Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Riot Games Elektronik Spor Arenası Bu Sezon 18.524 Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

 
     Bölüm Sonu Canavarı sitesinin kurucusu ve Riot Games Türkiye Direktörü Erdinç İyikul, Hürriyet özel haberinde Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük espor sahnesi olan Riot Games Espor Sahnesi’nde, Vodafone FreeZone Şampiyonluk ligi kapsamında, sezon boyunca 18.524 biletli seyirci maçları canlı olarak izlediği bildirdi. 
 
     Türkiye’nin ilk ve en büyük profesyonel espor ligi olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde (VFŞL) sezon, geçtiğimiz haftalarda büyük bir heyecana sahne olan Türkiye Büyük Finali’yle kapanmıştı. 2019 Ocak ayında avrupanın en büyük espor merkezlerinden biri olarak kapılarını aralayan Riot Games Espor Sahnesi ise sezon boyunca espor tutkunlarının ilk kez tüm lig maçlarına canlı olarak tanık olmasına imkân sağladı. Bu sene ilk kez TBF etkinliğine de ev sahipliği yapan Sahne’de, her hafta sonu gerçekleşen VFŞL heyecanına sezon boyunca 18.524 biletli seyirci ortak oldu. Bu sayı aynı zamanda bir espor liginin Türkiye’de ulaştığı en yüksek izleyici sayısı olarak da kayıtlara geçti.

     2019 sezonu ve esporun geleceği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Riot Games Türkiye Direktörü Erdinç İyikul:

     “Bundan yaklaşık 7 sene önce espor yayınlarında yüzlerce kişiyi bir arada gördüğümüzde yaşadığımız heyecan, şimdi yüzbinleri bir araya getirdiğimiz etkinliklere dönüştü. Hepimizin ortak amacı tutkuyla parçası olduğumuz esporun daha da ileriye gitmesi. Bunun için planlarımızı uzun vadeli yapıyor ve sürdürülebilirliği ön planda tutuyoruz. LoL sunucularını Türkiye’ye getirmemiz, 10 takımlı yeni lig yapısı, Sahne yatırımı ve üniversite iş birlikleri gibi pek çok yatırımımız da bahsettiğim bu planlamaların önemli yapı taşları arasında yer alıyor. Önümüzdeki senede de Riot Games olarak hem yerel hem de uluslararası etkinlikler kapsamında bu tutkumuzu farklı bir boyuta taşıyacağımız adımlar atacağız. Türkiye’deki oyunculara olan inancımız, bizi her geçen yıl tüm oyuncuların faydalanabileceği yeni deneyimler ve hizmetler sunmaya teşvik ediyor. Espor, ülkemizdeki yüksek potansiyeli ve hayata geçirdiğimiz yatırımlarla beraber ve güçlü bir şekilde büyümeye devam edecektir.” dedi. Konuşmasında, önlerinde 2019 Dünya Şampiyonası serüveni olduğunu da belirten İyikul, ülkemizi Worlds etkinliğinde temsil edecek Royal Youth ekibine başarılar diledi.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Hürriyet league of legends riot games pc rts mmo
Batman Arkham Origins'i Yapan Stüdyo Yeni Bir Teaser Paylaştı Google'dan Apple Arcade Tarzı Bir Sistem Bu Hafta Geliyor: "Play Pass"

Sarohan

25.9.2019 19:28:35

+1
Hey gidi Erdinç İyikul ve BSC zamanları...
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
League of Legends
+ TAKİBE
AL
43 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız