25 Yıllık Strateji Oyunu Master of Magic Yeni DLC'si ile Birlikte Steam'de Yayınlandı

Gazali Çetinkaya

 
Fantezi 4X strateji oyunu Master of Magic ilk olarak 1994 yılında çıkışını gerçekleştirmişti. Bazı büyük oyun hataları sebebiyle zor bir çıkış yapmış olsa da şu anda tüm zamanların en iyi 4X oyunlarından biri olarak kabul ediliyor.
 
Oyun daha sonra GOG'da yayınlandı ve geçtiğimiz yıl Slitherine'in oyununun yayıncılık haklarını satın almasıyla birlikte oyunun yönetmeni Ian McNeil yeni bir içeriğin sinyalini vermişti.
 
Bugün itibarıyla da oyun yeni indirilebilir içeriği Caster of Magic ile birlikte Steam'de yayınlandı.
 
Master of Magic güçlü bir sihirbazın kontrolünü üstlenerek birliklerinizi yönettiğiniz ve büyülü düşmanlarınızın üstesinden gelmeye çalıştığınız bir 4X strateji oyunu. 25 yılı aşkın bir sürenin ardından oyun büyük ölçüde geliştirilmiş bir yapay zeka ve 200'den fazla büyü içeren ilk resmi güncellemesi ile birlikte tekrar aramızda. 
 
Caster of Magic indirilebilir içeriği yeni büyüler, birimler, binalar, sihirbaz özelleştirme ve diplomasi sistemlerinde iyileştirmeler, daha zorlayıcı yapay zeka, daha fazla zorluk seviyesi ve daha fazla harita oluşturma seçeneği getiriyor.
 
İndirilebilir içerik aslında Seravy tarafından geliştirilen bir moda dayanıyor. Artık ücretsiz değil ve geliştirici ekip elde edecekleri gelir ile oyunu ileride desteklemeye devam etmeyi umuyor.
 
Ana oyun 11,50 TL ve indirilebilir içerik 6,20 TL fiyattan satışta.
 
Steam sayfası:

store.steampowered.com/app/1146370/Master_of_Magic
store.steampowered.com/app/1250690/Master_of_Magic_Caster_of_Magic