Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Yamaoka: Sadece Müziklerle Uğraşmıyorum

Silent Hill 2'nin muhteşem atmosferini hissetmemizde Yamaoka'nın etkisi büyüktü

     Silent Hill serisini yakından takip eden herkes Akira Yamaoka'nın mükemmel şarkılarını bilir. O gerçekten de bu konuda oyun dünyasına damgasını vuran isimlerden birisi oldu. Yine de onun tek çalıştığı alanın bu olduğunu düşünmeyin.
 
     Son olarak Grasshopper Manufacture'da Shadows of the Damned'ın müziklerini besteleyen Yamaoka, bu stüdyoda müzikler konusunda çalıştığını, ama tek işinin bu olmadığını söyledi. Geliştirici ekibin lideri olduğunu ve Suda 51 ile ortak çalıştıklarını söyleyen Yamaoka, seslerin yanı sıra oyunların yaratılmasında da rol oynadığını söylüyor.
 
    Yamaoka, Konami'de ses tasarımcısı olarak görev almaya başlamadan önce Snatcher gibi oyunlarda (Hideo Kojima ile birlikte) çalışmış ve bazı oyunlarda yapımcı olarak görev yapmış. Şu an Grasshopper'da yeni oyunlar hazırladıklarını söyleyen Yamaoka, tamamen onun tasarımı olan bir oyunla karşımıza çıkarsa şaşırtıcı olmayacağı gibi oldukça güzel olur.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak vg247 aksiyon macera shinji mikami akira yamaoka goichi suda korku
Oops, The Darkness II Ertelendi! Amazon Sosyal Oyun Geliştiriyor

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Shadows of the Damned
+ TAKİBE
AL
5 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız