Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Metro Exodus'a İşitme Engelliler İçin Altyazı Eklendi

 
Yapımcılığını Deep Silver ve 4A Games'in üstlendiği Metro serisinin yeni oyunu Metro Exodus'a işitme engelliler için altyazı seçeneği eklendi. Klasik bir altyazıya göre daha detaylı olması ise, sosyal medyada güzel tepkilere yol açtı.
 
Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi işitme engelliler için altyazı eklendi oyuna ancak alışılmış bir şekilde değil. Etraftaki sesleri tanımlamak dışında etrafınızda bir tehdit olduğunda, ne tarafta ve ne kadar uzaklıkta olduğuna kadar ayrıntılı bir şekilde açıklanmış. İşitme engellilerin oyunun atmosferini daha iyi hissedebilmeleri için gayet güzel bir yöntem.
 
Bunun dışında oyuna gelen güncelleme ile oyundaki çınlama sesini de kapatabiliyorsunuz. Her ne kadar atmosferi ve kötü durumu hissettirmek için yapılmış bir özellik olsa da bazı oyuncular ciddi anlamda bu sesten rahatsız oluyor.
 
Metro Exodus 2019 yılının başlarında PC(Epic Games), PlayStation 4 ve Xbox One için çıkmıştı. Oyun geçtiğimiz günlerde de Steam'de yayınlandı.
 
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak DualShockers Metro Edoxus 4A Games Yeni Metro Oyunu Dmitry Glukhovsky
Günün Haberleri (18 Şubat) Derbide Gülen Taraf Galatasaray Espor

BSC Misafiri

19.2.2020 08:52:10

0
Birde görme engelliler için ekran okuyucu modu getirseler keşke. Zor bir şey değil, Code 7'de yaptı bunu. The Division 2'nin menüsünde bile var.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Metro Exodus
+ TAKİBE
AL
13 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız