Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Dwarf Fortress Steam'e Geliyor

 
Yayıncı Kitfox Games, Dwarf Fortress'ın yenilenmiş versiyonunun Steam'e geleceğini duyurdu. Yenilenmiş versiyon modern grafikler, yeni müzik ve ses güncellemeleri ve Steam Workshop desteği sunacak. Fiyatı $20 olacak, çıkış tarihi açıklanmadı.
 
Şehir kurma / roguelike fantezi oyunu Dwarf Fortress iki kardeş Tarn Adams ve Zach Adams tarafından geliştirilip ilk olarak Ağustos 2006'da çıkış yapmıştı ve birçok kez güncellendi.
 
Peki neden şimdi ücretli olarak Steam'e geliyor diyecek olursanız yayıncı tarafından yapılan açıklamanın bir kısmı şu şekilde:

"Dwarf Fortress premium olacak çünkü daha çok insanın oyuna katılmasını ve topluluğun büyümesini istiyoruz. Ve oyun yaratıcılarının aile üyelerinin bazıları son altı ay içinde ciddi sağlık sorunları yaşadı ve ailelerini desteklemek için para konusunda sıkışık durumdalar. Artan sağlık maliyetleri ve ayrıca Patreon'un belirsiz yapısından dolayı ek destek araçlarına sahip olma zamanlarının geldiğine karar verdiler."
 
Ücretsiz ASCII versiyon Dwarf Fortress Classic ücretsiz indirilebilir olmaya devam edecek ve ara ara güncelleme de yayınlanacak. bay12games.com üzerinden Windows, Linux ve Mac için indirebilirsiniz.  

Duyuru videosunu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. Steam sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.  

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Eurogamer
Dead Cells'in Ücretsiz DLC'si Rise of the Giant 28 Mart'ta PC için Çıkacak Fortnite’ın V8.10 Güncellemesi Konsollar İçin Önemli Değişiklikler İçeriyor

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)