Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Star Wars'un Yeni Dönemi "The High Republic" Duyuruldu

 
Oyun dünyasının da yakından tanıdığı Star Wars markasının yeni bir dönemi başlıyor. Disney, Star Wars için yeni bir dönem duyurdu: The High Republic. Bu yeni dönemde; yeni çizgi romanlar, kitaplar, çocuk kitapları, yeni hikayeler, yeni düşmanlar ve yeni karakterler Star Wars evrenine eklenecek.
 
Bu yeni Star Wars dönemi, daha çok hikaye anlatımı odaklı olacak ve Ağustos 2020'de ilk yapım karşımıza çıkacak. Hatırlatmakta fayda var yayın tarihi Amerika için, ülkemize ne zaman geleceği belli değil.
 
Bu yeni dönem Star Wars filmlerinin hikaye açısından kronolojik sırasına göre ilk film olan Star Wars: Episode I - The Phantom Menace'dan 200 yıl öncesini anlatacak. Luke Skywalker'ın hikayesinden 260 yıl öncesini.
 
Bu yeni dönemin baş kötüsü, Nhil isimli uzay vikingleri benzeri bir yağmacı grup olacak. Evrende daha önce bu tarz bir grup olduğu bilinmiyordu. Yeni dönemin çıkış noktası ise "Bir Jedi neden korkar?" olacak. Hikayenin başlangıç noktasının ise, "büyük bir felaketin sonrası" olduğu söyleniyor.
 
 
 
Kısacası bu dönem ile birlikte daha önce işlenilmemiş bir Star Wars dönemini göreceğiz. Star Wars serisinin yeni filmi 2022 yılında yayınlanacak ve konusunun Skywalker hikayesinden önce olacağı biliniyor. Bu nedenle büyük ihtimalle, Ağustos ayında başlayacak olan The High Republic kitapları ve çizgi romanları yeni dönemin bir tanıtımı olacak. Sonrasında ise çeşitli animasyonlar ve filmlerle dönem genişletilecektir.
 
Disney'in şu an için açıkladığı planda oyunlarla ilgili bir bilgi bulunmuyor. Ancak bu kesin olarak gelmeyecek demek değil. Şu anda yapım aşamasında olan oyunların çıkışından sonra, bir süre Star Wars oyunu göremeyebiliriz. Söylentilere göre şu anda Star Wars Jedi: Fallen Order'ın bir devam oyunu ve daha küçük çaplı bir Star Wars oyunu yapım aşamasında. Geçtiğimiz günlerde ertelendiğini öğrendiğimiz Star Wars oyunlarının, iptal edilme sebepleri duyurulan The High Republic olabilir.  
 
Bu yeni dönemin Ekim ayında başlayacak olan kitapları ve çizgi romanları ise şu şekilde:
 
Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi (Yazar: Charles Soule) - Yetişkin Romanı - Ağustos 2020
 
Star Wars: The High Republic (Yazar: Cavan Scott) - Çizgi Roman Serisi - 2020
 
Star Wars: The High Republic Adventures (Yazar: Daniel José Older) - Çizgi Roman Serisi - 2020
 
Star Wars: The High Republic: A Test of Courage (Yazar: Justina Ireland) 8-12 Yaş Arası Okurlar İçin. - Eylül 2020
 
Star Wars: The High Republic: Into the Dark (Yazar: Claudia Gray) - Genç Yetişkin Romanı - Ekim 2020
 
Ağustos ayında yeni dönemin başlaması ile birlikte, dönemin giriş kısmının sonuna kadar yani Ekim 2020 tarihine kadar hiçbir film, dizi veya oyun yayınlanmayacağını da doğruladı Disney. The High Republic'in duyuru fragmanını aşağıda görebilirsiniz.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
star wars the high republic the high republic nedir nedir star wars yeni dönem yeni film yeni kitap yeni oyun tüm bilinenler türkçe
Stronghold: Warlords PAX East 2020 Fragmanı One Punch Man: A Hero Nobody Knows Çıkış Fragmanı; Season Pass ve DLC Karakteri Suiryu Duyuruldu
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Zarbo257

26.2.2020 00:21:26

0
Disney markayı öldürdü şimdi cesedini satmaya çalışıyor. Bitti kardeşim bitti Star Wars' ı bitirdiniz. Dua edin de Obi Wan dizisi güzel bir şey olsun yoksa zerre şevk bırakmadınız.

YildirimBuyucusu

25.2.2020 21:37:15

0
Ben, bazı şeylerin sonu olması gerektiğini düşünüyorum. Bu Star Wars evrenini daha ne kadar devam ettirecekler? Fanı olan seven olabilir ama ben sevsem bile bir sonu olsun isterim.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)