Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Red Faction Devam Projesinin 2023 Yılında İptal Edildiği Ortaya Çıktı

 
 
Volition tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayınlanan klasik nişancı aksiyon oyunu Red Faction, genel olarak oyuncular tarafından oldukça sevildi. 2001 yılında piyasaya sürülmesinden sonra oyuncular sabırsızlıkla devam oyununu bekliyordu. Fakat geldiğimiz noktada geliştirici ekibin çatı şirketi Embracer Group projeyi iptal etmek durumunda kaldı.
 
Red Faction projesi Project White olarak biliniyordu
 
 
 
Oyun sektöründe 2023 yılında başlayan işten çıkarma dalgası 2024 yılında da sert bir şekilde hissediliyor. İşten çıkarmaların yanı sıra büyük stüdyoların kapatıldığını da görüyoruz. 2020 yılı içinde Embracer, stüdyolarına yeni bir Red Faction oyunu geliştirmeyi teklif etti ve bu kapsamda onay verdi. Ancak Rock Paper Shotgun tarafından yayınlanan rapora göre Project White olarak bilinen bu proje daha başlangıçtayken iptal edildi.
 
Geliştirici Fishlabs tarafından bir dönem konsept aşamasında bulunan Red Faction oyununun devamı 2009 yılında piyasaya sürülen Red Faction: Guerrilla oyununa benzer olacaktı. Satış konusunda da anlaşma sağlayan geliştirici ekip görsel ve grafik anlamında onay yayıncı stüdyoya yani Plaion'a müracaat etti. Rapora göre Plaion'a bu proje birkaç kez sunuldu ve sunumlar Kasım 2023'te gerçekleşti.
 
Projeye gelen ilk yorumlar olumluydu ve akabinde yeşil ışık yakılacağına inanılıyordu. Ancak ekibin sahte fragman sunmasından ve diğer sebeplerden dolayı proje iptal edildi. Bu sürecin ardından projenin geliştiriciliğini üstlenen Fishlabs stüdyosundan işten çıkarmalara başlandı. Bu çıkarmaların ardından proje ne yazık ki rafa kaldırılmak durumunda kaldı.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Insidergaming oyun haberler 2024
Vampire The Masquerade: Bloodlines RTX Remaster Görselleri Dota 2 The International 2024 Turnuvasında Mücadele Edecek Takımlar Belli Oldu!
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

memomix

24.6.2024 19:26:29

0
quote:

Orjinalden alıntı: mehmetalpertr son 11 haberinize bir tane bile yorum gelmemesi sizce neyin işareti olabilir ?
Et'o Bitmiş.

mehmetalpertr

23.6.2024 23:46:18

+2
son 11 haberinize bir tane bile yorum gelmemesi sizce neyin işareti olabilir ?
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Oyun Haberleri (2024)
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız