Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Fortnite'ın PC Versiyonuna Performans Modu Geliyor

Epic Games, bugün itibarıyla Fortnite'ın PC versiyonuna performans modu ekliyor.
 
Alfa aşamasında olan ve Battle Royale ile Kreatif modlarında desteklenecek performans modu görsel kaliteyi düşürerek işlemci ve ekran kartının yükünü azaltacak ve ciddi anlamda performans artışı sağlayacak. Oyun için ayarlar menüsünden seçilebilecek.
 
Performans modu birlikte oyuncular, Epic Games başlatıcısı kurulum seçenekleri sayfasından 14 GB olan yüksek çözünürlüklü kaplamaları kaldırabilecek ve oyunun boyutunu 17 GB'a kadar indirebilecek. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz:
 
1. Epic Games başlatıcısını açın. 2. Kütüphane'ye tıklayın. 3. Fortnite'ı bulun ve yanındaki üç noktaya tıklayın. 4. Ayarlar'a tıklayın. 5. Yüksek Kalite Kaplamaları Kullan'ın yanındaki kutucuğu seçin.
 
Epic Games, performans modundaki FPS artışını aşağıdaki donanımlarla örneklendirdi:
Epic Games'in belirttiğine göre performans modu, bu modu kullanmayı seçen bütün oyuncular için performans artışı sağlasa da, daha da iyi bir deneyim sunabilecek donanım gereksinimleri de var. Eski makineler için oyun SSD'den çalıştırıldığında veya en az 6 GB bellek olduğunda oyun mevcut belleği daha iyi kullanabilecek ve genel olarak takılmalar azalacaktır. Harici ekran kartı gerekli olmasa da sistem üzerindeki yükü dengeleyecek ve daha sorunsuz bir deneyim sağlayacaktır.
 
2. Bölüm: 5. Sezon'da 720p çözünürlükte yüksek çözünürlüklü kaplamalar olmadan performans modu böyle görünüyor:
 

Bu haberin bağlantısı
URL
epic games cliff bleszinski fortnite unreal engine 4 pc
Vin Diesel ARK 2'nin Sadece Ana Karakteri Değil, Oyunun Baş Yapımcılığını da Üstleniyor Sony Bazı Cyberpunk 2077 Oyuncularının İade Talebini Reddediyor

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Fortnite
+ TAKİBE
AL
7 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız