu tabiki bekleyip görmek. Microsoft ne kadar başarılı bir şekilde bunu yapabilecek bu bir muamma! Umarım sonunda yüzü gülen biz oyuncular oluruz.

BSC Misafiri

6.3.2016 14:43:16

+8
Yemin ediyorum Alkan abiyi bu kadar sevdiğimi ben bile bilmiyordum... Adam geldi BSC girilebilir bi site oldu şu an Alkan olmasa altyapı yok gibi adam geldi hemen içerikler arttı :D

themeggem

6.3.2016 14:17:12

+21

Adoring

6.3.2016 14:16:33

0
Yeni nesil grafik te grafik demeye devam ederse 2 senede bir yeni konsol + sadece grafikle doldurulmuş yavan oyunlar gelmeye devam eder.

Volkan1x

6.3.2016 13:45:08

0
Çünkü dönüştü

olağan_şüpheli

6.3.2016 13:42:59

0
konsol da bir kültür bence. yani pc de oyun oynayan adam konsol oyunu pc ye gelirse hiç konsol almaz . bu doğru ama konsol oynayan adamın da pc de oynatıyor diye konsoldan vaz geçeceğini sanmıyorum. Konsollar zayıf. 60 fps ile üst düzey grafikler sunarsa belki konsol kültürüne sahip olanlar dahi çok sevinebilir. witcher 3 ü konsolda ve pc de oynayanlar aradaki farkdan dert yanıyorlar.Konsol sever için üzücü bir drum. ama güncellenmiş konsol ile aradaki fark azalabilir. bir de market ortak olacağı için konsola gelen oyun fiyatları da düşebilir. diğer bir noktada şu , mesela ps3 sahipleri ps4 e geçince eski oyunlar bir işe yaramıyor. halbuki xbox un güncellemesi ile yeni konsol da bile eski oyunlarını oynayabilecek. bence güzel ve rekabet için iyi.

TheHobits67

6.3.2016 13:40:58

0
Yav tamam biliyorum 7850 gibi bir gpu nun gerçekten iyi ve F/P kartı olduğunu ama PS4'ün aynı zamanda çok güçsüz bir işlemcisi var, tabletlerle yarışıyor düşünün yani.Daha önce Infamous Second Son çıkmadan önce yapımcısı sistemde darboğaz oluyor demişti.Bu işlemciyle anca 900-1080p medium-high. Daha fazlasını beklemeyin.

Prequel

6.3.2016 13:11:42

+1
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Bir de olaya şurdan bakın madem ps sahibi olan Pc de xbox oyunu oynayacak konsol satışından belki zarara edecek ama ama oyun satışından olayı kurtaracak ki oyun satışları konsol satışlarından daha çok gelir getirdiğini düşündüğümde microsoftun yaptığı aslında çok akıllıca bir davranış Pc ye oyun getirmesi,
O zaman konsollar en başta neden doğdu? Sony de Nintendo da bilmem kim de PC'de oyun yapıp satsın.

KaleyDeskop

6.3.2016 13:09:40

0
inşallah bir gün bende konsolcu pc'ci kavgasını anlıyabilirim, her gördüğümde neyin peşinde bunlar diyorum,yani bir gerçek var grafik bakımından pc ile konsol karşılaştırılamaz, ama konsol ise oyun odaklı olduğundan daha kaliteli yapımlar çıkıyor benim gözümde bu iki taraf böyle

BSC Misafiri

6.3.2016 12:20:28

0
Bir de olaya şurdan bakın madem ps sahibi olan Pc de xbox oyunu oynayacak konsol satışından belki zarara edecek ama ama oyun satışından olayı kurtaracak ki oyun satışları konsol satışlarından daha çok gelir getirdiğini düşündüğümde microsoftun yaptığı aslında çok akıllıca bir davranış Pc ye oyun getirmesi,

smalsrol

6.3.2016 12:19:15

+2
Bence Microsoftun bu hamlesi Pc'de component pazarını da hareketlendirecek.Bildiğiniz gibi oyun dünyası konsolların etrafında şekilleniyor. Bu yüzden oyunlar Pclerin gücünü asla tam anlamıyla kullanamıyor. Ama Xbox one veya genel olarak konsollar donanımlarını upgrade ettikleri zaman, hem Pc'de daha iyi grafikli oyunlar görebileceğiz, hem de 980 ti gibi üst düzey ekran kartları sonunda gerçekten güçlerinin hakkını verebilecek. Talha abi diyor ya ben eski kafalıyım sabit donanımlı Ps4 alırım. İçinde yaşadığımız bu çağda bu pek de mümkün değil. Xbox one ve Ps4 çıkalı 2 sene oldu, fakat şimdiden donanımları eskidi bile. Konsolların da Hızla gelişen teknoloji dünyasına ayak uydurmaları gerekiyor artık, yoksa konsolların yaptığı tek şey teknolojinin gelişmesini engellemek. Biz daha 4 k yı konuşurken, yakında 8 k teknolojisi gelicek, ama konsollar hala 1080 p yi bile veremiyor. Biliyorum herkesin evinde 4 k tv yok ama teknoloji ilk çıktıgında hep pahalıdır. Bakın SSd lerin fiyatı mekanik disklere eşit hale geldi neredeyse. Ya da VR teknolojisi belki şuan çok pahalı ama 2 sene sonra 300 dolara herkes bir VR kaska sahip olabilir. Konsolların artık teknolojiye ayak uydurmaları lazım, bü yüzden microsoftu aldığı karar için tebrik etmek lazım.

Dr.Gonzo

6.3.2016 12:07:55

0
Konsol piyasasının geleceği için şahsi fikrim; Xbox sertifikalı windows 10 işletim sistemli bilgisayarlar en iyisi olur. MS sadece Windows ve Live hizmetine odaklanmalı, artı oyunların da dağıtımcılığını devam ettirmeli. Son kullanıcı da isterse windows 10 isletim sistemli xbox sertifikalı PC 'e photoshop vb programlar kurup, yeni xbox 'ı pc olarak da kullanabilmeli. Böylece daha sık güncellenebilen konsollar görebilir, aynı zamanda konsolları PC olarak da kullanabiliriz. Artık günümüz koşulları konsol piyasası için uygun değil, olmayacakta. Buna ilk ayak uydurabilecek firma kurulu sisteme sahip xbox ve Live ile MS olabilir.

BSC Misafiri

6.3.2016 11:56:07

+9
Beyler selam. Uzun yillardir takipcinizim ve ilk defa yorum yaziyorum. Muhabbet videolarinda sadece Alkan'in sesi yuksek geliyor. Gokhan ve Talha'nin ses duzryi cok dusuk. Yuksek seste kayit yapin lutfen.

BSC Misafiri

6.3.2016 11:55:58

+1
Hayır dönüşmüyor

Holy-Ghost

6.3.2016 11:21:39

0
Muhabbet iyi hoş ama siz çok türkiye üzerinden düşünüyorsunuz ama şirketler bizi ya da bizim pazarımızı önemsemiyor ya da hardcore kitleyi, mantık aslında çokda basit xbox+windows=mutlak güç bunu yapıyorlar, kaç defa 2si1 lerde de dile getirdiniz oyun konsolu aldında evli adamsın ailen var nasıl oynayacaksın yalan xbox minimum ya da orta seviye bir oyun ve eğlence aracı olarak tv,oyun,sinema her şey ortaya katılmış überdigitürk gibi pclerin içersinde zaten windows e xboxların içersinde windows 2 alet senin her ihtiyacını görüyor diyecekki pc ya da xboxın ile evindeki bütün eğlenceli tek bir aletle halledebileceksin, yurt dışlarında 5g ler bitti 6g lere kollar sıvanmışken diyebilir pcinmi kötü 2-3 farklı xbox var tv eğlence sistemi ve hafif oyunlar,tv ve orta,tv ve ultra diye xbox salonunda paşa paşa sinema tv görevi görürken aynı anda küçük çocuk iş görsün diye alınan pcde xbox internet bağlantısıyla çatır çatır oynar, hadi adamın ultra pcsi var pcden sonuçta 1 kişi oyun oynayabiliyor 2 vatandaş biri pc biri xbox çat çat tek bir windows store üzerinden aldığı oyunları oynarlar. Xbox one zaten tanıtılırken bir oyun kutusu değil eğlence kutusu olarak tanıtıldı appleda bu yönde alıtım yaptı appletv ile bu işten en çok geri kalan sony oluyor.Sonuca bağlarsak ilerde konsollar sadece oyun oynatan kutular olmaktan fazal işlevsel görevleri olucak bu kesin.

BoltAction

6.3.2016 10:29:11

+6
Mesut Çevik te olaymış tam süper olurmuş. Tam o'nluk konu...

DeadShot467

6.3.2016 10:28:13

+1
emeğinize sağlık sizleri her zaman büyük keyifle izliyorum.. lakin bir olumsuz eleştiri yapmak istiyorum..son 2-3 programdır konular çok bayat...oyun muhabbeti kalitesinin genel olarak çok altında...sadece kendi kalitenizle izletiyorsunuz..evet her hafta iyi bir muhabbet konusu bulmak kolay değildir belki ama daha değinilmemiş veya üstünde durulmamış konulara yoğunlaşsanız bilginizden daha çok istifade ederiz ve program daha keyifli bir hale gelir diye düşünüyorum...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Bölüm Sonu Canavarı 8/10 41 oy
KÜNYE
Bölüm Sonu Canavarı ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
427 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
0
OY
0
PC TEST SİSTEMİMİZ
 • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
 • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
 • Sabit Disk 128GB SSD
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız