Alan Wake 2 için Büyük Güncelleme Yayınlandı: 100'den Fazla İyileştirme

Mehmet Tandoğan

 
 
Remedy ekibi korku odaklı aksiyon macera oyunu Alan Wake 2 için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu yama 100'den fazla düzeltmeyi, ince ayarı, iyileştirmeyi ve değişikliği içeriyor. Bildiğiniz üzere oyun için geçtiğimiz süreçte büyük bir yama daha yayınlanmıştı.
 
Oyun yeni güncellemeyle daha akıcı hale geliyor 
 
 
 
Alan Wake 2'nin en son güncellemesi olan Patch 12, Nvidia DLSS 3 Frame Generation'ı etkileyen birkaç sorunu gideriyor. Bu nedenle 3D grafiklere geçişin artık daha sorunsuz olması bekleniyor. Güncelleme aynı zamanda aydınlatma ve görseller için birçok düzeltmeyi de içeriyor ve her şeyin daha iyi görünmesini sağlıyor. Ayrıca bazı animasyon sorunları da ortadan kaldırılıyor. 
 
Yeni güncelleme yalnızca sorunları gidermekle kalmıyor aynı zamanda eksik olan Fransızca ve Japonca seslendirmeyi de düzeltiyor. Diğer taraftan oyun içi videolarda sesin senkronize edilememesi sorununu da çözüyor. Koskela reklamlarında, Wake videolarında, Alice videolarında, Darling videolarında ve Yoton Yo videolarında bu sorun vardı. 
 
Öte yandan Patch 12, bellek kullanımını optimize ederek oyunun daha sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Artık yerde daha fazla ölü düşman cesedi bulunabiliyor. Bu da oyunu daha gerçekçi ve ürkütücü hale getiriyor. Artık düşmanlarla savaştığınız yerlere geri döndüğünüzde yolunuza çıkabilecek bazı nesneleri de itebiliyorsunuz. Eğer bazı şeyleri zaten çözdüyseniz, ipuçlarını Vaka Tahtasında doğru yere yerleştirme konusunda sizlere kolaylık sağlanıyor. 
 
Tüm güncelleme notlarına bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.