Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Battlefield : Bad Company 2 Strateji Rehberi

1 | Orduya Hoşgeldin Çaylak !

     Tanklar, helikopterler, hafif zırhlılar ve ATV'lerden oluşan bir ordu tozu dumana katarak üzerinize doğru geliyor. Yoldaşlarınızla birlikte parmağınız tetikte. Yaklaşmalarını sabırsızlıkla beklerken parmağınızla hafifçe tetiği okşuyorsunuz. Bir patlama sesi ! Dibinize düşen tank mermisi sizi hem yaralıyor hemde görüşünüzü engelleyecek bir hengameye sebep oluyor. Kulağınızdaki çınlama sona erdiğinde kendinizi toparlama vakti ! El bombanızın pimini çekerek tanka doğru sallıyorsunuz ve tüm şarjörünüzü üzerinizde akbaba gibi dolaşan UH-60 tipi BLACKHAWK helikopterine doğru adeta kusuyorsunuz. Maalesef bu ramboculuk deneyiminiz ikinci top mermisi ile sona eriyor. Bad Company 2'ye hoşgeldiniz !

     Oyun dünyasının şüphesiz en gerçekçi, en hareketli savaş alanlarına ev sahipliği yapan Battlefield dünyası, Bad Company 2'de de bu kuralını bozmuyor. Rakibi Modern Warfare'le karşılaştırdığımızda sahip olduğu pek çok nitelikle Bad Company 2 Multiplayer modu bize bu konuda pekte söz bırakmıyor. Çünkü takım oyununa dayalı olmayan, taktik gerektirmeyen ve buram buram "takımın birincisi ben olacağım" mücadelelerine sahne olan Modern Warfare arenasında zafer şans işi olurken; takımda mevcut olan her sınıfın kritik bir rol oynadığı, iletişim, strateji ve yardımlaşmanın en önemli nokta olduğu Bad Company 2'de ise savaş alanında hayatta kalmak ve zaferi tatmak bir sanat eseridir.

     İlk Battlefield maceramı namını çok duyduğum Battlefield 1942 ile değilde Battlefield 2 ile gerçekleştirtiğimde oldukça kötü bir deneyim edinmiştim. Bir defalığına arkadaşlarımla birlikte favorimiz Counter Strike'ı bırakıp Battlefield savaş alanına yaptığımız çıkarma hezimetle sonuçlanmış, hiç bir şey anlamamıştık! Ne kadar ironik ki bugün Modern Warfare 2 Multiplayer'ında döktürüp daha önce Battlefield tatmamış olan ancak bir gazla "hadi birde Bad Company 2'ye dalalım" diyen tüm arkadaşlar bana bu deja vu’yu yaşatıyor. Pek çok PC oyuncusunun Battlefield arenasını tanımaması içten bile değil, ancak PC oyunlarından uzak olan konsol oyuncularının biraz zamana ihtiyacı var. Zaten "Bad Company" serisi, öncelikle bu müthiş savaş arenasını konsol oyuncularıyla tanıştırmak için geliştirilmişti.

     Bad Company 2 Multiplayer modu temelinde 3 ayrı bölümle bizleri karşılıyor. Benimle beraber pek çok arkadaşında tercihi olduğunu düşündüğüm RUSH, eski Battlefield'cıların gözdesi CONQUEST ve oyun mekanikleri göz önüne alındığında çokta zevkli olmayan ve genelde puan kasanların uğrak mekanı olan DEATH MATCH. Rehberimizin her ne kadar RUSH moduna dönük olsada, pek çok noktada genel özellikler ile kesişen detaylar içeriyor.

RUSH

     RUSH modu ilk kez Battlefield : Bad Company'de kendini göstermişti. O zamanki adıyla GOLD RUSH aslında PC kullanıcıları içinde yeni bir deneyim oluyor. Gerçi Counter Strike'cılar için bir bakıma tanıdık bir mantığa sahip. RUSH modu, takımları Attackers (Atakçıklar) ve Defenders (Savunucular) olarak isimlendiriyor. Savunucular, bölgelerinde bulunan, A ve B olarak belirlenmiş 2 M-COM istasyonunu savunmakla görevlidir. Atakçılar ise tabii ki M-COM istasyonlarını yoketmekle yükümlüdür. M-COM istasyonlarını yoketmek için yanına gidip kurmanız gerekir. Bunun yanında Ağır bombardıman ( Tank topları ), C4 patlayıcılar, Mortar desteği ve mevcut olduğu binanın çökmesi ile M-COM istasyonları yokedilebilir. Harita üzerindeki 2 M-COM istasyonuda yokedildiğinde, savunucu takım bir sonraki istasyonların bulunduğu bölgeye doğru çekilmek zorundadır. Haritalara göre değişmekle beraber bu şekilde oluşturulmuş 3-4 bölge bulunmaktadır. Atakçıların limitli saldırı imkanı ve buna bağlı olarak sayılı re-spawn (yeniden doğma) hakkı vardır. Ekranın sol alt köşesinde atak yapan takımın ne kadar saldırı hakkı kaldığı belirtilir. Atak yapan ekipten öldürülen her piyade bu sayının düşmesine sebep olur. Savunucular için ise bu konuda herhangi bir sınırlandırma yoktur. Savunuculara getirilen sınır ilerleyebileceği bölge genişliğidir. Yani bir savunucu M-COM istasyonlarını geride bırakarak düşman ana merkezine girecek kadar ilerleyemez. Endişelenmeleri gereken tek şey, dalga dalga gelecek olan düşman saldırılarını savmaktır. M-COM istasyonu bir kez kurulduğunda 30 saniye içinde çözülmelidir.
 
CONQUEST

     Conquest modu, Battlefield serisinin özüdür. Rakip takımlar harita üzerinde temsil ettiği ülkenin bayrağı altında oyuna başlar.Bu bayrakların dışında yer alan ve haritada belirtilmiş olan diğer noktalara ulaşan ve kendi bayrağını göndere çeken takım avantajlı hale geçer. Bu andan itibarense ele geçirdiğimiz noktaları savunmalı ve rakip takımın kendi bayrağını göndere çekmesine izin vermemeliyiz. Bir bayrak altında ne kadar çok piyade varsa, bölgeyi ele geçirme işlemi daha kısa sürer.

Pokémon Oyunları Rehberi Xbox 360 Slim
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Razura

13.11.2011 13:06:25

0
quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr bf3 için faydası olur mü bu yazinin
Malesef bir yararı olmaz.Bölümsonucanavari yakın bir zamana kadar Bf3 rehberini çıkarır büyük ihtimal.Taktik vs. türü rehberler için biraz daha beklemek lazım çünkü uzun süre oynayıp tüm ayrıntıları öğrenmeden taktiksel bilgiler çıkarması çok zor.

oldboy83tr

12.11.2011 22:50:17

0
bf3 için faydası olur mü bu yazinin

BSC Misafiri

12.11.2011 20:56:13

0
yanlış anlaşılmak istemem ama bc2 bana daha güzel bir oyun gibi geliyor aslında 2 oyunu kıyaslamak imkansız çünkü aralarında dağlar kadar fark var iki oyunda fps kategorisinde olsa bile farklı dallarda yarışıyorlar ama bir arkadaşımızın söylediğine katılıyorum cod serilerinde takım içnde fazla rekabet var ama bf de bu rekabet yerini takım oyununa bırakıyor örneğin bfp4f oynayanlar bilir match bitince liste sıralaması şöyledir 1 asault ... 2 medic 3 engineer 4 sniper (ilk 3 değişebilir) ancak 4. sıradaki sniper listede oyunun en iyi sniperi olarak gözükür buda bana göre rekabeti azaltır yanılıyorsam düzeltin saygıyla karşılarım :))

Blackwater

31.1.2011 23:51:28

0
hepsini okudum valla tesekkurler

hsn1997

31.1.2011 22:03:13

0
Tabi bunu frostbite motoru ile kaldırıcak sistemler bulunduktan sonra.

BSC Misafiri

31.1.2011 21:58:41

0
Oyunda ucaklar 64 harita olsa harika bir oyun olurda ama 34 kişiyle yatiniyoruz napalim bc3 de 64 kişilk maplar ucaklar v daha fazlasi olucandan eminim

Aydolan

3.1.2011 20:16:40

0
Artık onlara dürbün takılıyor. M-14 dena oldu.

MavéRicK_09

3.1.2011 19:17:14

0
quote:

Orijinalden alıntı: Firenze

M14 yarı-otomatik bir silah ayrıca.Benim tarzıma uymuyor bu bakımdan.
G3 ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir silah, o silahlan 1 vs2 ,1vs2 vs. 3 kişiyi geçtim 2 kişiyi bile zor vurursun. yarı otomatik olsa çok daha avantajlı olurdu o silah.Sonuçta gerçkte mermiyi sola attın mı sağa giden bir silah. . Uzaktan ve orta mesafe de fena değil, m14 de güzeldir üst vucut bölgesine isabet eden 2-3 kursunla adamı indirirsin. 2 aydır oynamıyorum pacthler çıkmıştır silahlarda değişiklik oldu mu bilmiyorum.

Prоwler

3.1.2011 05:37:18

0
Çok güzel bir rehber olmuş eline,emeğine,yüreğine sağlık.Benim gibi bu seriyi sevenlerin, bu rehberi de çok seveceğine eminim;şahsen ben çok beğendim:D Yazıda bir hatanı buldum.6. sayfada C4 patlayıcısını anlatırken, ''süt dökmüş kedi gibi kalır'' demişsin. Rehber güzel olduğu için başka bir şey bulamadım bende burdan asılayım dedim:P Olur böyle şeyler arada:D Tekrardan belirteyim;çok beğendim,teşekkürler

WoW STORMRAGE

4.6.2010 22:07:12

0
eline sağlık kardeşim, güzel bir çalışma olmuş

Razura

4.6.2010 14:48:20

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Assault sınıfının en iyi silahı olarak XM8 Prototype gösterilmiş ki buna katılmıyorum kesinlikle red dot + magnum bir m416 daha iyi diye düşünüyorum
Herkes hangi silahla daha iyi oynuyorsa onu seçmeli.AN_94'te m416 veya m16a2 den daha iyi bana göre

BSC Misafiri

4.6.2010 14:44:50

0
Assault sınıfının en iyi silahı olarak XM8 Prototype gösterilmiş ki buna katılmıyorum kesinlikle red dot + magnum bir m416 daha iyi diye düşünüyorum

napolyon94

2.6.2010 18:22:49

0
nedense ben şu yeni çıkacak cod7 black ops ve moh dan pek ümitli değilim mw2 ve bc 2 2 yıl daha beni götürür

tuncyt

2.6.2010 12:05:58

0
evet ya bayrak alınca sadece doğma noktası avantajı var. ilk noktada bekle hep oraya gelsinler yeniden doğ doğ oaynı bölgede savaş. ben böyle anladım belki başka bir abantajıda vardır. bence süre sonuna en çok bayraklı bölgeyi elinde tutan kazansa daha iyi olurdu..

-Klopacius-

2.6.2010 12:02:29

0
quote:

Orijinalden alıntı: crazytown_

inceleme yazısını kastetmiştim gökhanım
quote:

Battlefield serisinin klasiği Conquest mode BC2 de öldürülmüş. Bayrak almanızın ticket a hiç bir etkisi yok. Oyunun başından itibaren bütün bayraklar düşmanda iken oyunu kazanabiliyorsunuz. Conquest mode bir nevi deathmatch a dönmüş
bu arada Conquest sewmeme rağmen katılıyorum A ya B ye koşturup bayrak kapmanın hiç bi mantığı yok, rush ta olduğu gibi hangi takımın spawn sayısı biterse o takım kaybediyor bayraklar sadece spawn noktası görewi görüyor zaten kendi base imizde doğduğumuzdada araçla en uzak bayrak 2dk BC2 de ki Conquest, çakma rush la deathmatch karışımı bişey olmuş tırışka bişey Edit: alıntıyı becerememişim 1 kerede

crazytown_

2.6.2010 11:40:30

0
quote:

Orijinalden alıntı: -Klopacius- güzel yazı
hangisi?

YoK

2.6.2010 11:36:05

0
Battlefield serisinin klasiği Conquest mode BC2 de öldürülmüş. Bayrak almanızın ticket a hiç bir etkisi yok. Oyunun başından itibaren bütün bayraklar düşmanda iken oyunu kazanabiliyorsunuz. Conquest mode bir nevi deathmatch a dönmüş. Oysa BF2 de çok daha güzeldi. Bütün bayraklarını kaybeden takım (eğer ele geçirilemeyen base i yoksa) oyunu kaybederdi. Millet deli gibi bayrak için mücadele ederdi. Ne kadar çok bayrağınız varsa o kadar az ticket kaybederdiniz.

MAD MAX

31.5.2010 16:38:47

0
Uçak olmaması ve helikopterin çok kolay kullanımı canımı sıkan iki unsur. Güzel eklentilerin olması oyunu daha çok eğlenceli kılmış. Yazı için teşekkürler.

OknTskn

31.5.2010 14:07:38

0
güzel emek verılmıs gercekten tebrik ediyorum

-Klopacius-

31.5.2010 10:36:43

0
güzel yazı

HardShock

31.5.2010 07:59:01

0
quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc Bebelere balon diyen arkadaş. Gelsene sen bir mw2 modlu server'a görelim nasıl balon oluyorsun sen ? Sen önce Mw2 ile Bc2'nin kıyaslanmaması gerektiğini öğren ondan sonra atıp tutmaya bak. Görülen o ki hiç maç yapmamış ancak pub serverlarda bebelerle takılmışsın orası aşikar. Cod2 ve 4'e senelerini vermiş biri olarak. Cod serisi tam anlamıyla aim, zeka, refleks ve taktiksel takım oyunu gerektiren bir efsanedir. Tabi sen hiç lan game felan görmediğinden atıp tutman normal. Ondan avrupada bu oyun için İntel vb büyük teknoloji firmaları bu oyunu oynayan bebelere sponsor olup 20.000euro ya kadar varan para vb bilimum ödüller veriyor. BC2 de topla vur, bombala vur, koca mapin arkadasından dolaş vur, uçakla, helikopterle vur skor yap sen anca. He ama ben seni BC2'de ezerim nabcaz şimdi ;)
Yazdığın yazıya bak birde tekrar oku incelemeyi yazdığın yazı çok belli ediyor. Bizimde anlatmak istediğimiz zeka ve ya yaşla alakası değil oyuna nasıl bakış acısı olması gerektirdiği. Mağlesef Cod seven bireylerin bc2 tarzındaki oyunlarda düzene oturması biraz zor oluyor.Takım işi olan işlevleri düşünmeden bencil bir şekilde oyunu oynadığını sanmasıdır kaç kere gördüm araçı alıp tek başına giden en basiti!!.Savunma yaparken atak tarafın bölgesine giden biz bunlara cod bireyleri diyoruz kendi aramızda.Bu oyunda kimse rambo değil.Cod'un yeri farklı Battlefield yeri ayrı.

Sp250

31.5.2010 03:31:30

0
Direk mw2den basladım ben. Sp bile oynamadım direk multi girdim. Olay apaçi gibi koşup bıcaklamak kucuk mapı turlayıp adam vurmak. Ilk cod aldıgım ıcın bc2yı kotulemıstım ama oynamaya baslayınca mw2nın bebelere balon bı oyun oldugunu gordum. Evet ılk cıktıgında 3245124124 tane satmıs olabılır, ama bc2 herturlu daha eglenceli. Rankın yavas artması da cok guzel. Mw2de 3 gunde 45 oldum, bc2yı kac haftadır oynuorum 25ım daha. Dlcye para vermiosun bc2de. Mw2de 15$. Bi tane daha dlc gelcekmıs o da 15$. Her 2sini oynadım bc2 yaşça büyük olanların işi.

Ciddi Adam

30.5.2010 10:02:10

0
...

Silver_Sky

30.5.2010 09:54:48

0
quote:

Orijinalden alıntı: Karn-ı bahar

ayrıca nişangahı çok kötü
evet,o nişangah başa bela ama yinede benim favori silahımdır m14. Assault' da bile birinci silahım haline geldi, otomatik silahlarla adam vurmak hiç haz vermiyor artık

HardShock

30.5.2010 08:17:05

0
İnanılmaz güzel ve gaza getiren bir yazı Bad Company 2'ye hoşgeldiniz ! demekle herşeyi ve oyunu ne kadar diğer fps'lerden ayrılan bir oyun olduğunu gösteriyor.

Xerias

30.5.2010 00:28:55

0
quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream Maverick; PC için geçerli mi bilmiyorum.. ama ps3 için böyle Bu arada bir düzeltme yapıyım..Yanlış anlaşılma olabilir.. Isla Inocentes haritasında 2. basede A'nın arkasındaki,binaya yaslı bir şekilde duran tahta çitleri bıçak ile keserek A'yı yıkabiliyoruz. (Virgül var arkadaşlar,virgüle dikkat! )
PC'de çoktan düzeltildi bu hata.

celalkd

30.5.2010 00:15:04

0
çok güzel.. ps3 bbc2 için ID:celalkd bir de superstreetfighter4 rehberi görsek harika olucak :)

ControlYourDream

29.5.2010 21:47:36

0
Maverick; PC için geçerli mi bilmiyorum.. ama ps3 için böyle Bu arada bir düzeltme yapıyım..Yanlış anlaşılma olabilir.. Isla Inocentes haritasında 2. basede A'nın arkasındaki,binaya yaslı bir şekilde duran tahta çitleri bıçak ile keserek A'yı yıkabiliyoruz. (Virgül var arkadaşlar,virgüle dikkat! )

MavéRicK_09

29.5.2010 21:41:13

0
quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream Madem böyle bir konu açıldı; bir ipucu da benden gelsin o zaman : - Isla Inocentes haritasında 2. basede A'nın arkasındaki binaya yaslı bir şekilde duran tahta çitleri bıçak ile keserek A'yı yıkabiliyoruz..Böyle hem A patlamış oluyor hem de içeride düşman varsa onları da yıkıntıya gömebiliyoruz..
PC içinde geçerlimi?

DarkPlayer00

29.5.2010 21:16:13

0
Güzel inceleme BC2

ControlYourDream

29.5.2010 21:14:03

0
Madem böyle bir konu açıldı; bir ipucu da benden gelsin o zaman : - Isla Inocentes haritasında 2. basede A'nın arkasındaki binaya yaslı bir şekilde duran tahta çitleri bıçak ile keserek A'yı yıkabiliyoruz..Böyle hem A patlamış oluyor hem de içeride düşman varsa onları da yıkıntıya gömebiliyoruz..

Karn-ı bahar

29.5.2010 20:38:59

0
quote:

Orijinalden alıntı: Firenze

M14 yarı-otomatik bir silah ayrıca.Benim tarzıma uymuyor bu bakımdan.
ayrıca nişangahı çok kötü

Firenze

29.5.2010 19:34:56

0
quote:

Orijinalden alıntı: hsn1997 yani tam benim tercihim.
Lan sallama hasan hiç görmedik seni sniperdan başla silah aldığını

hsn1997

29.5.2010 19:28:55

0
yani tam benim tercihim.

Firenze

29.5.2010 19:17:41

0
quote:

Orijinalden alıntı: [email protected]__09

Brinde 10 birinde 20 mermi var.
M14 yarı-otomatik bir silah ayrıca.Benim tarzıma uymuyor bu bakımdan.

hellteam

29.5.2010 19:14:36

0
Güzel inceleme,25lvl olmama rağmen oyuna alışamadım o göz aşinalığını tuturamadım halen, zaten pek vakit olmuyo Ayrıca akşamları oynanmıyo geçen gün yüksek pingden serverdan attı yetti bu ttnet bu gece bari oynayabilsem

MavéRicK_09

29.5.2010 19:13:00

0
quote:

Orijinalden alıntı: Jolly_RogeR

M14 EBR de çok güzel silah mühendis için .
Brinde 10 birinde 20 mermi var.

hsn1997

29.5.2010 17:18:10

0
var tabiki.silahların crooshair i falan da küçülüyor eğilince.

YusufTimur

29.5.2010 17:12:52

0
Youtube'de izlediğim bir video da adam silahın incelemesini yapıyordu yere çökerek yapılan atışlar bu silahta %50 oranında isabet yüzdesini arttırıyormuş G3 için konuşuyorum deneyin isterseniz adamın dediği kadar fark var mı acaba

hsn1997

29.5.2010 17:00:30

0
ikise güzel.ama g3 daha iyi.

YusufTimur

29.5.2010 16:56:04

0
quote:

Orijinalden alıntı: Firenze Eğer Engineersanız ve smglerden bıkmışsanız G3 kullanın.Muhteşem bir silah.Vuruş hissi, verdiği hasar ile gönlümde taht kurdu.Keşke şarjörde 20 değil de 30 mermi olsaydı ama o kadar olacak.
M14 EBR de çok güzel silah mühendis için .

LastObserver

29.5.2010 14:17:03

0
@bbaattuu Evet, respawn ekranındayken mayınlarınıza araç çarparsa puan alamazsınız. Ancak unutmayın. Önemli olan zaferi tatmak olmalı, bu uğurda yapacağınız mücadelelerde daha ne puanlar kazanacaksınız :) SOnuçta mayınlarınız aracın işini bitirmiş olacak. haklısın zafer uğruna çekilen çile kutsaldır

Cirrus Ice

29.5.2010 14:16:43

0
quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc hsn1997 Ben asla oyunu kötüleme amaçlı yazmadım onu. Bir arkadaşın mw2 multisine '' bebelere balon '' tarzı bir cümlesine istinaden yaptım o yorumları. Tüm bf serilerinide oynadım. Bc2'de şu an oynuyorum. Bc2'nin savaş alanını tam anlamıyla yansıttığını her daim savunurum ama kolaylık ve zorluk derecesi açısından hangisinin daha çok beceri isteyeceğini sorarlarsa bu tartışmasız cod2 ve 4'dür. Özellikle cod2 beceri aim,refleks, zeka açısından en zor olanıdır. 4'e o kadar destek çıkamam... Kısacası dediğim gibi cod ve bf serisi birbiri ile kıyaslanamaz...
Eski bir cod 4 oyuncusuyum (xbox live'da uzun süre oynadım). Xboxı kaldırdım dolaba ve bundan 5-6 ay sonra mw2 çıktı. Arkadaşımın evine gittim mw2 online ı denemek için, ps3'te oynadım. Bir iki ısınma turundan sonra 20+ kill ve 3-4 death ile bitiriyorsam maçları, (5-6 ay soğumama rağmen) bu oyun bebelere balondur, biberondur.

Firenze

29.5.2010 13:54:52

0
Eğer Engineersanız ve smglerden bıkmışsanız G3 kullanın.Muhteşem bir silah.Vuruş hissi, verdiği hasar ile gönlümde taht kurdu.Keşke şarjörde 20 değil de 30 mermi olsaydı ama o kadar olacak.

la_conquesta

29.5.2010 13:36:48

0
eline emeğine sağlık...

hsn1997

29.5.2010 13:34:32

0
o konuda haklısın yeni oyunlar eskisine göre çok daha kolay.

Exnuc

29.5.2010 13:22:47

0
hsn1997 Ben asla oyunu kötüleme amaçlı yazmadım onu. Bir arkadaşın mw2 multisine '' bebelere balon '' tarzı bir cümlesine istinaden yaptım o yorumları. Tüm bf serilerinide oynadım. Bc2'de şu an oynuyorum. Bc2'nin savaş alanını tam anlamıyla yansıttığını her daim savunurum ama kolaylık ve zorluk derecesi açısından hangisinin daha çok beceri isteyeceğini sorarlarsa bu tartışmasız cod2 ve 4'dür. Özellikle cod2 beceri aim,refleks, zeka açısından en zor olanıdır. 4'e o kadar destek çıkamam... Kısacası dediğim gibi cod ve bf serisi birbiri ile kıyaslanamaz...

n0.pRobLem

29.5.2010 13:02:23

0
Merhaba arkadaşlar, Yazıda MW2 kıyaslamasını yapma sebebim, COD MW'yi kötülemek değil, Battlefield serisinin sahip olduğu havanın nasıl daha farklı ve bence çok daha başarılı olduğunu açıklamaktı. Yoksa kendimde MW - MW 2 oynadım, severimde. Silahlar konusu göreceli. Çok fazla silah türü var ve herkesin farklı bir tarzı. Ben kısaca bir kaç silah tavsiye etmeye çalıştım. Ama sizde silahlar üzerinde tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız tabii ki çok daha yararlı olur. hsn1997 arkadaşıma teşekkür ederim bu konuda. Keşke PSN'de beraber mücadele etme şansına erişebilseydim @bbaattuu Evet, respawn ekranındayken mayınlarınıza araç çarparsa puan alamazsınız. Ancak unutmayın. Önemli olan zaferi tatmak olmalı, bu uğurda yapacağınız mücadelelerde daha ne puanlar kazanacaksınız :) SOnuçta mayınlarınız aracın işini bitirmiş olacak.

Firenze

29.5.2010 12:54:25

0
quote:

Orijinalden alıntı: bbaattuu anti tank mayınla ilgili verilen bilgiler güzelde biz ölüyken patlasa bile bize puan gelmiyor demi??
Ölüyken hiç bir şekilde puan alamazsın.Asistler, mayına basan tanklar vs vs.

hsn1997

29.5.2010 12:51:02

0
Exnuc seninde pek haberin yok galiba bf2 ve bf1942 den.kaç oyun var çıktığından 5 sene sonra yeniden orjinali satılan. tankla uçakla dal diyonda hiç oynadınmı sen bu oyunu.bir dal bakalım kaç dakka yaşıyacan. sonuçta biz değiliz hergün nuke atma derdinde olan.

LastObserver

29.5.2010 12:31:28

0
anti tank mayınla ilgili verilen bilgiler güzelde biz ölüyken patlasa bile bize puan gelmiyor demi??

ErrayN

29.5.2010 12:24:29

0
Cod ve BF2 nin kıyaslanması doğru değil. Ben cod oynarken karambolde milleti öldürmeyi seviyorum yani bir taktik yok hemen hemen o oyunda.. ama bf2 de öyle değil taktikle oynanmassa hiç bir zevk vermiyor..live da toplanıp taktik yaparak oynamak lazım, gerekirse gözcü olup oyunda bir mermi sıkmadan oyunu bitirmemiz bile gerekebilir..temmuz da yeni cihazımla bu oyunu oynamak için sabırsızlanıyorum vallahi

Exnuc

29.5.2010 12:03:19

0
Bebelere balon diyen arkadaş. Gelsene sen bir mw2 modlu server'a görelim nasıl balon oluyorsun sen ? Sen önce Mw2 ile Bc2'nin kıyaslanmaması gerektiğini öğren ondan sonra atıp tutmaya bak. Görülen o ki hiç maç yapmamış ancak pub serverlarda bebelerle takılmışsın orası aşikar. Cod2 ve 4'e senelerini vermiş biri olarak. Cod serisi tam anlamıyla aim, zeka, refleks ve taktiksel takım oyunu gerektiren bir efsanedir. Tabi sen hiç lan game felan görmediğinden atıp tutman normal. Ondan avrupada bu oyun için İntel vb büyük teknoloji firmaları bu oyunu oynayan bebelere sponsor olup 20.000euro ya kadar varan para vb bilimum ödüller veriyor. BC2 de topla vur, bombala vur, koca mapin arkadasından dolaş vur, uçakla, helikopterle vur skor yap sen anca. He ama ben seni BC2'de ezerim nabcaz şimdi ;)

Project Scorpio

29.5.2010 11:11:08

0
Rehber için teşekkürler baya açıklayıcı olmuş. Bende rank'ı 25 yaptım daha da fazla oynamam herhalde suyunu çıkardık artık oyunun.

MavéRicK_09

29.5.2010 10:33:43

0
Birde yeni patch ve mapler gelse.

mumak

29.5.2010 10:03:42

0
hemen bu konudada mw2 tartışmasına dönmeye başlamış evet bazılarına göre bc2 takım oyunu çok zevkli mw2 saman gibi bebe oyunu olabilir ama bazılarına görede mw2 de her seferinde iyi skor yapmak kişisel yetenek olurken bc2 de araçlar sayesinde yapılabilen bişey. benim görüşüm de bc2 de tatkiksel oynamakken mw2 de kişisel beceri isteyen bi oyun(bebelere balon derken ben 24 yaşındayım ama benden çoook daha iyi oynayan liseli çocuklar var kabullenmek lazım.bebe diye iyi oynayamadığı anlamına gelmez) ama şurası kesin ki iki oyunda yabana atılmıycak derecede zevkli şimdi black ops ve medal of honor u bekliyorum bakalım onlar nasıl olcak

HyDro-X-GEN

29.5.2010 09:45:38

0
Walla oyunu oynama fırsatım olmadı ama oynadığımda söz deniyicem...

hsn1997

29.5.2010 09:35:41

0
birde kesinlikle yakın mesafede silah değiştirmeyin.elinizde ne varsa onlan dalın.bolt action lar tek yarı otomatikler 2 atar.vss ise adamı menemen eder.

hsn1997

29.5.2010 09:18:06

0
bence recon için m95 kötü bir silah. bunun yerine gol veya m24(isterseniz sv98)kullanmak çok daha etkilidir. m95 ile heli düşürmek şehir efsanesi değil.ben hergün yapıyorum.ama taşıma helilerinin pilotunu gol ile vurmak çok daha iyi bir yöntem. atak helikopterlerinide ancak 2-3 şarjörde indirdiğğiniz için hiç uğraşmayın.anında tamir ederler.

hasan1986

29.5.2010 09:14:11

0
quote:

Orijinalden alıntı: Cirrus Ice

Aslında böylesi daha iyi, bilgili olan kazansın. mw2 tam bebelere balon. Tamam mw2nin de ustaları var ama, oynamayı bilmeyen dingolar bile kayda değer bişeyler yapıyorsa sorun var demektir.
Bu forumdan bir arkadaşım var. MW2 de bir kaç kere 50 kiil yaptığını gördüm. Onun dışında hep orta sıralardaydı. GL den baika silahta kullanmaz. Kısaca ortalama bir oyuncu bile değildi. Ama bc2 de bir kaç kere oynadım. Adam oynadığım süre içinde devamlı olarak ilk sıralarda. Kısaca oyuncunun sevdiği tarzla ilgili. Demek benim arkadaşım hızlı değil düşünerek oynamayı seviyordu. BC2 de başarılı oldu. Ama mw2 de gerçekten vasattı

Firenze

29.5.2010 01:59:21

0
Evet çok güzel, ayrıntılı yazmışsın Talha dostum, keşke PS3'te seninle oynayabilseydik Ama F2000 konusunda sana katılamayacağım.Vuruş hissi pek bir garip.Tuhaf bir silah ya da ben pek alışamadım ona.M416 ve AKS74 silahlarını es geçmişsin ki bence es geçilmemesi gereken silahlar.

Oppsional

29.5.2010 01:49:31

0
olsun yinede güzeld okuması

Firenze

29.5.2010 01:23:44

0
Biraz geç olmadımı yaw?Sildik süpürdük, yeni haritaları bekliyoruz artık

Cirrus Ice

29.5.2010 00:20:11

0
quote:

Orijinalden alıntı: tolgay007 Bugün oynadım onlineı,mw2 den sonra kötü geldi,hiçbişey anlamadım ama bu yazıyı okudum 8 sayfayıda süpermiş ya ben gidiyom bc2 oynamaya
Aslında böylesi daha iyi, bilgili olan kazansın. mw2 tam bebelere balon. Tamam mw2nin de ustaları var ama, oynamayı bilmeyen dingolar bile kayda değer bişeyler yapıyorsa sorun var demektir.

tolgay007

28.5.2010 23:32:13

0
Bugün oynadım onlineı,mw2 den sonra kötü geldi,hiçbişey anlamadım ama bu yazıyı okudum 8 sayfayıda süpermiş ya ben gidiyom bc2 oynamaya
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Battlefield: Bad Company 2 Gökhan Yılmaz 9 / 10 oy
KÜNYE
Battlefield: Bad Company 2 ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
41 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
16
OY
9,4
DOSYA KONULARI VE TAM ÇÖZÜMLER
29 Aralık 2016 Perşembe
En Etkileyici Assassin’s Creed Videoları Şu sıralar filmiyle gündemde olan Assassin's Creed serisinin en etkileyici videoları derledik. Kaan Bolat
18 Ağustos 2016 Perşembe
Hearts of Iron IV Tam Çözüm ve Rehber Derin oynanış dinamiklerine sahip oyunun tüm detaylarına beraber bakıyoruz. Burak Gezgin
16 Aralık 2014 Salı
2015 Hediye Satın Alma Rehberi Bir oyuncuya yılbaşı hediyesi olarak alınabilecek bazı şeyleri bir arada topladık. Tunahan Başol
17 Kasım 2014 Pazartesi
Yeni Nesil GTA V Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Yeni nesil GTA V hakkında bilmeniz gereken önemli detayları sizler için bir araya getirdik. Tunahan Başol
11 Kasım 2014 Salı
Ücretsiz Bir Şekilde Oynayabileceğiniz En İyi 110 Oyun Ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz en iyi yapımları sizler için derledik. Tunahan Başol
11 Ekim 2014 Cumartesi
Oyunlarda Can Tazelemenin 10 İlginç Yolu Oynarken canımızı artırmak için başvurduğumuz yollardan ilginç olan 10 tanesini sizler için derledik Tunahan Başol
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız