Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Shadow Complex

1 | Arcade Oyunlar ve Hikaye

"Kendisi küçük, marifetleri büyük" cümlesi pek çok şey için kullanılır. İlk bakışta pek bir anlamı olmayan ama içinde büyük marifetler barındıran, açıldıkça insanı şaşırtacak şeylerde kullanılır özellikle. Shadow Complex, bir XBLA oyunu. 1200 puana indirebileceğiniz bir arcade oyunu. Xbox Live'ın bize sunduğu arcade oyun yelpazesine baktığımızda, oyunların hep belirli kalitede olduklarını görürüz. Eski oyunların HD olarak yeniden yapımı (mesela Bomberman, Monkey Island) veya basit ama eğlenceli oyunlar gibi. Shadow Complex ise, bu kuralları yıkıyor. Çünkü normal bir DVD oyununa taş çıkarırcasına güzel konusu, kalitesi ve diğer özellikleriyle, oyun piyasasının geleceğine de ışık tutuyor.

İlerisi için, tüm oyunların internet yoluyla dağıtımının düşünüldüğünü biliyorsunuzdur. İnternet olanağı olmayan oyuncular için yine DVD baskıları olacak ama yeni açılan "Games on Demand" servisinde olduğu gibi, tüm oyunların direk internet üzerinden satın alınıp da indirilebilmesi de mümkün olacak. Shadow Complex, 1200 MS Puanına satın alınabiliyor. 850Mb civarında bir alan kaplıyor. Bu alan size küçük gibi gelebilir. Ama oyunu gördüğünüzde, önemli olanın boyut olmadığını anlayacaksınız.

Oyun, gayet hızlı bir şekilde açılıyor. Bir ajanı görüyoruz. Şehir içerisinde geçen bir çatışmada, Amerika Başkan Yardımcısı'nı koruması gerekiyor. Kontrol bizde. Hemen düşmanı öldürüyoruz ve başkan yardımcısını kurtarıyoruz. Daha sonra işlerin hiç de göründüğü gibi olmadığını anlıyoruz çünkü özel zırhımızı başka bir yerden kontrol ediyorlar ve başkan yardımcısının arabasını da havaya uçuruyorlar. Bu olanlardan sonra, kamera daha yeşillik bir alana geçiyor. Ana karakterimiz ve kız arkadaşını, bir dağ gezintisinde görüyoruz. Her şey yolunda. Kızımız önden koşturuyor ve ona yetişmemiz gerektiğini söylüyor. Biz de elimizde fenerimiz, peşine düşüyoruz. Bir anda, kızın ortadan kaybolduğunu farkediyoruz. Ormanın derinliklerinde onu ararken, gizli bir üs keşfediyoruz.

Kız arkadaşımız da o üssün askerleri tarafından esir alınmış ve sorgulanmak üzere götürülüyor. Daha önce askeri eğitim almış ama silah kullanmaktan pek hoşlanmayan adamımız, kız arkadaşını kurtarmak için yola koyuluyor. Tabi iş sadece kız arkadaşın kurtarılmasından çok öteye gidiyor, Amerika'ya yapılacak bir saldırının durdurulmasına kadar.

bölüm sonu canavarı Oyun Dünyasının En Önemli 23 Olayı dosya konusu
Batman : Arkham Asylum Section 8
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Shadow Complex Murat Şen 9 / 10 oy
KÜNYE
Shadow Complex ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
3 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Editörün Seçimi.
9,0
2.0
0
OY
0
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız