Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Bungie, Sony ile Birden Fazla Duyurulmamış Proje Üzerinde Çalışıyor

 
 
ABD merkezli Amerikalı oyun geliştiricisi Bungie, teknoloji devi Sony ile beraber birden fazla duyurulmamış proje üzerine çalıştığını açıkladı. Temel olarak Sony firmasına bağlı olan Bungie'nin yaratıcı lideri Tom Farnsworth, çeşitli açıklamalarda bulundu ve birçok oyun projesinin geliştirildiğini belirtti.
 
Farnsworth yeni açıklamalarda bulundu
 
 
 
Bir dizi proje üzerinde çalıştıklarını belirten Farnsworth, bir Twitter gönderisinde stüdyonun oyun geliştirme ve iş yapma şeklini tamamen değiştirdiğini belirtti. Ek olarak Farnsworth, oyun geliştirme ve iş yapma şeklini değiştirme konusunun haricinde Sony'nin desteğiyle bir dizi duyurulmamış proje üzerinde çalışıyoruz, ifadelerini kullandı.
 
Şu anda Destiny 2 için ek içerikleri oyunculara sunmaya devam eden Bungie, Şubat 2021'de yaptığı bir açıklamada 2025'ten önce piyasaya en az bir yeni IP sunmayı planladığını bildirdi. Geçtiğimiz Haziran ayında stüdyo, teknoloji devi Sony tarafından 3.6 milyar dolara satın alındı.
 
Anlaşmanın tamamlanmasından önce Sony CEO'su Kenichiro Yoshida, Halo'nun yaratıcısı Bungie'nin satın alınmasının çok platformlu bir iş modeline geçiş yapma imkanı sunacağını belirtti. Öte yandan Sony, Mart 2026'da sona eren mali yıla kadar piyasaya 12 canlı servis oyununu sunmayı hedefliyor.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Videogameschronicle oyun geliştirme stüdyo firma sony
World War Z: Aftermath Ocak Ayı Sonunda Yeni Nesil Konsollara Geliyor NetEase Games, SkyBox Labs'ı satın aldı

BSC Misafiri

6.1.2023 22:08:42

+1
Büyük ihtimalle Microsoft kanadına yakın zamanda çıkacak olan Starfield gibi oyunların Ps tarafına çıkmayacak olması adına misilleme yapacaklar. Konsolcular ne yaparsa yapsın, biz PC de görelim gerisi önemli değil.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Sony
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız