Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

2019'un Kickstarter İstatistikleri Açıklandı

 
Bildiğiniz bazı bağımsız geliştiriciler yeterli bütçeye sahip olmuyorlar ve kendilerine bir sponsor bulamıyorlar bazen. Böyle bir durumda da geliştiriciler, oyunculardan yardım istiyor ve bağış kampanyası başlatıyorlar. Tabii her proje hayata geçemiyor ne yazık ki.
 
2019 yılında oyunlara ne kadar bağış yapıldığı, kaç projenin başarıya ya da başarısızlığa ulaştığı açıklandı. 
 
Açıklanan verilere göre geçen sene oyuncular toplamda 208.3 milyon dolar bağışta bulundu. Bu sayı 2018'de 192.6, 2017'de ise 163.5 milyon dolardı. Geçen yıl, 3.731 oyun minimum hedefe ulaşırken, 3.312 oyun başarısız oldu ve proje iptal edildi.
 
2019'da en bağış toplayan oyun Awaken Realms'in masa oyunu Etherfields oldu. Oyun toplamda 5 milyondan fazla bağış topladı. Oyunun da bu yıl Mart ayı içerisinde çıkması bekleniyor.
 
2019'da video oyunlarına toplamda 16.3 milyon dolar bağışta bulunuldu. Minimum hedefe 380 proje ulaşabilirken, 1048 proje minimum hedefe ulaşamadı. Video oyun tarafında en fazla bağış toplayan oyun ise PC için geliştirilen Subserve oldu. Oyun toplamda 2,2 milyon dolar topladı. 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak GamePressure Oyun kickstarter bağış kampanyası 2019 istatistikler toplanan bağış oyunlar 2019'un Kickstarter İstatistikleri Açıklandı
Super Smash Bros. Ultimate DLC Karakteri Byleth Duyuruldu Fire Emblem: Three Houses DLC'si ‘Cindered Shadows’ 13 Şubat'ta Çıkacak

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Oyun Endüstrisi ÇOKLU PLATFORM
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız