Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Riot Games Türkiye, Galatasaray Espor'un Ligdeki Durumu Hakkında Açıklama Yaptı

 
     Riot Games Türkiye, Galatasaray Espor'un VF Şampiyonluk Ligi'ndeki durumuyla alakalı açıklama yaptı. Yapılan duyuruda Galatasaray Espor'un 2020 VFŞL Yaz Mevsimi'nde geri döneceği ve Galatasaray Espor'un anlaştığı tüm oyuncularının ve koç ekibinin kabul ettiği takdirde takım bünyesinde kalağı bildirildi. Ayrıca şirket tarafından gerçekleşen görüşmeler sonucunda Galatasaray Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Cengiz’in espor branşında imza yetkilisi tanımlandı.
 
Riot Games Türkiye'nin Açıklaması
  
     "28 Aralık 2019 tarihinde yayımladığımız makalede Galatasaray Espor’un 2020 Kış Mevsimi’ne katılım hakkını bir mevsim süreyle askıya aldığımızı açıklamış, 2020 Yaz Mevsimi’yle ilgili bilgilendirmeyi daha ileri bir tarihte sizlerle paylaşacağımızı dile getirmiştik. Galatasaray Espor’un yeni yönetimiyle gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde tarafların ortak mutabakatı neticesinde 2020 Kış Mevsimi ile ilgili geçmiş kararın aynen uygulanmasına ancak Galatasaray Espor’a oyuncularını 2020 Kış Mevsimi’ne tescil ettirme hakkı sunulmasına karar verilmiştir. Ayrıca yeni yönetimle yapılan anlaşma uyarınca Galatasaray Espor 2020 Yaz Mevsimi’nde Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne katılma hakkına sahiptir. Takım tarafından tarafımıza taahhüt edilen yükümlülüklerin yerine getirilmemesi durumunda 2020 Yaz Mevsimi’nde Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yer alması ile ilgili karar tekrar tarafımızdan gözden geçirilecektir.  
 
     VFŞL Kış Mevsimi konusunda kararımızı daha önce sizlerle paylaştığımız için, bu görüşmelerde tamamen askıya alınan lige katılımın devamlılığı konusundaki beklentilerimiz üzerine odaklanılmıştır. Galatasaray Espor yönetimi bu süreçte doğru analizler gerçekleştirmiş, yapıcı bir tavırla ilerleyerek profesyonel oyuncu ve koç mağduriyetlerini önlemek adına çözüm geliştirmiştir. Bu olumlu yaklaşım ve süreç yönetimi bizleri Türk Espor ekosistemi adına memnun etmiştir ve dolayısıyla Galatasaray Espor’un Yaz Mevsimi’ne katılımı konusunda mutabakat sağlanmıştır. Mevcut oyunculara olan borçların kapatılmasının yanı sıra Galatasaray Espor yönetiminin beyanına göre 2020 Kış Mevsimi için takımla anlaşan bütün oyuncu ve koçlar, kendileri de kabul ettiği takdirde takım bünyesinde bulunmaya devam edecek ve ödemeleri Galatasaray Espor tarafından eksiksiz olarak gerçekleştirilecektir.
Ayrıca yaptığımız görüşme sonucunda mutabık kalınan diğer bir madde de Galatasaray Spor Kulübü Derneği Başkanı Sn. Mustafa Cengiz’in espor branşında imza yetkilisi olarak tanımlanmasıdır. Bu karar Galatasaray Spor Kulubü Derneği’nin espora verdiği önem ve odağı göstermesi adına bizim açımızdan olumlu bir adımdır.  
 
     Riot Games Türkiye olarak güçlü ve dayanıklı bir espor ekosisteminin temellerini oluşturarak, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ni sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz."
 

Bu haberin bağlantısı
URL
league of legends riot games pc rts mmo
Haftanın Öne Çıkan Haberleri (13 - 17 Ocak) Ubisoft Daha Benzersiz Oyunlar Yapmak için Editöryal Ekibini Yeniliyor

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
League of Legends
+ TAKİBE
AL
43 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız