Microsoft Doğruladı: Scalebound İptal Edildi

Gazali Çetinkaya

 
   Güncelleme: (09.01.2017 23:37) Microsoft IGN'e yaptığı doğrulama ile oyunun resmen iptal edildiğini duyurdu.
 
"Dikkatli bir şekilde üzerine düşünüldükten sonra Microsoft Studios, Scalebound'ın üretimini sonlandırma kararı aldı. Halo Wars 2, Crackdown 3, State of Decay 2, Sea of Thieves ve diğer harika deneyimler dahil olmak üzere bu yıl hayranlarımıza muhteşem bir oyun listesi sunmak için sıkı bir şekilde çalışıyoruz." 
 
   Orijinal Haber: (09.01.2017 22:27) Platinum Games tarafından Xbox One ile Windows 10 platformuna özel olarak geliştirilen Scalebound iptal edilmiş olabilir. Kotaku yeni paylaştığı bir haberinde -birkaç kaynaktan aldığı bilgiye göre- Scalebound'ın sıkıntılı bir süreçte olduğunu ve muhtemelen de iptal edilmiş olabileceğini yazdı
 
   Ek olarak Eurogamer da kendi kaynaklarından aldığı bilgiye göre Kotaku'nun haberini destekleyen benzer bir yazı paylaştı. Eurogamer, Microsoft ve Platinum Games'in Scalebound projesinde yollarını ayırdığını ve bu çalışmanın 2016 bitmeden önce sonuçlandırıldığını bildirdi.
 
   Bu duruma ise Microsft tarafından hızlı bir cevap geldi ve Microsoft Kotaku'ya yaptığı kısa açıklamasında habere yanlış veya doğru demek yerine sadece "Yakında Scalebound hakkında daha fazla şey paylaşacağız." dedi.
 
   Kotaku'nun haberine göre, Bayonetta direktörü Hideki Kamiya tarafından yönetilen Scalebound, uzun süredir geliştirme aşamasında sıkıntı yaşıyor. Aksiyon rol yapma oyunu türündeki Scalebound ilk olarak E3 2014 esnasında gösterilmişti ve oyunun 2017 yılında çıkması planlanıyordu. Ancak Xbox Wire da 2017 Microsoft oyunları listesinde oyundan bahsetmedi ve şu anda da oyunun Xbox.com üzerindeki sayfası kaldırılmış bulunuyor.
 Gematsu