Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Yeni Total War Oyunu F2P Olarak Duyuruldu!


    Gün içerisinde Total War serisinin yönetmeni James Russell, attığı Tweet ile birlikte yeni duyurunun haberini vermişti. Fakat böyle bir duyuruyu kimse tahmin etmemiştir diye düşünüyoruz. Creative Assembly, Free to Play Total War oyununu duyurdu.
 
    Yapılan açıklamalara göre Total War: Arena ismindeki oyun, RTS türüyle MOBA türünün birleşimi olacak. MOBA denince akıllara ilk olarak Dota ve League of Legends tarzı bir oynanış gelse de, Creative Assembly bu türü biraz değiştiriyor. Belirtilenlere göre Total War: Arena, hali hazırda Total War oyunlarının sahip olduğu multiplayer sistemini daha geniş çaplı bir yapıya dökecek
 
    10 kişiye karşı 10 kişilik takım savaşlarını göreceğimiz Total War: Arena'da her birinde en fazla 500 askerin olduğu üç adet üniteyi yöneteceğiz. Co-op temelleri de bulunan oyunda askeri yardımlaşmanın önemi epey fazla. Kilit noktası yetenek ve harita kontrlü olan Total War: Arena'yı James Russell, "Total War'ın multiplayerının MMO hali" olarak tanımlıyor.
 
    Şu an için oyunla ilgili duyurudan başka pek fazla bilgi bulunmuyor. Oyunla ilgili ilk videoları merakla bekliyoruz.

Bu haberin bağlantısı
URL
rts moba total war total war arena creative assembly sega
Xbox Live'da Oynadıkça Kazanma Dönemi Başlıyor Steam'den Hitman ve GTA Serisine %75 İndirim
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

DokuzKuyrukluTilki

30.3.2013 12:02:53

0
quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

F2P olmasıyla pek derdim yok, hepsi para tuzağıdır düşüncesi çok yanlış zaten. Ancak strateji serileri ısrarla kendini aksiyon-RPG/MOBA/MMO oyununa çevirmeye çalışıyor. Hele ki Total War gibi şu ana kadar çizgisini hiç bozmamış, büyük bir çekirdek kitleye sahip oyunların böyle saçma arayışlara girmesini yanlış buluyorum.
Öyle bir şey yapılırsa oyuncular zaten tepki gösterecek ve oynamayacak sunucular boş kalacak ve yapımcı bitirecek oyunu. En iyi örneği yakın zamandan SOE'nin BulletRun'ıdır. Oyun oynanıyordu ama yeterli seviyede değil. Kapandı oyun. Girmemesi böyle bi oyunun tabii iyi ama girdiyse de bu oyunu seven kitleyi genişletecektir. Yeni oyunları alanların sayısı yükselecektir. Bu da onlar için para demek para demek daha iyi oyun demek. Vergi gibi vergi veriliri köprü,yol vs vs. olarak size geri döner. Sevilirse burdan gelen parayşa hem F2P gelişir hem de yeni Total War oyunları gelişir. belki de oyunu Total Warların betası olarak bile kullanabilirler akıllılık yaparlarsa.

Dovahkiin

30.3.2013 09:44:45

0
quote:

Orijinalden alıntı: Ryuk. Oynaması bedava oyuna hangi mantıkla para tuzağı diyorsunuz? WarZ online ama oyunu alman gerekiyor di mi? B2P'in ne kadar iyi(!) olduğunu çok iyi belli ediyor WarZ. Ekstrasını almadığın sürece senden para alıyor mu? Hayır. Ekstrasını alma arkadaşım alma al diye zorlayan mı var? Warframe oynuyorum gidip para harcamadım oyuna yada gidip Ghost Recon Online a para yatırmadım ama oynadım çokta zevk aldım oynadığım zamanlarda. Cebimden de 1 kuruş para çıkmadı. Oyuncuya bedava oyun sunan bir pazarı kötülemek nasıl bir mantıktır? Oyunu seversin devam etsin etkinliği sürsün geliştirsinler diye marketinden bişeyler alırsın. Beğenmezsen bırakırsın silersin bilgisayarından zaten parada ödememişsin adamlar yaptığı masrafla kalır. Eee oyunu yükledin para almadı senden oynadın almadı sildin yine almadıysa bunun neresi para tuzağı? Biri açıklasın nasıl tuzak olduğunu bileyim.
F2P olmasıyla pek derdim yok, hepsi para tuzağıdır düşüncesi çok yanlış zaten. Ancak strateji serileri ısrarla kendini aksiyon-RPG/MOBA/MMO oyununa çevirmeye çalışıyor. Hele ki Total War gibi şu ana kadar çizgisini hiç bozmamış, büyük bir çekirdek kitleye sahip oyunların böyle saçma arayışlara girmesini yanlış buluyorum.

DokuzKuyrukluTilki

29.3.2013 15:55:11

-2
Oynaması bedava oyuna hangi mantıkla para tuzağı diyorsunuz? WarZ online ama oyunu alman gerekiyor di mi? B2P'in ne kadar iyi(!) olduğunu çok iyi belli ediyor WarZ. Ekstrasını almadığın sürece senden para alıyor mu? Hayır. Ekstrasını alma arkadaşım alma al diye zorlayan mı var? Warframe oynuyorum gidip para harcamadım oyuna yada gidip Ghost Recon Online a para yatırmadım ama oynadım çokta zevk aldım oynadığım zamanlarda. Cebimden de 1 kuruş para çıkmadı. Oyuncuya bedava oyun sunan bir pazarı kötülemek nasıl bir mantıktır? Oyunu seversin devam etsin etkinliği sürsün geliştirsinler diye marketinden bişeyler alırsın. Beğenmezsen bırakırsın silersin bilgisayarından zaten parada ödememişsin adamlar yaptığı masrafla kalır. Eee oyunu yükledin para almadı senden oynadın almadı sildin yine almadıysa bunun neresi para tuzağı? Biri açıklasın nasıl tuzak olduğunu bileyim.

Aeschyli

29.3.2013 14:51:21

0
" Total War Trollleri " Çok Yakında !!!

rambocuk

29.3.2013 13:42:57

-3
Metin 2 yi küçük gören kişiler çıkacaktır şimdi ama onun kadar iyi sosyal etkileşimi olan bir oyun daha gelmedi oyuna girdiğinizde köy meydanına gidip arkadaşlarımızı görüyoruz onlarla real bir dünya gibi takılıyorduk şimdiki f2p oyunlarına bakıyorum bölüm bölüm arkadaşlarınızla birşeyler yapıyorsunuz yada o bile yok rasgele kim denk gelirse direk savasa giriyorsunuz metin 2 de yıllar süren savaslar oldu 2 insan topluluğu kıran kırana ezeli bir rekabet içersinde tabiki kesinlikle tavsiye etmiyorum para tuzağı zaten ama bunu son derece abarttılar

alemburda34

29.3.2013 09:59:24

0
vay be Total War bile f2p olayına girdi :(

BSC Misafiri

29.3.2013 09:34:52

0
Lanet olsun bu f2p denen para tuzağî illet

Dovahkiin

29.3.2013 09:13:23

0
Total War serisi takım oyunu olmamalı. Rome 2 yoldayken hiç işim olmaz şahsen.

sarjaleti

29.3.2013 01:21:29

0
Oyunlardan aldığımız zevki F2P ile bitirecekler.

DeliKulaBey

29.3.2013 01:19:12

0
kesinlikle saçmalık tabii normal bir şekilde oyun pc lere çıkmaya devam edecekse o ayrı birşey
  • 1
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Total War: Arena
+ TAKİBE
AL
6 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız