Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Koji Igarashi Yeni Castlevania Oyunu Mu Yapıyor

Lords of Shadow'dan sonra eski tarzda bir Castlevania oynamak ister miyiz?

    Castlevania: Lords od Shadow'un Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmasından sonra 2D Castlevania'lara biraz gündemin gerisine düşmüştü, ama anlaşılan Konami bu konuda boş durmuyor.
 
     Bildiğiniz gibi Lords of Shadow, İspanyol firma MercurySteam tarafından geliştirilmişti. Aslında Castlevania serisi ise Konami tarafından geliştiriliyor. Koji Igarashi tarafından yönetilen seri 1986 yılında başladı.
 
     Özellikle DS'te oyunlarını gördüğümüz Castlevania şimdi  de eski tarzda bir oyunuyla 3DS ekranlarına geliyor gibi görünüyor. Zone of the Enders 3 ve Metal Gear Solid 5 içim sanataçıların ve 3D modelleme yapanların çalışmalarına başladıklarını açıklayan kaynak, şimdi de yeni Castlevania'nın 3DS için hazırlandığını açıkladı.
 
     Bu haber şimdilik söylentiden ibaret, ama serinin yeni bir oyununu 3DS'te görmemek bizi çok şaşırtacaktır. Zaten Konami, 3DS'e en büyük desteği veren firmalardan birisi.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Castlevania macera aksiyon rpg konami virtual console
Civilization V'in Başındaki İsim Ayrıldı Persona 5 için Hazırlıklar Başlıyor Gibi Görünüyor
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Jack Rabbit Slims

22.12.2010 22:51:47

+1
2D bir Castlevania gitmez artık LoS gördükten sonra :)

venom800

22.12.2010 14:22:10

0
Kanomi her zaman için Nintendo platformlarını desteklemiştir ve özellikle Castlevania serileri, Nintendo konsollarında boy göstermişlerdir. Ds sistemi için üç adet Castlevania oyunu yapılmıştı ve 3DS için de en az iki adet Castlevania oyunu yapılacaktır diye tahmin ediyorum. Lord of Shadow her ne akdar otoritelerden iyi notlar almış olsada gerçek Castlevania serisinden çok uzak bir oynanışa sahipti o nedenle benim gibi seriyi ilk oyunundan itibaren takip eden oyuncular, 2D tarzı oynanışa sahip 'gerçek' Castlevania oyunlarını daha büyük bir ilgi ile bekliyorlardır. Zaten Castlevania tarihini inceleyecek olursak en iyi olarak nitelendirebileceğimiz oyunlar hep 2D sürümler olmuştur. Örnek vermek gerekirse Playstation 1'e çıkmış olan Symphony Night veya Nintendo Ds için çıkmış Dawn of Sorrow gibi.

.Zatoichi.

22.12.2010 13:56:31

0
Konami, Castlevani oyununda Nintendo'nun el konsollarını boş geçmez
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Castlevania: Rondo of Blood
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız