Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Final Fantasy I-II

İlk çıktığında Square Soft'u iflasın eşiğinden kurtarmayı başaran ve oyun sektöründeki en başarılı firmalardan biri haline getiren Final Fantasy serisinin ilk oyunu NES platformuna çıkmıştı. Daha sonra bir çok platformda da karşımıza çıkan oyun son olarak ise PSP versiyonu ile oyunseverler ile buluştu.

Oyunun son çıkartması ise iPhone ve iPod Touch'a oluyor. Square'nin son oyunu olarak baktığı ve adına da bu nedenle Final Fantasy ismini verdikleri ilk oyunda, karanlığa yenik düşen dünyayı tekrar eski haline getirmek için ortaya çıkan dört savaşçının hikayesine tanıklık ediyoruz. İlk oyunun başarısından sonra çıkan ikinci oyunda ise palamecia imparatorunun tehtid ettiği bir dünyada, kasabalarına saldırılan Firio, Maria, Gus ve Leon'un başkaldırarak imparatorluğa karşı verdikleri mücadeleye tanıklık ediyorduk.

Nobou Uematsu'nun da eşşiz müzikleri ile hayat verdiği Final Fantasy, yakaladığı başarıdan sonra devam oyunları ile birlikte adeta bir fenomen haline gelmiştir.

Final Fantasy Final Fantasy 1 Final Fantasy 2 Square Enix PSP iPhone iPod Touch
HABERLER
Persona 3 Portable Mass Effect 3
FORUMUNDAN SON BAŞLIKLAR HIZLI KONU AÇ
BSC Forumlar » Platformlar »
Konu
Son Mesaj Cevaplar
Forum konusu bulunamadı
Hızlı Konu Aç
Bu konu BSC Forumlar » Platformlar » dizini altına açılacak.
Lütfen önce ilgili platformu belirleyin.

Kullanıcı Adı Şifre
Final Fantasy I-II 5 / 10 3 oy