CD Projekt Red: Cyberpunk 2077 Ertelendiğine Değecek

Özgür Eroğlu

 
CD Projekt Red'in Nisan ayı içerisinde çıkacak olan ve yılın en çok beklenen oyunlarından biri Cyberpunk 2077 bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde ertelendi. Ertelenme için tam bir sebep açıklanmadı. Oyunun bölüm tasarımcısı Miles Tost ise, oyunun ertelendiğine değeceğini söyledi.
 
CD Projekt Red, daha önce yapmış oldukları oyunlarla zaten oyuncuların güvenini ve sevgisini kazanmıştı. Ancak şirket daha önce "Oyunun çıkış tarihini gerçekten emin olduğumuz zaman açıklayacağız." şeklindeki açıklamasından sonra 2 ay kala böyle bir ertelenme yemesi gerçekten ilginç. Genel bir üstünden geçmek için veya küçük hataları onarmak için 5 aylık bir erteleme yemiş olamaz. Bu yüzden büyük ihtimalle başka planları var diyebiliriz. 
 
Oyunun bölüm tasarımcısı Miles Tost da Twitter üzerinden "Sizi hayal kırıklığına uğrattığımız için özür dileriz. Ancak oyun ertelendiğine değecek. Desteğiniz için teşekkür ederiz." yazdı.
 
Her ne kadar hayal kırıklığına uğrasak da eğer gerçekten oyunu daha iyi hale getireceklerse beklemeye değer gerçekten. Cyberpunk 2077, 17 Eylül'de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.