Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Minecraft'ın Yaratıcısı Notch, Tekrar Oyun veya Oyunlar Geliştirebilir

 
Oyun dünyası için son 10 yılda oldukça önemli işlere imza atmış olan Minecraft'ın yaratıcısı bildiğiniz gibi Notch ismi ile tanınan Markus Alexej Persson'dur. Uzun zamandır sessiz olan Notch yeniden oyun geliştirmeye başlayabilir.
 
2009 yılında ilk kez yayınlanan Minecraft'ı, bildiğiniz gibi Markus Alexej Persson (Notch)'ın kurucusu olduğu Mojang geliştirmişti. Oyunun gerçekten hayranlara sahip olması üzerine Microsoft, Mojang'ı satın almıştı ve Notch da işi bırakmıştı. Bu olayın üzerinden bir süre geçtikten sonra Notch, Mojang'ı sattığı için hiç mutlu olmadığını ve kötü bir karar verdiğini söylemişti. 
 
Bu olaylardan yıllar sonra, Notch tekrar oyun geliştirmeye başlayacak olabilir. Şahsi Twitter hesabı üzerinden "Kendi başıma küçük ücretsiz oyunlar geliştirmemi mi yoksa bir stüdyo kurmayı ve daha büyük ve kazançlı oyunlar yapmamı mı tercih edersiniz?" yazarak takipçileri için küçük bir anket düzenledi. Takipçilerinden birine verdiği cevabı göz önünde bulundurursak kendisi de gerçekten bu konuda oldukça kararsız. Şahsi olarak; Notch'un, Minecraft benzeri deneysel oyunlar yapmasını çok isterim.
 
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak DualShockers Oyun notch minecraft yeni oyun microsoft yeni stüdyo notch'un yeni oyunu
Bağımsız Oyun Geliştiricisi Matt Stark'tan Enteresan Bir Oyun Silent Hill'ın Sanat Yönetmeni Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalıştığını Söyledi
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Arctodus

11.2.2020 22:44:14

0
parası bitmiş

BSC Misafiri

6.1.2020 10:03:36

0
Hadi "parası bitti demek" muhabbetini anlarım da "aralayacak başka oyun lazım kendisine" demek nedir ya? Gerçi bu şey çok klasik değil midir? Adamın 10 yıl önce yaptığı oyun birdenbire tekrar ün kazanınca çok kıskanmış ki para kazanmasını istemiyor. Gidip Hytale'da müdür olup oyunu kendi şekillendirse mükemmel olurdu.

-KRONOS-

5.1.2020 11:27:29

0
Araklayacak yeni bir oyun lazım kendisine

EL TURKO

5.1.2020 04:11:23

0
2 milyar dolar bitti demek
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Oyun Endüstrisi ÇOKLU PLATFORM
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız