Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Mount & Blade II: Bannerlord için Benchmark Aracı Yayınlandı

 
 
Türkiye’ninen başarılı oyun stüdyolarından TaleWorlds Entertainment, bugün yaptığı bir açıklamayla sevilen oyunu Mount & Blade II: Bannerlord içinbenchmark aracını duyurdu. TaleWorlds’ün geliştirdiği yazılım, ağırlıklı olarak ekran kartına odaklanan benzer pek çok yazılımın aksine hem işlemci hem de ekran kartını dengeli bir şekilde test ediyor. Bu da modern işlemcilerin oyun performansını daha doğru biçimde ölçmeye yardımcı oluyor.
 
Yenilikçi Bir Test Aracı

Bannerlord benchmark aracı iki devasa ordunun çarpıştığı bir sahneden oluşuyor. Şu an için asker sayısı 1000’de sabitlenmiş olsa da oyun ayarlarından bu sayıyı düşürmek mümkün (Performans/ Oyun/ Savaş Büyüklüğü). Oluşturulan sahne her zaman aynı kamera rotasını takip ediyor ve bu da daha stabil bir test ortamı oluşturuyor. Taraflardan hangisinin ne zaman saldıracağı gibi temel stratejiler de bir senaryoya bağlı. Fakat bunun dışında kalan, bağımsız askerlerin hareketleri ve formasyonlar bir senaryoya bağlı değil. Haritadaki 1000 asker, bunların formasyonları ve binekleri sürekli olarak yapay zekâya dayalı seçimler yapıyor. Ayrıca oyundaki oklar ve ciritler gibi cisimlerin rotaları, vuruşlar ve karakterlerin çevreyle olan temasları gibi fizik hesaplamaları da gerçek zamanlı olarak hesaplanıyor.
 
 

Hem CPU’yu hem GPU’yu Test Ediyor

Animasyonların, render edilen nesnelerin ve CPU ile bağlantılı diğer fonksiyonların da eklenmesiyle Mount & Blade II: Bannerlord’un benchmark aracı üst seviye işlemci ve ekran kartlarını bile zorlayabilecek sahneler ortaya çıkarabiliyor. Buna rağmen araç, test ve gerçek oyun esnası arasındaki performans farklılıklarının asgari düzeyde kalmasını sağlıyor. Bu da test yazılımını gaming CPU’ların performansını değerlendirme konusunda ideal kılıyor.
 
Bannerlord’un performans testi aracının GPU testleri konusundaki avantajı ise yüksek detay seviyesine sahip çok sayıda nesne ve modelin yer aldığı geniş ölçekli savaş sahneleri. İyi bir ekran kartı test senaryosu için Ultra ayar seviyesinde 4K çözünürlükle test yapmak yeterli olacaktır.

Mount & Blade II: Bannerlord performans test aracı, FPS grafiği yanında oyuncuların ayar yaparken faydalanabilecekleri birtakım temel bilgiler de sunuyor. Fakat sonuçları daha detaylı görmek isteyen kullanıcılar kare/saniye değerleri için yazılımın oluşturduğu kayıt dosyalarına göz atabilirler.
 
Mount & Blade II: Bannerlord benchmarkaracı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve oyunu edinerek kendi testlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
 
Steam sayfası
 
 
basın bülteni 

Bu haberin bağlantısı
URL
mount blade taleworlds mount & blade bannerlord mount & blade 2
Yu-Gi-Oh! Koleksiyon Kart Oyunu için Burst of Destiny Paketi Duyuruldu Zynga’nın Geliştirdiği FarmVille 3 Çıktı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

alsndnz

5.11.2021 19:07:34

+1
quote:

Orjinalden alıntı: FU-Frank Underwood Ponzi & Scam II: Early Acces Forever. Bu oyunu satın alan arkadaşlara geçmiş olsun. 1.5 sene geçti ilk çıktığı zamanla şu anki oyun arasında neredeyse hiç bir fark yok, ve ben bu oyunun daha iyi bir oyun olacağına artık inanmıyorum. Hala arada sırada açar Warband oynarım o kadar boş bir oyun bu. Sanırım Erken Erişim cehenneminde yitip gidecek bir oyun. Muhtemelen bir tane işini iyi yapan Avrupa stüdyosu çıkıp bunun daha iyi grafikli, daha iyi mekanikleri ve daha az buglu olan rakibini çıkartıp bizim Ankaralılara küsküyü verecek. Herkese tekrardan geçmiş olsun diliyorum.
ben yaklasik 3 ay once alip oynadim warbanddan eksigi yok fazlasi vardi yani ne bekliyosunuz anlamadim. combat daha iyi ordulari daha rahat komuta edebiliyosun. gelistirilen bir suru total conversion moduda yolda. en cok iligimi ceken mod bu oldu bu cikinca yeniden indiricem oyunu https://www.moddb.com/mods/the-old-realms

BSC Misafiri

5.11.2021 15:28:05

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Oyunu ilk gün satın aldım, full çıktığı gün yükleyeceğim, bekliyorum.
Yani bi 10 yılı daha var :)

David Attenborough

5.11.2021 15:26:42

+2
Çöp demek bile yetersiz kalıyor şunun için. Nasıl becerdilerse on beş sene önceki ilk oyundan bile daha kötüsünü yaptılar.

FU-Frank Underwood

5.11.2021 15:18:15

+2
Ponzi & Scam II: Early Acces Forever. Bu oyunu satın alan arkadaşlara geçmiş olsun. 1.5 sene geçti ilk çıktığı zamanla şu anki oyun arasında neredeyse hiç bir fark yok, ve ben bu oyunun daha iyi bir oyun olacağına artık inanmıyorum. Hala arada sırada açar Warband oynarım o kadar boş bir oyun bu. Sanırım Erken Erişim cehenneminde yitip gidecek bir oyun. Muhtemelen bir tane işini iyi yapan Avrupa stüdyosu çıkıp bunun daha iyi grafikli, daha iyi mekanikleri ve daha az buglu olan rakibini çıkartıp bizim Ankaralılara küsküyü verecek. Herkese tekrardan geçmiş olsun diliyorum.

BSC Misafiri

5.11.2021 13:30:54

0
Oyunu ilk gün satın aldım, full çıktığı gün yükleyeceğim, bekliyorum.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Mount & Blade II: Bannerlord
+ TAKİBE
AL
60 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız