Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Amerzone: The Explorer’s Legacy Remake Çıkış Tarihi Açıklandı

 
 
Yayıncılığını Microids ve geliştiriciliğini Microids Studio Paris ekibinin üstlendiği 1999 yapımı macera bulmaca oyunu Amerzone: The Explorer’s Legacy'nin yeniden yapım sürümü için tarih verildi. Benoit Sokal'ın bize sunduğu bu yapım açıklanan detaylara göre Ekim ayında PlayStation 5, Xbox Series ve Steam üzerinden PC için piyasaya sürülecek.
 
Hayranların ilgisini çekecek türden bir remake 
 
 
 
Keşiflerle dolu bir hikayeyi adım atabileceğimiz oyunda yeniden yapım sürümle beraber elbette üst düzey bir grafik ve animasyon stili ile karşı karşıya kalabileceğiz. Hayranların ilgisini çekecek türden bir gelişme ile karşımıza olmaya hazırlanan projede Amerzone'un unutulmuş bir ülkesini keşfetme arayışında olan bir gazeteciyi kontrol edeceğiz.
 
Keşif unsurlarının bir hayli ön planda olduğu yapımda, diğer taraftan bulmaca içeriklerinin de bize sunulduğunu aktarabiliyoruz. Yılların sakladığı sırları açığa çıkarmaya çalıştığımız yapımda eski diyarları keşfedebiliyor, gerçekçi ortamlara adım atabiliyor ve nesnelerle etkileşimde bulunabiliyoruz. Tek oyunculu hikaye odaklı bulmaca macera oyunu içerisinde gizemli bir davayı çözmek için elimizden geleni yapmak durumunda kalıyoruz.
 
 
 
Yeniden yapım nasıl bir yapıya sahip olacak?
 
Dikkat çekici ortamlara geçiş yapabileceğimiz ve bulmacaları çözmeye hazırlanabileceğimiz bu yapım, bildiğiniz üzere oldukça eski bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve şimdi yenilikçi teknolojilerle desteklenmeye hazırlanıyor. Oyun 1999 yapımı bir yapıyla karşımıza çıkarken, şimdi ise yeniden yapım sürümünün nasıl olduğunun kanaatine varmak durumunda kalıyoruz.
Yapım içerisinde yer aldığımız süre boyunca sürekli olarak kendimizi dikkat çekici ortamlarda bulmaya hazırlanıyoruz. Aynı zamanda oyunun temelinde bulmaca içerikleri yer alıyor. Bulmacaları çözebileceğimiz ilk etapta kolay, daha sonrasında ise zorlu unsurlarla karşı karşıya kalabileceğimiz bu yapımda Latin Amerika ülkesi olan Amerzone bölgesinde bulunuyoruz. Ve burada yer aldığımız süre boyunca istediğimiz gibi etrafı keşfetmek durumunda kalıyoruz.

Yapım içerisinde sürekli olarak farklı ortamlara doğru ilerlemeye çalışıyor ve bu ortamları keşfetmeye hazırlanıyoruz. Akabinde ise burada yapacaklarımıza gidişatı yön veremiyor, sadece bize sunulan görevleri yapmak durumunda kalıyoruz. Yapım içerisinde hızlı bir şekilde ilerlemek zorunda kalmıyoruz. Aynı zamanda oyun hızımızı kendimize göre ayarlayabiliyoruz. Çünkü oyun içerisinde yer alan bulmacaları nasıl çözmemiz gerektiğini biz karar veriyor ve akabinde ise bu süreci hızlı bir şekilde ilerleyebiliyor veya kendi hızımızı yavaşlatabiliyoruz. Bulmacaları çözmek için etrafı keşfetmek, etrafta neler olup bittiğini öğrenmek ve akabinde ise buraları en iyi şekilde değerlendirmek tamamen bizim işimize kalıyor.

Bulmacaların zorluğu elbette gitgide artış gösterirken siz de bu bulmacaları çözmek için farklı şekillerde hamleler yapmanız gerekiyor. Beyaz kuş arayışımıza çıkmaya hazırlandığımız ve bu kuşu bulmaya başladığımız bu yapımda temel hedefimiz bununla beraber değişeceğini gösteriyor ve kendimize ilgi çekici ortamlarda bulmaya hazırlanıyoruz.
 
 

Rahmetli bir kâşifin son arzularını yerine getirmek için adım atmaya hazırlandığımız bu yapımda bir yandan arka planda yer alan hikayeyi keşfetmeye çalışırken diğer yandan bize sunulan bulmacaları çözmeye hazırlanıyoruz. Oyunda bir ortama geldiğimiz zaman burayı öncelikle keşfetmek ve etrafta neler olup bittiğini öğrenmek oldukça önem arz ediyor. Bununla beraber etrafta bulduğumuz ipuçlarını, mektupları, notları ve daha fazlasını okumak durumunda kalıyoruz ve bu sayede hem eski olayların hem de şimdiki olayların bize neler sunduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda etrafı keşfetmek ve etrafta neler olup bittiğini öğrenmek bu sayede gerçekleşebiliyor.

Açıklanan detaylara göre zaten oyun içerisinde efsanevi bir beyaz kuş bulunuyor. Bu kuşu elde etmek ve aynı zamanda buna sahip çıkmak tamamen bizim işimiz oluyor. Doğal güzelliğin yeniden ele alındığı bu yapımda elbette ortamın daha iyi ve daha şık bir şekilde bize sunulduğunu aktarabiliyoruz. Aynı zamanda oyunda farklı karakterlerle tanışabiliyor ve bu karakterlerin nasıl bir yapıya sahip olduğunu görebiliyoruz. Diğer taraftan arka planda yer alan hikaye hem karakterler arası diyaloglarla hem de ara sahnelerle beraber bize aktarılıyor. Bu sayede oyunda hızlı bir şekilde ilerleyebiliyor ve kendimize oyuna kaptırabiliyoruz. Bu tarz oyunlarda zaten bildiğiniz üzere sürekli olarak kendimizi yürüme simülasyonu içerisinde bulabiliyor ve bu sayede bulmacaları çözmeye başlayabiliyoruz.

Hem keşif unsurlarının hem de bulmaca unsurlarının bir arada bulunduğu bu yapımda elbette klasik bir yapının olduğundan bahsedebilir ve orijinal oyunun yapısının burada korunduğunu aktarabiliyoruz. Geliştirici ekibin belirttiğine göre orijinal oyunun yapısı burada oldukça hızlı bir şekilde korunmuş ve akabinde ise yenilikçi unsurların bize sunulduğuna da aktarmakta fayda var. Çünkü oyunda yer alan karakterler artık yepyeni görevleriyle beraber bize sunuluyor ve akabinde ise ortamların oldukça farklı bir hal aldığını söyleyebiliyoruz.
 
Ancak şöyle bir oyuna göz atacak olursak, oyunun ortalama bir iş olacağını ve akabinde ise belli bir kitle tarafından sevileceğini şimdiden öngörebiliyoruz. Çünkü bu tarz oyunlar bildiğiniz üzere oldukça eski olduğundan ve her bir oyuncuya hitap etmediğinden dolayı belli bir kitleyi beraberinde getiriyor ve kendine özgü bir oyuncu topluluğunu barındırıyor. Dolayısıyla ortalama bir iş olacağını ve akabinde ise genel olarak oyuncular tarafından sevileceğini ve hayranlarında ilgisini çekecek türden bir yapıyı bünyesinde barındıracağını söyleyebiliyoruz.
Kaşifin son arzularını yerine getirmeye çalıştığımız bu yapımda gerçekten de yapacaklarımızla beraber ne kadar dikkat çekici ortamların bize sunulduğunu görebiliyor ve kendimizi farklı ortamlarda bulabiliyoruz. Her ortamın içerisinde farklı bulmacaların, zorlukların, ipuçlarının, manzaraların, atmosferlerin, karakterlerin ve çok daha fazlasının yer aldığını aktarabiliyoruz. Dolayısıyla yapım içerisinde yer aldığımız süre boyunca tüm bunlarla beraber kendimizi gidişata kaptırabiliyor ve bu tarz bulmaca oyunlarında sürekli olarak bulmaca çözmek belki de bir yerden sonra sıkıcı hale gelebilir.
 
 
 
Ancak oyunda yer alan bulmacaların oldukça çeşitli olduğunu söyleyelim. Bu tarz oyunlarda yer aldığımız süre boyunca bunları çözmek için elbette farklı kombinasyonlar yerine getirmemiz gerekiyor ve bu kombinasyonları doğru şekilde bilmemiz lazım. Örneğin bir bölgeye girdiğimiz zaman elbette sayılarla bezeli bir kilidi açmak durumunda kalıyoruz. Ancak bu sayıları bulmak için etrafı keşfetmemiz lazım. Bu keşiflerle beraber etrafta bulunan sayıları doğru bir şekilde bilebilir ve kilidi açmak için doğru kombinasyonu gerçekleştirmek durumunda kalabiliriz. Bunun dışında yine şekil eşleştirme bulmacalarının bize sunulduğunu söyleyebiliriz. Bu tarz oyunlar içerisinde ne kadar çok çeşitli bulmacalar olursa o kadar çok eğlenceli bir deneyimin kilidi bize sunulabilir ve böylece oyundaki yerimizi alabiliriz.

Kült oyunun yeniden yapım sürümü içerisinde yer aldığımız süre boyunca Syberia destanından önceki yeniden yapım ortamlarıyla kendimizi bulmaya hazırlanabilir ve akabinde ise güzel ortamlarda kendimizi bulabiliriz. Zaten Syberia serisini hemen hemen hepiniz bilirsiniz. Oldukça güzel bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve bize sunduğu bulmaca içerikleriyle beraber de oyuncuların gönüllerini kazanmış durumda. Şu anda ise en yeni oyunuyla beraber karşımıza çıkarken aynı zamanda bu yeniden yapımla beraber orijinal oyun günümüzde tekrar hayat bulmaya hazırlanıyor. Bu da hayranların dikkatini çekecek türden bir yapının bize sunulduğunun göstergesi.

Yeniden yapım sürümü içerisinde elbette farklı bölgelere doğru ilerlerken aynı zamanda her yeni ortam içerisinde kendimizi bulmaya hazırlanabiliyoruz. Oyunda gizemli harabeleri inceleyebiliyor, doğa ile beraber iç içe olabiliyor ve daha farklı ortamlarda kendimizi görebiliyoruz. Gizemli yerleri incelemeye çalışırken elbette derin hikayelere sahip karakterlerle tanışabiliyor ve bu hikayelerin gerçeğini ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapmak durumunda kalıyoruz. Gerçeği ortaya çıkarabileceğimiz, zorlu bulmacaları çözebileceğimiz ve akabinde ise daha farklı olaylarla karşı karşıya kalabileceğimiz yapımda arka planda bulunan hikaye elbette oyuncuların dikkatini çekecek türden olmalı. Çünkü bu tarz oyunlarda her ne kadar bulmacalar ön planda çıksa da arka planda yer alan hikayenin de bir hayli öne çıkması oldukça önem arz eder. İkisi bir arada harmanlandığı zaman gerçekten güzel bir deneyim elde etmeye hazırlanabiliyor ve sadece bulmaca çözmek için durumda kalmıyoruz.

Eğer sadece bulmaca çözmek isterseniz The Room serisini sizlere tavsiye edebilirim. Bu seri içerisinde gerçekten de zorlu bulmacaların bize sunulduğunu ve eğlenceli bir yapıyla karşı karşıya olduğumuzu aktarabiliriz. Burada da aynı şekilde dikkat çekici bulmacalar bizleri bekliyor ve açığa çıkarabileceğiniz ipuçları ile beraber farklı yerlerde kendinizi hissedebiliyorsunuz.
 
 
 
Yapım içerisinde elbette keşiflerle örülü bir dünyada yer almaya hazırlanıyoruz ve bu dünya içerisinde hızlı bir şekilde ilerleyebiliyoruz. Geliştirici ekibin belirttiğine göre burada hem tüyleri ürpertici hem de nefes kesici ortamlar bulunuyor. Bunlarla beraber oyun içerisinde bu gizemleri ve sırları tamamen keşfetmek durumunda kalıyor ve yeniden şekillendirilmiş bir deneyimi burada hissedebiliyoruz. Bu ayın içerisinde gizemli bulmacaların ve ipuçlarının yanı sıra aynı zamanda dikkat çekici ortamların bizlere sunulduğunu aktarabiliyor ve burada yer aldığımız süre boyunca tüm bunları üst düzey bir şekilde keşfedebiliyoruz.

Yenilenmiş sürümde, rahmetli bir kaşifin son arzularını yerine getirmek için yola çıkıyoruz. Arka planda yer alan hikayeyi keşfetmeye çalışırken, bize sunulan bulmacaları çözmeye odaklanıyoruz. Yeni bir ortama girdiğimizde, öncelikle burayı keşfetmek ve etrafta neler olup bittiğini öğrenmek büyük önem taşıyor. Etrafta bulduğumuz ipuçları, mektuplar ve notları okumak, hem geçmiş olayları hem de şimdiki olayları anlamamıza yardımcı oluyor. Bu sayede, oyun dünyasında olup bitenleri daha iyi kavrayabiliyoruz.

Oyunda efsanevi beyaz bir kuşu bulma ve ona sahip çıkma görevimiz bulunuyor. Doğanın yenilenmiş haliyle sunulduğu bu yapımda, ortamların daha etkileyici ve şık bir şekilde tasarlandığını görüyoruz. Farklı karakterlerle tanışarak, onların hikayelerini ve kişiliklerini keşfediyoruz. Hikaye, karakterler arası diyaloglar ve ara sahnelerle detaylandırılıyor, bu da oyunun içine daha fazla dalmamızı sağlıyor.

Keşif ve bulmaca unsurlarının bir arada bulunduğu bu yapımda, orijinal oyunun klasik yapısı korunmuş. Geliştirici ekip, orijinal oyunun temelini hızlı bir şekilde koruyarak, yenilikçi unsurlar eklemiş. Yeni görevler ve farklı ortamlarda, yepyeni karakterlerle etkileşimde bulunuyoruz. Bu tarz oyunların, özellikle eski ve belirli bir kitleye hitap eden yapısı nedeniyle, ortalama bir başarı elde etmesi beklenebilir. Ancak, hem klasik oyun severlerin hem de yeni oyuncuların ilgisini çekecek türden bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz. Sonuç olarak, eski yapının yenilenmiş sürümü, kendine özgü bir oyuncu topluluğunu çekerek genel olarak beğeni toplayacak bir yapıya sahip olacak.
 
 

Yeniden yapım sürümü genel olarak bu tarz bir deneyim sunmayı hedefliyor ve akabinde ise ilgi çekici karakterleri bizlere sunmak istiyor. Farklı ortamlara geçiş yapabileceğimiz, gerçeğin peşinden koşabileceğimiz ve birçok zorlukla karşı karşıya kalabileceğimiz yapımda orijinaline sadık kalınarak hazırlanmış bir yapı ile karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor ve burada dikkat çekici bulmacaları çözmek durumunda kalıyoruz. Aslında sadık fakat zenginleştirilmiş bir hikaye içeriğiyle ilerleyebileceğimiz yapımda devasa beyaz kuşları arayış içerisine giriyor ve bunu bulmak için ipuçları bulmaya hazırlanıyor ve akabinde ise zorlu bulmacaları çözmek durumunda kalıyoruz. Harika insanlarla ve karakterlerle tanışabileceğimiz ve bu insanların ve karakterlerin derin hikayelerine tanıklık edebileceğimiz yapımda geçmişte yaşanan hataları düzeltmeye çalışıyor ve onları kulak vermek tamamen bizim işimiz oluyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi oyun, Latin Amerika'da yer alan hayali bir bölge olan Amerzone'da geçiyor. Bu bölgede etrafı keşfederek ilerliyoruz ve bizlere verilen görevleri yerine getiriyoruz. Oyunun temposunu kendi hızımıza göre ayarlayabiliyor, bulmacaları çözmek için etrafı keşfetmekte özgür oluyoruz. Oyunun ilerleyişi, bulmacaların zorluğuyla doğru orantılı olarak değişiyor ve bu bulmacaları çözmek için farklı stratejiler geliştirmemiz gerekiyor.
Oyunu şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinizi bulmaca deneyimine adım atmak istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz .Oyunun şu anda fiyatı belli değil.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Gematsu oyun haberler 2024
Macera Oyunu Mixtape'in PS5 Sürümü Onaylandı Dragon Age: The Veilguard Nasıl Bir Deneyim Sunacak? İşte Oynanış Videosu

Dhalsim

14.6.2024 21:30:03

0
Been bu oyunuuu baştan sonra oynarım aga. Zamanında cd oyun dergisi demo cd'sinde oynadığım oyun. Ne adı kalmış aklımda ne sanı. Yıllar önce kaybettiğim değerli bir eşyayı buldum. Kıymetli bir hazine buldum. Ekim'i beklemek için güzel bir nedenim oldu. Bu tür oyunlar o dönemin önde geleniydi. Şimdi sevilmezse sevilmesin. Ben keyfime bakacağım Ekim'de. Çok sevindim lan
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Oyun Haberleri (2024)
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız