Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Fortnite, 4. Bölümle Beraber Unreal Engine 5.1 Sürümüne Geçiyor

 
 
Epic Games tarafından oynaması ücretsiz bir şekilde sunulan popüler Battle Royale oyunu için yeni sezon başladı. 4. Bölüm ile beraber yeni içeriklerin yanı sıra oyunun sürümü Unreal Engine 5.1'e geçiş yapıyor. Bu da grafik anlamında değişikliklerin olduğu anlamına geliyor.
 
Unreal Engine 5.1 ile yüksek kaliteli grafikler oyuna dahil oluyor
 
 
 
Daha önce Unreal Engine 5 oyun motoruna geçiş yapan Fortnite, grafiklerini bir hayli yükseltmiş ve geliştirmişti. Şimdi ise 5.1 sürüm ile bu gelişim daha da ilerliyor. Oyun motorunun bu sürümü ile Nanite ve Lumen teknolojileri üzerinde iyileştirmeler yer alıyor.
 
Nanite teknolojisinde binalar gerçek zamanlı olarak milyonlarca çokgenden oluşur ve her bir tuğla, taş, tahta ve duvar kaplaması eş zamanlı olarak modellenir. Bu teknoloji ile beraber karşımıza çıkan doğal manzaralar oldukça ayrıntılı olarak karşımıza çıkar.
 
Lumen teknolojisi ise karşımıza dinamik küresel aydınlatma teknolojisi olarak çıkıyor. Bu teknoloji oyundaki kaliteyi biraz daha arttırıyor. Oyunda yer alan malzemelerin daha parlak ve canlı olmasını sağlayan bu teknoloji, su üzerinde yüksek kaliteli ışın izleme destekli yansımalar da oluşturuyor.
 
Chapter 4
 
 
 
Fortnite Battle Royale'in dördüncü bölümünde bizleri yeni bir âlem sunuluyor. Burada Arazi Motosikleti sürebiliyor, yuvarlanarak kartopu olabiliyor, Şok Dalgası Balyozu ile kendimizi fırlatabiliyor ve nesnelerin üzerinden atlayabiliyoruz. Gerçeklik Geliştirmeleri ile kendinizi güçlendirebiliyor ve bölgelere sancak yerleştirerek ekibiniz için ele geçirebiliyorsunuz. 
 
Sinematik fragman
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Epic Games Store epic games cliff bleszinski fortnite unreal engine 4 pc
The Callisto Protocol'ün Ardından Krafton Hisseleri Düşüş Yaşadı Hayatta Kalma Korku Oyunu Greyhill Incident, 2023'te Geliyor

Psychotechnic

6.12.2022 12:55:58

0
Hayatımda hiç oynamadım ama görüntüler efsane olmuş
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Fortnite
+ TAKİBE
AL
7 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız