Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

F-Zero ve Star Fox Tasarımcısı Nintendo'dan Ayrıldı

 
Takaya Imamura 32 yıl çalıştığı Nintendo'dan ayrıldığı duyurdu.

Facebook üzerinden açıklama yapan tecrübeli oyun tasarımcısı "Bugün işe gelişimin son günü. Boş ofis binasının önünde bir selfie çektim. Bir daha buraya gelmeyecek olmak hüzünlü hissettiriyor. 32 yıllık sıkı çalışma için kendime şapka çıkarıyorum." diye belirtti.
 
Takaya Imamura, Nintendo'da orijinal F-Zero ve Star Fox oyunlarında grafik tasarımcısı olarak çalıştı. Kendisi Captain Falcon ve Fox McCloud karakterlerinin tasarımcısı, Star Fox 64 sanat yönetmeni, F-Zero X baş tasarımcısı, The Legend of Zelda: Majora's Mask sanat yönetmeni, Tingle karakterinin yaratıcısı, Star Fox Assault ve Star Fox Command yapımcısı Steel Diver ve Tank Troopers yönetmeni ve diğer birkaç F-Zero ve Star Fox oyununda süpervizör rolünü üstlendi.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Gematsu Nintendo NX Nintendo X NX Yeni nesil konsol 2016
Bohemia Interactive 2020'de 5.7 Milyon Oyun ve DLC Sattı Valve ve Beş Yayıncı Firmaya Avrupa Komisyonu Tarafından Para Cezası Kesildi

Kasatka

20.1.2021 16:43:00

0
Dayı geçmiş olsun.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Nintendo Switch
+ TAKİBE
AL
9 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız