Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Bethesda'ya Fallout 4 Season Pass'iyle İlgili Toplu Dava Açıldı

 
Bethesda, Fallout 4'ün Season Pass'iyle ilgili bir toplu dava ile karşı karşıya.

Fallout 4'ün Season Pass'i Eylül 2015'te 30 dolar fiyat etiketiyle duyuruldu ve fiyatı daha sonra 50 dolara yükseltildi. Season Pass, oyun için yapılmış tüm DLC'lere erişim sözü veriyordu.

2017'de ise Fallout 4 ile Skyrim'e yeni içerikler getirecek koleksiyon Creation Club duyuruldu. Bu koleksiyon hem dışarıdan firmalarla hem de Bethesda Games Studios'un kendisi tarafından geliştirildi. Creation Club içerikleri, Fallout 4'ün Season Pass'ini satın alanlara ücretsiz sunulmadı.
 
Özel hukuk bürosu The X-Law Group'tan avukatlar Filippo Marchino ile Thomas Gray, Creation Club'ın Fallout 4 DLC'si olduğunu ve Season Pass'e dahil olması gerektiğini savunuyor ve bunun üzerinden Bethesda'ya toplu dava açıldı.
 
Güncelleme: (İlk olarak Temmuz 2019'da başlayan dava süreci) sözleşme ihlali, haksız zenginleşme, yanlış beyanda bulunma ve dolandırıcılık gibi suçlamaları kapsıyor. Bethesda avukatı Margaret Esquenet bu suçlamaları reddetti. 
 
Dava ayrıca Microsoft'un Bethesda ana şirketi ZeniMax Media'yı satın almasını erteleyebilir. Filippo Marchino, ihtiyati tedbir amacıyla yargıçtan Microsoft'un ZeniMax Media satın alımını durdurmasını isteyeceğini belirtti.
 
Yargılamanın 2022'ye kadar yapılabileceği ve tazminat miktarının en fazla 1.1 milyar dolar olabileceği söyleniyor. Cezai tazminat dahil edildiğinde daha da fazla.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak gamesindustry.biz Fallout Fallout 4 RPG Aksiyon Açık Dünya PS4 Xbox One PC
Anno 1800 Bu Hafta Sonu Oynaması Ücretsiz Skullgirls 2nd Encore için Season 1 Pass Duyuruldu
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

24.2.2021 18:40:13

+2
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Bu hukuk firmalarının işleri mi kesat bu aralar. Sağa sola dava açıyorlar. Tamam ortada bir hak ihlali var ise elbet dava açılmalı ama ne bileyim.
Evet, dava açılmalı. Para ağaçta yetişmiyor.

BSC Misafiri

24.2.2021 16:28:17

+3
Bu hukuk firmalarının işleri mi kesat bu aralar. Sağa sola dava açıyorlar. Tamam ortada bir hak ihlali var ise elbet dava açılmalı ama ne bileyim.

BSC Misafiri

24.2.2021 16:14:03

+2
Çok gereksizmiş, Çöp Creation Club içeriğini ne yapayım ben? Alan gerçekten var mı onları? Nexus gibi bir şaheser varken :) Daha dün T-65 PO modunu indirdim Nexus abiden.. Ne Creation Club'ü ya..

oxenn

24.2.2021 16:03:21

+3
tamam abi bethesda haksız olabilir. toplu dava da açmak isteyebilirsin ama davayı açmak için o kadar yıl da beklemezsin be

Jer Aders

24.2.2021 15:28:56

+5
Durup durup bu vakitte böyle bir dava açılması biraz şüphe çekti.Neden daha önce açılmamışta tam Microsoft'un satın alımı sırasında böyle bir dava açılıyor.Sanki biriler satın alımı durdurmak istiyor havası var.Daha önce akılları neredeymiş ?
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Fallout 4
+ TAKİBE
AL
59 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız