Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Sony Interactive Entertainment Japan Studio Küçülmeye Gidiyor

 
Güncelleme: Sony, IGN'e yaptığı açıklamayla haberi doğruladı. 1 Nisan itibarıyla Sony Interactive Entertainment Japan Studio tekrar organize edilecek. 
 
Orijinal Haber: Video Games Chronicle sitesinin kaynaklarına göre Sony Interactive Entertainment Japan Studio küçülmeye gidiyor ve oyun geliştirmeyi sonlandırıyor.

Belirtilene göre Sony Interactive Entertainment Japan Studio çalışanlarının çoğunluğunun yıllık sözleşmeleri yenilenmemiş ve ayrılmaları için bırakılmışlar.
 
Bugün Bloodborne yapımcısı Masaaki Yamagiwa, video yönetici Ryo Sogabe ve baş yapımcı Masami Yamamoto, Sony Interactive Entertainment Japan Studio'dan ayrıldıklarını twitter hesapları üzerinden resmi olarak açıkladı. Geçtiğimiz Aralık ayında da bir diğer Bloodborne yapımcısı Teruyuki Toriyama ve Silent Hill, Siren ve Gravity Rush yaratıcısı Keiichiro Toyama stüdyodan ayrılmıştı.
 
Sony Interactive Entertainment Japan Studio'nun sadece iş ve yerelleştirme departmanları kalacak. Astro Bot serisi geliştiricisi ASOBI Team de ayrı bir stüdyo olarak çalışmalarını sürdürecek ve bazı Sony Interactive Entertainment Japan Studio çalışanları ASOBI Team'e kaydırılacak.
 
Bu kararın arkasındaki sebep, Sony Interactive Entertainment Japan Studio'nun son yıllarda yeterince kârlı olmaması.
  
Sony Interactive Entertainment Japan Studio 1993'te kuruldu ve Sony Interactive Entertainment'ın en eski birinci parti stüdyosu. Ape Escape, Patapon, LocoRoco ve Knack dahil pek çok oyun geliştirdiler ve The Last Guardian, Days Gone ve Demon's Souls remake gibi pek çok oyunun da geliştirilmesine yardımcı oldular.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak gamesindustry.biz sony playstation 5 ps5 playstation next gen
Açık Dünya Hayatta Kalma Oyunu Dinos Reborn Duyuruldu Oddworld: Soulstorm Nisan'da PS5, PS4 ve PC için Çıkacak
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

26.2.2021 13:42:14

0
Oyun yönetiminin Amerika'ya taşınmasından sonra Japon stüdyoları gözden çıkarıldı deniyor. Son yıllarda çok iyi oyunlar çıkaramadılar ama kapatmak biraz abartılı olmuş. Ps konsolları almamın sebeplerinden biriydi. Gelen haberlere bakılırsa Sony japonya pazarını komple gözden çıkarmış. Üretilen konsolların çok az bir kısmının Japonya da satışa sunulduğundan dert yanılıyordu. O kadar da çok çalını vardı bu dönemde işsiz kaldılar.

-Dark Poison-

26.2.2021 12:48:13

0
Playstation'ı ps4 den ibaret zannedenler,Japon stüdyolarının değerini bilemez,o yüzden yorumların bir kısmına şaşırmıyorum.Bu habere ciddi derecede üzüldüm diyebilirim.Sony'nin tps aksiyon oyunu yapmaktan başka değişik türde oyunları sunabilen yegane stüdyoları Japon stüdyolarıydı.Bir çok özgün oyunun yapımında ya direkt,ya da dolaylı yoldan emek harcamışlardır. [link=https://en.wikipedia.org/wiki/Japan_Studio]https://en.wikipedia.org/wiki/Japan_Studio[/link]

BSC Misafiri

26.2.2021 11:24:56

0
Adım adım kendi sonuna gidiyorsun Sony. Kenichori yoshida çok geç olmadan Jim ryani kovmali yoksa sie tarihe karışacak

BSC Misafiri

26.2.2021 11:24:30

0
Bu haber ile pc yatırımını nasıl bağdaştırdın anlayamadım

alsndnz

26.2.2021 11:09:21

0
quote:

Orjinalden alıntı: JourneyToTheWest Sony'nin elindeki en kaliteli stüdyoydu.Gayet kreatif ürünler çıkıyordu ellerinden.Puppeteer gibi underrated bir şaheser sahiplerdi.Naughty dog kapansa daha yerinde olurdu bu stüdyo yerine.
yok yav naughty dog biraz daha third person shooter ajenda simulator yapacak onlarin isi daha bitmedi jak/crashden nerelere yazik valla oyun yapmayi birakti adamlar. Omuzdan bakip ates etmek disinda yapabildikleri bi oyun yok admalarin.

JourneyToTheWest

26.2.2021 10:04:08

0
Sony'nin elindeki en kaliteli stüdyoydu.Gayet kreatif ürünler çıkıyordu ellerinden.Puppeteer gibi underrated bir şaheser sahiplerdi.Naughty dog kapansa daha yerinde olurdu bu stüdyo yerine.

Hudson51

26.2.2021 09:29:38

0
Üzüldüm. Her ne kadar yaptıkları oyunlar ortalama olsa da gerçekten özgün işler yapmaya çalışıyorlardı. Özellikle PS2 de güzel işleri vardı ama son yıllarda yardımcı stüdyo rolünden öteye de gidememişler. Ayrıca bu haber acaba Sony PC tarafına daha çok yatırım yapacak mı sorusunu da getirdi bana.

kataaay

26.2.2021 01:58:25

0
Sony bu geceki sunumda batırdı, bu da sıvama işlemi olsa gerek. 1 gün içinde bir sürü kötü şey olup da hiç iyi şey olmaz mı bir firmada

Lord Melkor

26.2.2021 01:50:29

0
Bu stüdyonun ps4 neslinde direk çıkardığı güzel neler var

BSC Misafiri

26.2.2021 01:05:52

+1
Olabilecek ne kötü haber. Ps japon tarafı öldü demektir. Sevin sevmeyin her zaman farklı bir bakışları vardı. Batı stüdyolarından ne gelirse artık, çoğu da bir başka oyunun benzerini yaptığından ps5 nesli biraz kuru, renksiz kalacak.

BSC Misafiri

26.2.2021 01:04:55

+3
quote:

Orjinalden alıntı: Naughty Dog Sony Stüdyolarının en zayıf halkasıydı zaten. Yardımcı Stüdyo rolünde kaldılar daha fazla. En son The Last Guardian'ın sorunlu çıkışından sonra iyice bittiler.
Hayır kötü ya da zayıf değillerdi kreatif olarak en iyileriydi, ve uzun yıllardır onlara yüksek bütçeler ayırmıyorlardı. The Last Guardian eski problemli bir oyundu ps4'te o oyunu yeterince iyi çalıştıramıyordu. Downgrade ede ede bir hal oldular. Bloodborne yapımında çalışanda Japon stüdyolarıydı eleştirilecek bir konu var ise aynı anda 50 tane knack cart curt geliştirten baştakilerin suçu. En orjinal oyunlar hep bu taraftan geliyordu. Japon tarafından stüdyolarından vazgeçmesi demek orayı komple Nintendo'ya yerdirmek demek.

Naughty Dog

26.2.2021 00:41:53

+1
Sony Stüdyolarının en zayıf halkasıydı zaten. Yardımcı Stüdyo rolünde kaldılar daha fazla. En son The Last Guardian'ın sorunlu çıkışından sonra iyice bittiler.
  • 1
  • 2
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
PlayStation 5
+ TAKİBE
AL
4 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız