Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

BSC Özel: The Witcher 3 Lansmanı & Bilkom Röportajı

20 Mayıs 2015 Talha Aynacı 86 İzlenme Sayısı: 24644 Video süresi: 16:10 Röportaj
Video otomatik başlamasın
URL
Embed
YouTube Kanalımıza Abone Olun

Adeks'de gerçekleşen The Witcher 3 lansmanında Bilkom'un geleceğini, The Witcher 3'ün Türkçe olma şansını konuştuk ve de cosplaylerle hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

the witcher the witcher 2 the witcher 3: wild hunt cd project red cd project redengine 3 pc xbox xbox 720 playstation 4 rpg aksiyon rpg the witcher 3 türkçe
Oyun Serisi - HEX: Shards of Fate - Bölüm 1 Canavar Hareketler - Bölüm 39
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

byakuyatr

28.5.2015 21:08:20

0
quote:

Orjinalden alıntı: huseyincarnege oynun kutulu versiyonu 69.90tl ve oyun muhazam güzel olmuş ayrılamıyosun başından gtx970le full oynana
gtx970 ile nasıl full oynuyorsunuz anlamış değilim. Bizdeki kartlar farklı seri mi :)) Oyun optimizasyon sorunlu malesef.

byakuyatr

28.5.2015 20:58:49

0
Oyunu almaya gidiyordum türkçe olmadığını öğrenince vazgeçtim. Türkçe gelmeden almayı düşünmüyorum. O yüzden sony oyunları her zaman daha ilgimi çekiyor. Ayrıca konsol fiyatını abartmanız gayet normal çünkü parayı konsoldan kazanacaksınız :)

Nemkidd

28.5.2015 02:53:00

0
Sen benı tokatlarsın a:DS.ASD:DS

BSC Misafiri

26.5.2015 12:02:53

+1
Zamanı gelince , alırız bizde

WiiSmash

26.5.2015 02:26:08

0
keyifli muhabbetler olmuş :D

Mr. Management

25.5.2015 23:47:41

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri bazı kardesler once sen oyunu al adamlar turkce cıkarır diye atarlanıyor kardesler bız musterıyız once urunu eksıksız alacaksın nedır bu ezıklık kardes.
Aynısını Football Manager yapımcıları da söylemişti. Siz alın biz gerek görürsek Türkçe de çıkartırız vs. Türk oyuncular tarafından yapılan yoğun baskılar sonucu yanlış hatırlamıyorsam FM 13'ü Türkçe çıkartmıştı ve sonucunda satışlardan çok memnunlardı. Hatta 14 ve 15 de resmi Türkçe olarak çıkarıldı ki ben de dahil olmak üzere sırf Türkçe çıktığı için oynamayacak olsa bile FM oyununu alan insanlar var. FM 15'i toplasan 70 saat kadar anca oynamışımdır ve bu kadar az oynayacağımı bildiğim halde oyunu Türkçe olduğu için aldım çünkü adamlara bir vaatte bulunduk. Siz birşeyler ekeceksiniz ki oyuncular da size bunu misliyle ödesin ama siz bir adım atmazsanız insanların gözünde de pek değeriniz olmuyor bu yazdıklarımı CD Project benden daha iyi biliyor fakat demekki işlerine gelmedi.

hakande84

25.5.2015 23:25:23

0
quote:

Orjinalden alıntı: prodigy842
alıntı:

Orjinalden alıntı: mersinaki

İngilizce bilmek çok önemli tabi ki. Mutlaka küçüklükten itibaren ingilizce eğitime önem verilmesi gerekiyor. Ancak değinildiği gibi oyunlarda Türkçe dilin eklenmesi sektörün gelişimi açısından çok önemli ve oyun firmalarının Türkiye ve Türkçe'ye değer verdiğini gösterir. Hep söyleniyor Türkiye'de genç bir nüfus var falan diye madem öyle 3 ü 5 i hesap etmeden ileriye dönük yatırım gibi görmek gerekiyor. Birden rpg'yi hiç oynamayan insanlara sevdirmek gibi bir durum olmayacak sonuçta. Zaman içinde Türkçe dille birlikten insanların rpg türüne daha fazla yakınlaşıp satın aldıklarını ve satışların arttığı görülecektir mutlaka.

Benim anlamadığım büyük dağıtım firmaları yada playstore gibi oluşumların Türkçe dil eklenmesi konusunda hiçbir faydalarının olmaması. Amatör gruplar bile orijinal Türkçe yama yapabiliyorken böyle büyük kuruluşların oyun satmak dışında bu konuda destek olmaları gerekiyor. Yerelleştirme konusunda kendi ekiplerini kurup sattıkları oyuna 5 tl ekleseler bile maliyetlerini çıkartabileceklerini düşünüyorum. Düşünün 5 tlyi kim kabul etmez ki kendi dilinde oynamak için.

Baba bravo on numara yazmışsın Technogame, oyun çeviri gibi firmalar var. ARAL, BİLKOM bunlara destek olsa hem adamlar kazanır hem onlar. Ben 5 lira vermeye razıyım. Her şeyi oyun stüdyosundan beklememek lazım bunların hepsi ezbere konuşuyor. Tok açın halinden anlamaz misali kendileri nasılsa ingilizce biliyordur.
İki yoruma da kesinlikle katılmıyorum. Bu karar üretici firmayla ortak alınmalı bence. Ayrıca bu konuda eğer oyuncu birilerinin elini cebine atmasını istiyorsa önce kendisi elini cebine atmalı. 5 TL ile 10 TL ile olacak iş değil bu. Kaç tane Türkçe oyun var? Bunu düşünelim. Ayrıca niyet söylenmiş. Sizden farklı düşünülmüş birşey yok ki.

hakande84

25.5.2015 23:22:28

0
quote:

Orjinalden alıntı: dragula81 Hala daha zaman diyorlar arkadaş ya !! inanılmaz bir durum gerçekten , avrupa ülkelerinden birinde herhangi bir oyuncuyua şu soruyu sorsanız '' Oyunları kendi dilinizde oynayamasaydınız oyunlara para verirmiydiniz ? '' evet bu soruyu sorsalar eminim bir çoğu gülüp geçer ... Lakin biz yıllardır bir rocskar,EA,Ubisoft firmalarınn türkçe dili hayalleriyle yatıp kalkıyoruz :( Yıl oldu 2015 hala daha türkçe oyunlar hayal
Normal değil mi? Herkes cirosundan hesaplıyor. Eğer yatırdığın parayı kazandırmazsa bir daha yatırmazsın. Bu doğanın kanunu. Zaman gerçekten de lazım. Çünkü kısa vadede bu iş kazanç sağlamaz. Avrupa ülkeleriyle kıyaslanmak için önce o satışlara gelmek lazım. Avrupa'daki adamın bunu söylemeye ve istemeye hakkı oluyor, üretici de itiraz etmiyor çünkü biliyor ki o yatırım fazlasıyla çıkacak. Henüz bizim ülkenin bu olgunluğa geldiğini düşünmüyorum.

inciteen

25.5.2015 20:05:59

+1
Hala daha zaman diyorlar arkadaş ya !! inanılmaz bir durum gerçekten , avrupa ülkelerinden birinde herhangi bir oyuncuyua şu soruyu sorsanız '' Oyunları kendi dilinizde oynayamasaydınız oyunlara para verirmiydiniz ? '' evet bu soruyu sorsalar eminim bir çoğu gülüp geçer ... Lakin biz yıllardır bir rocskar,EA,Ubisoft firmalarınn türkçe dili hayalleriyle yatıp kalkıyoruz :( Yıl oldu 2015 hala daha türkçe oyunlar hayal

kishe

25.5.2015 14:37:04

+1
Adam hiçbir şeye düzgün cevap vermemiş ki. Politikacı olsa olur.

huseyincarnege

25.5.2015 12:13:31

0
oynun kutulu versiyonu 69.90tl ve oyun muhazam güzel olmuş ayrılamıyosun başından gtx970le full oynana

prodigy842

24.5.2015 23:07:49

0
quote:

Orjinalden alıntı: mersinaki İngilizce bilmek çok önemli tabi ki. Mutlaka küçüklükten itibaren ingilizce eğitime önem verilmesi gerekiyor. Ancak değinildiği gibi oyunlarda Türkçe dilin eklenmesi sektörün gelişimi açısından çok önemli ve oyun firmalarının Türkiye ve Türkçe'ye değer verdiğini gösterir. Hep söyleniyor Türkiye'de genç bir nüfus var falan diye madem öyle 3 ü 5 i hesap etmeden ileriye dönük yatırım gibi görmek gerekiyor. Birden rpg'yi hiç oynamayan insanlara sevdirmek gibi bir durum olmayacak sonuçta. Zaman içinde Türkçe dille birlikten insanların rpg türüne daha fazla yakınlaşıp satın aldıklarını ve satışların arttığı görülecektir mutlaka.

Benim anlamadığım büyük dağıtım firmaları yada playstore gibi oluşumların Türkçe dil eklenmesi konusunda hiçbir faydalarının olmaması. Amatör gruplar bile orijinal Türkçe yama yapabiliyorken böyle büyük kuruluşların oyun satmak dışında bu konuda destek olmaları gerekiyor. Yerelleştirme konusunda kendi ekiplerini kurup sattıkları oyuna 5 tl ekleseler bile maliyetlerini çıkartabileceklerini düşünüyorum. Düşünün 5 tlyi kim kabul etmez ki kendi dilinde oynamak için.
Baba bravo on numara yazmışsın Technogame, oyun çeviri gibi firmalar var. ARAL, BİLKOM bunlara destek olsa hem adamlar kazanır hem onlar. Ben 5 lira vermeye razıyım. Her şeyi oyun stüdyosundan beklememek lazım bunların hepsi ezbere konuşuyor. Tok açın halinden anlamaz misali kendileri nasılsa ingilizce biliyordur.

prodigy842

24.5.2015 23:01:32

+2
Önümüzdeki günlerde oyun dünyasından beklentilerimiz çok diyorsunuz. Ulan oyun dünyasına katkıda bulunmasan türkçe oyun getirmezsen nasıl gelişecek bu piyasa hadi cd projekt türkçe yapmıyor. Türkiye'de bir çok türkçe yama yapan siteler var. ARAL, BİLKOM olarak gidin onlara destek olun türkçe yapsınlar niye oyun stüdyosundan bekleyelim bizde kendi ülkemizde çözeriz bu dil sorununu türkçe yama yapan siteler gönüllü yapıyor katın bünyenize yapsınlar. Özellikle ARAL kazıkçısı yapsın. canımızı yesinler.

ErayG-TR

23.5.2015 16:32:18

0
Ah bir de video açılsa... "Cannot open database "DonanimHaberGame" requested by the login. The login failed. Login failed for user 'DHOyunLogin'."

feriox

22.5.2015 17:43:00

+2
Türkçe altyazı için Bilkomdan hayır yok anlaşıldı...

hakande84

22.5.2015 15:52:16

+1
quote:

Orjinalden alıntı: mersinaki Bu Türkçe dil desteği konusunda tam bir açıklama göremiyoruz. Oyunun çeviri maliyeti nedir ? Kaç çevirmen kaç ayda çeviriyor ? Kafadan hesaplayalım. 5 çevirmen 5 ayda çevirse maaşları 4 bin olsa 100 bin tl çeviri maliyeti olur. Oyun da pc konsol ortalama 100 tl desek toplam 10 bin satsa 1 milyon satışa ulaşmış olurlar. Şimdi maliyet kurtarmıyor mu yani ? Yada ben mi yanlış hesaplıyorum. İşte bu yüzden çeviri işleri konusunda tam bir açıklama yapılması gerekiyor. Oyun rpg oyunu ve anlamadan oynamanın imkanı yok. Oyun firması oyunu daha çok kişinin anlayarak oynaması ile ileriye dönük kendilerine avantaj olacağını düşünmeleri gerekiyor. Ayrıca bu konudaki sorulara yanıt vermeleri lazım ki sebebini öğrenip ona göre oyunlar Türkçe çıkması için gerekenler yapılmaya çalışılsın.
Tabii ki kurtarmaz. Ürünün ithalat maliyetini hesaplamıyorsun :) Bir de o maliyetin bu oyunda daha fazla olacağını düşünüyorum. 100.000 TL ile yapılacak bir iş değil bu.

mersinaki

22.5.2015 11:31:46

+2
İngilizce bilmek çok önemli tabi ki. Mutlaka küçüklükten itibaren ingilizce eğitime önem verilmesi gerekiyor. Ancak değinildiği gibi oyunlarda Türkçe dilin eklenmesi sektörün gelişimi açısından çok önemli ve oyun firmalarının Türkiye ve Türkçe'ye değer verdiğini gösterir. Hep söyleniyor Türkiye'de genç bir nüfus var falan diye madem öyle 3 ü 5 i hesap etmeden ileriye dönük yatırım gibi görmek gerekiyor. Birden rpg'yi hiç oynamayan insanlara sevdirmek gibi bir durum olmayacak sonuçta. Zaman içinde Türkçe dille birlikten insanların rpg türüne daha fazla yakınlaşıp satın aldıklarını ve satışların arttığı görülecektir mutlaka. Benim anlamadığım büyük dağıtım firmaları yada playstore gibi oluşumların Türkçe dil eklenmesi konusunda hiçbir faydalarının olmaması. Amatör gruplar bile orijinal Türkçe yama yapabiliyorken böyle büyük kuruluşların oyun satmak dışında bu konuda destek olmaları gerekiyor. Yerelleştirme konusunda kendi ekiplerini kurup sattıkları oyuna 5 tl ekleseler bile maliyetlerini çıkartabileceklerini düşünüyorum. Düşünün 5 tlyi kim kabul etmez ki kendi dilinde oynamak için.

mersinaki

22.5.2015 11:22:28

+1
quote:

Orjinalden alıntı: klongs sadece çevirmenler para almıyor üstüne microsoft ve sonyde para alıyor
Vay sömürücüler vay o zaman ne diyim. Yanıt için teşekkürler.

Robin.

22.5.2015 10:45:41

+2
199 tl çok uygun fiyat ya oyun mu alıyoruz uzaya mı çıkıyoruz

Rykoo

22.5.2015 09:01:30

0
Çöp

ploff

22.5.2015 09:00:31

+3
Bazı arkadaslar ıngılızce ogrenın dıyor... Ulan oyle bır mantık olsa Dunya'da oyunlar sadece ıngılızce cıkar... Uyarı kısmında lutfen ıngılızce ogrenın yazar. Sorun Ingılızce bılıp, bılmemek degıl. Kendı dılınde oynayabılmek. Yıllardır butun oyunları orjınal alırım.. Daha bır tane oyunun Turkce'ye cevrıldıgını gormedım. Benım gıbılerın ne sucu var?? Sony bırak altyazıyı bır cok oyunda Turkce dublaj secenegıyle oyunları cıkartıyor.. Sırf bu yuzden Ps4 fanı olabılırım. (pc kullanıcısıyım) Ayrıca vıdeonun neresınden ılerıde Turkce secenegı gelebılır fıkrıne kapıldınız? Adam agzında lafı geveleyıp durdu... Bu oyun cok satarsa bır sonrakı oyunda olabılıre getırmeye calıstı... Ayrıca Bılkoma ne gerek var? Oyunun Turkce dıl secenegıyle getırebılme basarısı mı gostermısler bır de etkınlık duzenlıyorlar.. Steam dan zaten oyunu alıyoruz.. Kutulu surumu ıstesek yabancı sıtelerden sıoarıs ederız...

BSC Misafiri

22.5.2015 01:31:19

+2
bazı kardesler once sen oyunu al adamlar turkce cıkarır diye atarlanıyor kardesler bız musterıyız once urunu eksıksız alacaksın nedır bu ezıklık kardes.

fewertyx

22.5.2015 00:56:15

+2
Çok net bir şekilde Türkçe yama gelecek diyor. Bunu BSC ekibi de biliyordur diye tahmin ediyorum. Ayrıca bugün yeni yayınlanan güncellemede iki tane daha dil eklendi bu demek ki lokasyon çalışmaları sürüyor, zaten Türkçe olması ve Collector sürümü Türkiye gelecek şekilde haber de yapılmıştı "sonradan silindi" Collector Türkiye'de az sayıda olsa da gelecek olması haberin doğruluğunu kuvvetli hale getiriyor. 1 sene falan uzun süreler bence 6. dlc ile falan gelecektir. yani bir kaç ay diye tahmin ediyorum.

KarapathiaN

21.5.2015 23:26:43

+1
Geralt sen bu Yennefer'i boşa gitsin. Bu ne yaa kafam şişti...

# Ace #

21.5.2015 22:00:31

+2
Türkçe yama gelmiyecekse biz para toplayı çeviri grubu bulup bu oyunu dh ve oyunun fanları sayesinden türkçeye kazandıralım. Zaten ana konuda bu düşüncemizden çok bahsettik ilk önce oyunu çevirecek bir grup ve ne kadara çevirir bunları bir şekilde öğrensek gerisi siz witcher severlere kalacak.

MadSlinger

21.5.2015 17:32:12

-1
quote:

Orjinalden alıntı: bozcan Bundan sonra oyun Türkçe değilse TR PSN'den almak yok, destekte yok. Endonezya PSN var, HK PSN var.
Almassan sanada Türkçe yok. İleride geçiyor bu atarlanmalar merak etme.

amer4a

21.5.2015 15:36:15

0
6:55 - Kesinlikle piside oynarım! :D

hakande84

21.5.2015 14:34:15

0
GOG'da çıkan bonuslar daha fazla. Dijital olarak Steam'de yer almayan bonusları var ve kutulu sürümde de çıkıyor.

sawgiray

21.5.2015 14:25:56

0
Talha reisin favori oyunlarını oynuyorlar hep lae

mohap

21.5.2015 12:38:28

+1
199 ps4 fiyatı nesi uygun be :)

Mr xXx

21.5.2015 12:04:36

+1
Türkçe çıkarsa alırım

BSC Misafiri

21.5.2015 11:42:10

-1
Ben İngilizceyi temelini okuldan öğrendim ama pekiştirmesini oyunlardan yaptım. Oyunları oynarken hep bir elimde sözlükle oynadım. Şimdi Witcher'ı hiç Türkçe yama beklemden rahatça oynayabiliyorum. Beyin Bedava.

arkham92

21.5.2015 10:05:16

+1
Nilüfer teyzecik yüzünden Yennefer dan soğuduk

klongs

21.5.2015 09:57:21

0
quote:

Orjinalden alıntı: mersinaki Bu Türkçe dil desteği konusunda tam bir açıklama göremiyoruz. Oyunun çeviri maliyeti nedir ? Kaç çevirmen kaç ayda çeviriyor ? Kafadan hesaplayalım. 5 çevirmen 5 ayda çevirse maaşları 4 bin olsa 100 bin tl çeviri maliyeti olur. Oyun da pc konsol ortalama 100 tl desek toplam 10 bin satsa 1 milyon satışa ulaşmış olurlar. Şimdi maliyet kurtarmıyor mu yani ? Yada ben mi yanlış hesaplıyorum. İşte bu yüzden çeviri işleri konusunda tam bir açıklama yapılması gerekiyor. Oyun rpg oyunu ve anlamadan oynamanın imkanı yok. Oyun firması oyunu daha çok kişinin anlayarak oynaması ile ileriye dönük kendilerine avantaj olacağını düşünmeleri gerekiyor. Ayrıca bu konudaki sorulara yanıt vermeleri lazım ki sebebini öğrenip ona göre oyunlar Türkçe çıkması için gerekenler yapılmaya çalışılsın.
sadece çevirmenler para almıyor üstüne microsoft ve sonyde para alıyor

immortalizmm

21.5.2015 01:59:49

0
Steam' de aynı bonusları verdi ne alaka şimdi :D :D

furkankobek

21.5.2015 01:01:38

+1
he birde nilüfer teyzenin oyunculuk cosplay yapma ruhuna hayran kaldım

furkankobek

21.5.2015 00:55:14

0
melodi gene çok tatlı da ciri nedir öyle yav :D

OzgurKlnc

21.5.2015 00:50:42

+2
Oyun Türkçe olsun, hemen oyunu sipariş ederim, gözümü bile kırpmam.

stun

21.5.2015 00:43:04

-2
öğrenin abi.. çok zor değil.. hem iş hayatınızda , hem oyunlarda işte.. gerçekten lazım olur.. gerçek hayatta kullanabıleceginiz bir ders'' değil ayrı bir dil.. çıkmıyor işte türkçe bu çıkmıyor.. başka oyunlarda çıkmıyor. dil öğrenmek önceliğiniz olsun.. ben sırf buyuzden lisedeyken dil bölümüne başlamıştım şimdide ing öğretmenliği okuyorum..

Savior Fenix

21.5.2015 00:19:19

+5
Cosplay Yennefer'in downgrade hali

ParS7

21.5.2015 00:06:05

+1
Bu tür oyuınları çok merak ediyorum ama dil yüzünden anlamam diye yüzüne bile bakmıyorum

mersinaki

21.5.2015 00:05:12

-1
Bu Türkçe dil desteği konusunda tam bir açıklama göremiyoruz. Oyunun çeviri maliyeti nedir ? Kaç çevirmen kaç ayda çeviriyor ? Kafadan hesaplayalım. 5 çevirmen 5 ayda çevirse maaşları 4 bin olsa 100 bin tl çeviri maliyeti olur. Oyun da pc konsol ortalama 100 tl desek toplam 10 bin satsa 1 milyon satışa ulaşmış olurlar. Şimdi maliyet kurtarmıyor mu yani ? Yada ben mi yanlış hesaplıyorum. İşte bu yüzden çeviri işleri konusunda tam bir açıklama yapılması gerekiyor. Oyun rpg oyunu ve anlamadan oynamanın imkanı yok. Oyun firması oyunu daha çok kişinin anlayarak oynaması ile ileriye dönük kendilerine avantaj olacağını düşünmeleri gerekiyor. Ayrıca bu konudaki sorulara yanıt vermeleri lazım ki sebebini öğrenip ona göre oyunlar Türkçe çıkması için gerekenler yapılmaya çalışılsın.

LeBrock

21.5.2015 00:02:20

0
07.26 kaan arlı mı lan o

KuvvetMira27

20.5.2015 23:41:23

+1
gog dan hediye kodum vardı zaten halihazırda ama bugün bi ımut dnr gittim belki ertelemeden sonra Türkçe altyazı bekledim olsa direk kutusunuda alacaktım ama hayalkırıklığı oldu benim için oyun isterse bundan sonra kaç lira olursa olsun farketmez yamayla beraber oynamayı düşünenlere tavsiyem şimdilik almasınlar nasıl olsa yama çıkana kadar steam'de 5-10 lira olacak beklemenize ve paranıza değmez....

klongs

20.5.2015 22:59:27

+1
türkçe yama işi satış durumuna göre enhanced edition gelince çıkar diye düşünüyorum bu da 1.5 seneyi bulur maalesef.

Gladiator-TR

20.5.2015 22:46:45

0
Konsol sürümü fiyatı yüksek Pc fiyatı iyi ve D&r' dan aldık. Türkçe yama resmi olarak gelmeyecek galiba verilen cevaptan bunu anladım.

BSC Misafiri

20.5.2015 22:45:52

0
Siteyi sık sık takip etmeme ragmen boyle seylerden hic haberim olmuyor, belki kacırmısımdır. yapmamıssanızda su etkinliklerin haberinide yapsanızya, bitmeden once tabi

BSC Misafiri

20.5.2015 22:45:33

+1
Talha bey'in Oyunu oynayan Tahsin isimli arkadaş ile yaptığı ropörtajda arkadaşın gözlerinin içi gülüyor. Bir kaç kilit şey dedi . Dövüş mekanikleri güzel , hırs yaptırıyor. Blodborne gibi dedi .Benim Tek korkum oyunun dövüş yani kılıç mekaniklerinin basit olmasıydı. 1 canavar zaten 1 kere'de ölmesin değil biraz uğraştırsın taktik yaptırsın. İlk izlenimler bile böyle ise The witcher 3 cok sağlam olmuş. Yarın kısmetse bende PC sürümünü alıcam :)

olağan_şüpheli

20.5.2015 22:44:48

+1
quote:

Orijinalden alıntı: bozcan Bundan sonra oyun Türkçe değilse TR PSN'den almak yok, destekte yok. Endonezya PSN var, HK PSN var.
bende vita var. bu TR PSN nin mantığını anlamdım.oyunlarda TR altyazı bile yok. hemde abd mağazasından daha pahalı oyunlar. .

senatorts

20.5.2015 22:40:23

+2
cosplay gösterileri olurken arka planda seçim bayraklarının olması tam Türk işi

olağan_şüpheli

20.5.2015 22:38:58

+1
bayan cosplayleri görünce TBBT deki kostum yarışması geldi aklıma. kesin kazanacağızç grubumuzda kız var çünkü demişlerdi. bu arada TR dil desteği artık bolca olmalı. Altyazılar bile ingilizce . yani bazen hevesleniyorum bu tarz oyunlara ama anlamdığım için hevesim kaçıyor.

Mr light

20.5.2015 22:33:36

0
Yanlış anlamadıysam türkçe yama gelecek ama 1 ay mı 1 yıl mı belli değil

EyesNight

20.5.2015 22:25:56

+1
Talha abi Mahmut Tuncer gibi sunum yapıyor :D

kamikaze_TR_

20.5.2015 22:15:49

+1
200 tl diye öneren sen misin oyun fiyatlarını ooo çok beğendik fiyatları kulaklarınızı çınlatıyoruz.

bladeGny

20.5.2015 22:10:37

0
kızlarda çok cahilmiş

manesfirst

20.5.2015 22:04:12

+1
ya hocam pc de fiyat muhteşem efsane 60 lira baya iyi zaten aldım ben de dün elime ulaştı finaller bitsin oynayacağım inş da konsoldaki fiyatlar ne ayak ya? pc den güzel bir fiyat verip kolsola kakalamak bana çok saçma geldi. pc fiyat politikası için taktir ediyorum ama keşke 60 lira olmasa da en azından bi kolsolda da bir 100-120 lira olsa fena olmazmış kolsolda oynayan arkadaşlar da en azından kutulu alabilirlermişti. ve türkçe yama sanki fos gibi adam lafı eveleyip geveliyor. bakalım belki bir mod olarak pc ye çıkabilir türkçe yama.

mehmet4428

20.5.2015 22:00:58

+1
Yennefer fena olmuş. :D

emreyakup

20.5.2015 22:00:18

0
Şuan o kadar üzgünüm ki ya gitmek istiyordum sonra vazgeçtim keşke gitseydim melodi felan da varmış tüh

mementopolis

20.5.2015 21:57:32

-2
Reportaj'daki son Cosplay icin
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın

fazliboz

20.5.2015 21:51:32

+1
quote:

Orijinalden alıntı: ardaq benim için türkçe olması önemli değil. hikayeye bakmam. oynar geçerim. canavar öldürmek zevkli olsun yeter. zaten çoğu yeri okumadan geçiyorum.
Afferin sana

freshmind

20.5.2015 21:32:16

0
Talha: Peki son sorum, favori oyununuz var mı ? Cosplay Ciri: Mass Effect Talha: Theoww ...

CrystalChamp

20.5.2015 21:31:55

+1
Güzel röportaj olmuş dostum. Yanlız gerçekten yakın zamanda bir türkçeleştirme çalışması göremiyeceğiz gibi. Oyunceviri veya Technogame girişse dahi min. 1 yıllarını alacaktır. Çalışmaların en başında hevesli sonrasında sendeleye sendeleye yama bitiren ekipler zaten bunlar. Böyle büyük yamaları yapmanın zorlu bir süreci var anlıyoruz fakat daha koordine, azimli, işini ciddiye alan ekiplere ihtiyacımız var.

alito

20.5.2015 21:25:31

+1
Oyuna en azından Türkçe altyazı desteği şart. Umarım zamanla bu konuda güzel haberler duyarız.

bozcan

20.5.2015 21:18:36

+2
Bundan sonra oyun Türkçe değilse TR PSN'den almak yok, destekte yok. Endonezya PSN var, HK PSN var.

Aeschyli

20.5.2015 21:11:02

+1
Eminimki şuanda türkçe yama hazırlanıyor. Bunu düşüne düşüne para verdiğim oyunu oynamıyorum. Böyle detaylı bir oyunu yarım yamalak oynayarak geçiştiremem. Düşündüğüm gibi değilsede varsın 2-3 sene beklerim. Oda bana ayıp olur heralde o kadar güvenip aldım. Bir yama hazırlanıyor duyurusu beklemekteyim :)

ardaq

20.5.2015 20:46:35

-4
benim için türkçe olması önemli değil. hikayeye bakmam. oynar geçerim. canavar öldürmek zevkli olsun yeter. zaten çoğu yeri okumadan geçiyorum.

ReflexAction

20.5.2015 20:46:25

-1
Bırakın bu oyuncu fiyatı ayaklarını konsolcuları cepte görüp pc sürümünü bedavaya sattınız bu mu sizin anlayışınız tabi nasılsa konsol oyuncuları orijinal almak zorunda birde bütün bunlar yetmezmiş gibi pc sürümünün kitapçıkları Türkçe iken konsol sürümleri İngilizceydi

n0.pRobLem

20.5.2015 20:45:13

+1
Arkadaşlar tekrar selamlar, Az önce mobilden sıkıntısız izledim yolda giderken. Problem yaşayan arkadaşlar hangi tarayıcı ve interneti kullandıklarını belirten bir maşl atabilir mi? [email protected]

Yusufigit

20.5.2015 20:43:26

+1
1080p de açılıyor.Ttnetlileri dışarı alalım

FreeMaNMeliH

20.5.2015 20:41:25

0
1080p yapınca yükleniyor bende beyler, birde adblock kapatın :D sadece bu video da :DDD

FreeMaNMeliH

20.5.2015 20:37:37

0
Bsc team mesaisi bitti beyler düzeltmezler bugün yarına kaldı video ah bsc vah bsc :)

F-Rock

20.5.2015 20:33:07

0
ilk defa bir videoyu izleyemiyorum BSC team :)

kadir_74

20.5.2015 20:31:48

0
Talha reyiz yenge hanim görmesin

_BoRDo-Mavi_

20.5.2015 20:30:41

+1
Türkçe olmadan oynamam mümkün değil inş oyunu çevirirlerde satın alırız.

glorphin

20.5.2015 20:20:56

+2
yennefer soğudum yemin ediyorum balıkla videonun hiç alakası yok. videodanda anlaşılacağı gibi tr yama yı unutun demek istemiş. 1 gram tr yama ile ilgili detay yok.talha ne diyor adam ne diyor yav.

Whitfield

20.5.2015 20:14:23

+2
Yennefer amma konuştu, sanki Witcher lansmanı değil de kadının özel hayatını dinlemiş gibi olduk

FreeMaNMeliH

20.5.2015 20:01:12

+1
Video oynatmıyor sevgili BSC team

OoO_21

20.5.2015 19:49:47

0
Video hala yok bu arada buradanda sorayım belki birileri cevap verir. Oyunu pazartesi geceden beri oynuyorum ama 2. oyunda olduğu gibi bir depo bulamadım. Gözümden kaçan birşey mi var nedir, ağır ağır yürüyorum :D bir bilginiz var mı arkadaşlar

Megathrone26

20.5.2015 19:44:48

0
Hayır o değil de her seferinde reklam çıktığı için ve insanlar da benim gibi röportajı merak edip sürekli sayfayı yeniledikleri için reklam izlenme sayısı baya bi kabaracak anlaşılan

n0.pRobLem

20.5.2015 19:38:40

+1
Herkese selamlar, Durumla ilgileniyoruz. İlginiz için teşekkürler. - Talha

OoO_21

20.5.2015 19:36:50

0
Ohooo, hala düzelmedi mi? Meraktan ölücem hadi yaw :D

AlfieLowis

20.5.2015 19:36:48

+2
Türkçe olması konusunda PC de hiçbir şüphe yok. Pc de gerek yama ile yada modla türkçe olması çok büyük ihtimal. (Konsollarda türkçe durumu vs başlığı daha inandırıcı olurdu) Asıl sinir olduğum nokta bu ve buna benzer 3. parti oyunların konsolların tarafında ki akıbeti .Bakın bugün Apple bile tüm kullancılara güncelleme sunup, Türkçe siriyi getiriyor mu? Tüm Apple watch kullanıcılarına Türkçe işletim sistemi getiriyor mu? Evet evet. Bu Türkçe yamayı yapan kişi veya kişiler neden aynı oyunları Konsollarda yapamıyorlar..Asıl sorun bu biz konsol oyuncuları için.

Team NINJA

20.5.2015 19:33:26

0
reklam izlemek için girmişiz :)

fiyu

20.5.2015 19:32:36

0
quote:

Orjinalden alıntı: fiyu Video çalışmıyor reklamdan sonra hata mesajı veriyor...
Galiba karşı tarafa yani sunucuya henüz yükleme bitmemiş verdiği hataya baktığımda biraz bekleyelim.

baddogan35

20.5.2015 19:29:04

0
Evet. Hata veriyor video.

fiyu

20.5.2015 19:21:04

+2
Video çalışmıyor reklamdan sonra hata mesajı veriyor...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

The Witcher 3: Wild Hunt 7/10 10 oy
KÜNYE
The Witcher 3: Wild Hunt
+ TAKİBE
AL
175 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
0
OY
0
PC TEST SİSTEMİMİZ
 • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
 • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
 • Sabit Disk 128GB SSD
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız