Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Patent: Sony, Eski PlayStation Çevre Birimlerini PS5'e Uyumlu Hale Getirebilir

 
 
Sony, Game Rant tarafından tespit edildiği üzere yeni bir patent başvurusunda bulundu. Bu patent, eski PlayStation çevre birimlerinin PlayStation 5 ile uyumlu hale getirilmesini içeriyor.
 
30 Haziran 2022 tarihinde Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan bu patent başvurusu "Eskiyi yeniye uyarlama" başlığına sahip. Patent içerisinde PlayStation Move denetleyicisi, EyeToy, PlayStation Mouse, PSP Go, Kart okuyucusu ve daha fazlası da dahil olmak üzere eski PlayStation çevre birimlerinin şeması yer alıyor.
 
Şema daha çok kontrol cihazlarını öne çıkarıyor. Bu çevre birimleri içerisinde yer alan PlayStation Move kontrol cihazı ilk olarak 2010 yılında piyasaya sürüldü ve başlangıçta Microsoft Kinect'e rakip olarak tasarlandı. Bu kontrol cihazı PlayStation VR ile uyumlu ancak PlayStation VR2 başlığı yeni bir denetleyiciye sahip olacak.  
 
Yine şema içerisinde yer alan EyeToy, PlayStation 2 için Ekim 2003 tarihinde piyasaya sürüldü ve basitçe üzerinde hareket algılayıcısı ve mikrofonu olan bir Webcam işlevini görüyor. PlayStation Mouse ise fare uyumlu oyunlarda kullanılıyor.
 
Bu patent başvurusu ile eski çevre birimlerinin yeni nesle uyumlu hale getirilmesi konusu ortaya çıkarken Sony tarafından henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Dolayısıyla Sony'nin bu patent başvurusunu ne amaçla yaptığı henüz bilinmiyor. 
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Vgchartz oyun geliştirme stüdyo firma sony
EA, Bir Sonraki Battlefield Oyununun Tek Oyunculu Modu için Personel Arıyor Pac-Man World Re-Pac için ilk Oynanış Videosu Yayınlandı

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Sony
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız