Krafton, The Callisto Protocol'den Denuvo Korumasını Kaldırdı

Mehmet Tandoğan

 
 
Geliştiriciliğini Striking Distance Studios’un ve yayıncılığını Krafton ekibinin üstlendiği korku temalı nişancı aksiyon oyunu The Callisto Protocol için yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme ile beraber tartışmaları beraberinde getiren koruma teknolojisi Denuvo oyundan tamamen kaldırıldı.
 
The Callisto Protocol başlangıçta optimizasyon sorunlarına sahipti 
 
 
 
The Callisto Protocol, Aralık 2022 tarihinde piyasaya sürüldü. Oyuncular tarafından karışık incelemelere sahip olan bu yapımdan Denuvo korumasının kaldırılması neredeyse bir buçuk yıl sürdü. Oyunun en son büyük güncellemesi Nisan 2023 tarihinde yayınlandı ve güncellemenin bir parçası olarak yeni oyun modu ve daha fazlası dahil edildi.
 
Oyunun piyasaya sürülmesi ile beraber büyük optimizasyon sorunlarının olduğunu belirtebiliriz. Birçok takılma ve performans probleminin yaşandığı yapım şimdi daha toparlanmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.
 
The Callisto Protocol şu anda Steam sayfası üzerinden 27 dolarlık bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. Diğer taraftan Epic Games sayfasına bakacak olursak 149 Türk Lirası ile satın alabilirsiniz. Aynı zamanda oyun PlayStation ve Xbox konsollarında da yer alıyor.