Napoleon: Total War Duyuruldu!

Ersin Kılıç

Tarihin en ünlü generallerinden biri olan Napolyon Bonapart'ın geçirdiği savaşlara oyun boyunca tanık olacağız.

Sega (Aral) bugün yaptığı basın bildirisi ile Creative Assembly'nin en bilinen oyunlarından Total War serisi için yeni bir oyun duyurdu.
 
Napoleon: Total War'ın duyurusunu gerçekleştiren Sega oyun hakkında ilk detaylar ve çıkış tarihini de yayınladı. Şubat 2010'da çıkacak oyunun adından da anlaşılacağı gibi Napolyon Bonapart'ın hayatını yönetme şansına sahip olacağız.
 
Napolyon'un geçirdiği savaşlardaki yükseliş ve düşüşün konu edileceği oyunda hikaye üç ana bölümden oluşacak ve deniz ile kara savaşlarını da içerecek.
 
Napolyon veya düşman uluslardan birini kontrol edebileceğiniz oyunda üç askeri seferde savaşırken bu seferlerde Mısır, İtalya ve Rusya'ya kadar uzanan savaşlara tanıklık edeceksiniz. Oyunda Napolyon'un en önemli savaşlarından biri olan Waterloo Muharebesi’ne de şahit olabileceksiniz.
 
Napoleon: Total War’da gerçekten de Napolyon olacaksınız – karşılaştığı sorunlarla yüzleşmek, kazandığı savaşları kazanmak ve kurduğu İmparatorluğu kurmak, hatta daha iyisini yapmak için,” diyor The Creative Assembly Yaratım Direktörü ve Total War serisinin yaratıcısı Mike Simpson. “Ancak oyun karşı tarafın generalleri rolünde de oynamanıza izin vererek oyunculara tarihi değiştirme imkanı da sağlıyor.
 
Anlaşılan, gerçek zamanlı strateji oyunlarının en ağır toplarından biri olan Total War serisinin yeni oyununda tarihin en önemli savaşlarına tanıklık etmeye devam edeceğiz.
 
Oyun için yayınlanan ilk ekran görüntülerine ulaşmak için tıklayınız.