Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

CD Projekt Dava Hakkında Açıklamada Bulundu

 
Geçtiğimiz hafta ABD'li hukuk bürosu Rosen Law Firm, Cyberpunk 2077 üzerinden CD Projekt'e dava açtığını duyurmuştu ve CD Projekt'ten konu hakkında açıklama geldi.
 
CD Projekt S.A yönetim kurulu tarafından belirtilene göre, 25 Aralık'ta davaya ilişkin bir tebligat alınmış. Şirket ve yönetim kurulu üyelerinin Cyberpunk 2077 ile ilgili olarak şirketin yatırımcılarını yanıltarak zarara uğramalarında yasaların ihlal edilip edilmediğine karar verilmesi için mahkemeye çağrılıyorlar.
 
Rosen Law Firm'ün dava açma sebebi de CD Projekt'in Cyberpunk 2077 ile ilgili olarak yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğu ve neredeyse oynanabilir durumda olmayan konsol versiyonlarını göstermeyerek yalan söylemesiydi. Rosen Law Firm, 16 Ocak 2020 - 17 Aralık 2020 tarihleri arasında CD Projekt'ten menkul kıymet satın alanlar adına toplu dava açtı ve menkul kıymetler kanunu altında CD Projekt yatırımcılarının zararlarını karşılamayı amaçlıyor.
 
CD Projekt, ne kadar tazminat talep edildiğinin belirtilmediğini ve iddialar hakkında kendilerini savunmak için güçlü adımlar atılacağını ifade etti.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak IGN US Cyberpunk CDProjekt PC RPG
Blood & Truth Geliştiricisi PS5 Oyunu Üzerinde Çalışıyor Metro: Last Light Redux GOG'da Ücretsiz
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

[email protected]

2.1.2021 07:49:08

0
Biliyordum zaten bug.lu olacağını biliyordum ben RPG sevmem o yüzden beklentim yoktu oynadım güzel

Formani

31.12.2020 00:08:05

+3
Bu olaydan gerekli dersleri alıp bundan sonraki oyunlarını doğru düzgün çıkaracaklarsa eğer cd projekt gibi bir firma biz türk oyunculara her zaman lazım, bir kalemde üstü çizilecek bir firma değil, öyle bir lüksümüzde yok, üçüncü parti AAA oyun çıkarıp türkçe ekleyen kaç tane oyun firması var.

BSC Misafiri

30.12.2020 23:12:02

+3
quote:

Orjinalden alıntı: gokuba Bu kadar kapsamlı bir oyunda buglar olması normal, bu girilen bir risk ne kadar geniş kapsamlı bir oyun yaparsanız o kadar hata olacaktır, bunlar zamanla düzeltilir, adamlar kızdırmayın yeni witcher oyununu iptal ederlerse öyle kalırsınız.
Niye öyle kalacakmışım? Başka oyun mu yok? Parayla hizmet alıyorum ben parayla. Kişi başı 250tl/60 dolar alıyor bu adamlar. Yapılan hatayı dibine kadar eleştireceksin tabi. Esas “aman rahatımız bozulmasın, aman karışmayın-boşverin, çürük kısmını atın diğerini yiyin” gibi zihniyete sahip olanlar sebebiyle bu firmalar sorunlu oyun çıkarmaya yüz buluyor. FIFA-UEFA gibi de uluslararası düzeyde yaptırım uygulayabilecek bir yapı yok ki oyun şirketleri hizaya gelsin. Anca böyle şirketlerin ülkelerinde davalar açılabiliyor.

gokuba

30.12.2020 22:18:31

0
Bu kadar kapsamlı bir oyunda buglar olması normal, bu girilen bir risk ne kadar geniş kapsamlı bir oyun yaparsanız o kadar hata olacaktır, bunlar zamanla düzeltilir, adamlar kızdırmayın yeni witcher oyununu iptal ederlerse öyle kalırsınız.

FU-Frank Underwood

30.12.2020 20:43:08

+4
vaad edilenlerin %75 - %80 oyunda yok. Yahu adamlar şöyle wanted sistemi, böyle polisler, öyle mercenary'ler var GTA ya taş çıkartacağız deyip daha oyuna adam akıllı polis yapay zekası yazamayan firma neyi düzeltecek mantıklı olun fanboy olmayın. DLC çıkaracaklarmış heh, yapay zeka DLCsi çıkarın bari de parası neyse ekstra verelim öyle oynarız artık yoksa hiç çekilecek çile değil.

Arrastra

30.12.2020 20:31:45

+5
savunulacak bi tarafı yok buglar dışında vaad edilen mekaniklerin %75'i yok.. redditte birisi 45 dklık gameplay fragmanını izleyip fragmanda olup oyunda olmayan her şeyi listelemişti.. 50 - 60 civarı eksik mekanik & rpg elementi vardı

BSC Misafiri

30.12.2020 20:11:59

+1
Cd red projekt hisselerini satın almış ve elinde patlamış biri olarak oyun firmasına çok kızgın olsamda, Ben hem corpoyla bitirdim, hemde streetkid le, şimdide nomandla başladım. Bazı bölümlerde ilk seçdiğimin tam tersini seçdim ama sonuç pek değişmedi, keşke rpg olayını ve npcleri daha gerçekçi yapsaydılar. Onun haricinde benim bu oyun ile ilgili bi şikayetim yok. Witcher 3 ü çıkdıkdan 4-5 sene sonra oynuyanlar sandı ki witcher 3 gibi 5 sene içinde 40 kere patchlendikden sonra mükemmel bir hale gelmiş oyunun yapdığı firmanın ilk günden mükemmel bir oyun çıkarıcağına inanmak aptallığına erişen insanlar yüzünden oyun bir anda, neredeyse tarihin en kötü oyunu seçildi. Hele bide youtube dan cyberpunk 2077 bugs yazıp izleyip, alamadığı oyunun hatalı çıkmasına sevinen bununla tatmin olan insan müsfetteleri var. Oyun firmasının ben de 40 stk hissesi var, ama satmay düşünmüyorum en geç yeni besil versiyonu çıktığında yada online versiyonu çıktığında 100 euro yu tekrardan geçiçek,

freshmind

30.12.2020 19:46:43

+4
Yanlız Türkçe çevirisi çok hafif kalmış. CDPR "viciously" diye özellikle belirtmiş. Kana kan dişe diş, bağıra çağıra, şiddetli ve afilli savunacaklarmış kendilerini. Yüzsüzler. Gösterilmeyen konsol versiyonu, inceletilmeyen konsol versiyonu, inceleme yapanların kendi görüntülerini yayımlamalarına izin vermeme, performans ölçümlerine izin vermeme, day 1 patch ile düzeltilecek denilen teraneler... Davacı taraf sadece youtube üzerindeki tanıtım videolarını izletip, ardından karar mercisine oyunun çıkmış halini 30 dakika oynatsalar yeter :)). CDPR'ın kazanma ihtimali yok.

BSC Misafiri

30.12.2020 19:37:01

+3
“ CD Projekt, ne kadar tazminat talep edildiğinin belirtilmediğini ve iddialar hakkında kendilerini savunmak için güçlü adımlar atılacağını ifade etti.” Ben olsam T-pose ile karşılık verirdim.

rambocuk

30.12.2020 19:11:31

+3
Umarım sıkıntı çıkmaz sony ve rockstar dışında kaliteli oyun yapımcısı kalmadı değerini bilip destek olmak lazım, ne kadar eksiği gediği olsa da muhteşem bir oyun hala yan görevleri bile bütün ubisoft oyunlarının toplam ana görevlerine eş değer

GorkemM1903

30.12.2020 18:56:10

+9
Dava acmakla haklilar. Mesele bozuk oyun cikarmak degil. Mesele oyun bozuk oldugu halde " Bu oyun konsollarda acayip cokomelli " diye aciklama yapmalari,oOyun gold statude deyip ertemeleri vs vs.
  • 1
  • 2
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Cyberpunk 2077
+ TAKİBE
AL
68 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız