Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Valve, Half Life 3 Yerine Steam Deck'e Odaklanıyor

 
 
Valve News Network'ten Tylver McVicker, yeni bir videoda, şu anda Half-Life 2: Episode Two'nun devamının geliştirilmediğini bildirdi. 
 
McVicker konu hakkında şunları söyledi: "Şu anda donanım için özel olarak tasarlanmış birkaç yazılım parçası dışında herhangi bir şey üzerinde çalışan ekip bulunmuyor. Valve şu anda Steam Deck konsolunu çıkarmaya çalışıyor.
 
McVicker, Half-Life 3 yerine Citadel adlı ayrı bir proje üzerinde çalışıldığını bildiriyor. Belirtilene göre Citadel'in oyun mekaniği Steam Deck'e uygun olacak. Yani oyun, gerek kontrolleri gerekse mekanikleri ile tamamen Steam Deck'e uyumlu şekilde piyasaya sürülecek. Kısacası Valve, Steam Deck'in neler yapabileceğini en iyi şekilde sergilemek için bu yapım üzerinde çalışıyor."
 
Steam Deck, en yeni AAA oyunlarını bile çalıştırabilen güçlü bir taşınabilir bilgisayar olarak tanımlanıyor. Steam Deck, Linux tabanlı SteamOS yazılımına sahip olacak ve oyuncuların Steam oyun kitaplıklarına ve platformun tüm özelliklerine erişim sağlamasına olanak tanıyacak.
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Videogameschronicle Steam Deck Valve SteamOS Steam
Aspire: Ina’s Tale'ın Çıkış Tarihi Açıklandı Dauntless 2 Aralık'ta Yeni Nesil Konsollara Geliyor
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

30.11.2021 13:12:35

0
Half-Life oyunu serisi, yeni teknolojilere göre yapılmakta ve hepsi bir devrim niteliğinde olmak zorunda. Eğer genel oyunculara kalırsa, oyunu çıkarsınlar oynayalım bitsin, bu kadar. Eğer ki saf kan Half-Life hizmetlisi bizlere soracak olursanız, oyunu diğer oyunlardan farklı kılacak bir elementleri yoksa, oyunun ismini lekelemesinler daha iyi. Onlarda oyunları buna göre yapıyor. Half-Life : FPS oyunlarının devrimi Half-Life 2 : Grafik ve Fizik Motoru Devirimi Half-Life 2 Ep1 ve Ep2 : Oyunun devamını nasıl geliştireceklerine karar veremediler. Hata denilebilirdi ama denilemez, başarılı. Half-Life Alyx : VR'da geçilemeyecek seviyede yapılan tek oyun. Half-Life 3 (Benim fikrimce ve büyük ihtimal olacak olan) : Bildiğiniz üzere dev şirketler Metaverse diye adlandırdığımız bir sistem üzerine çalışıyorlar. Valve'ın bu sisteme Half-Life 3 yapması olağan gözüküyor...

BSC Misafiri

30.11.2021 10:48:20

0
Çok merak ediyorum Türkiye fiyatı ne olacak.

BSC Misafiri

30.11.2021 10:48:17

0
Steam iyice konsollaştı. Eskiden konsolları kötülüyorlardı şimdi 720p oynatan cihazı savunuyorlar. Sony, Nintendo doğru yolda. Hem konsol satıp hem de yüksek bütçeli exclusive oyunlarla destekliyorlar

BSC Misafiri

29.11.2021 23:07:41

0
15 senedir hl2 nin ekmeğini yiyorlar. hani oyunda şişirdikleri kadar olsa keşke. ilk half life oyunu 8 bin basar onu geçtim portal 2 bile çok çok daha iyi bir oyundu. hl2 de hl 2 başka birşey bildikleri yok. böyle yaparsanız adamlarda böyle yatar işte.

einhander

29.11.2021 21:53:00

0
HL3 yapmadıklarını sagır sultan bıle bılıyor zaten
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Steam Deck
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız